Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

anti.rybka

Tomuhle se říká "průšvih". Jak můžou autoři filmu tvrdit, že vychází z předlohy knihy Dana Browna. Jediné co je podle předlohy jsou jména postav. Ani jako film se to nepovedlo. ()

rigby

Příběh poskládaný do předem daného jasného scénáře. Když je jednou zaručen úspěch, proč by se tedy nemohl zopakovat? Bohužel takto to nefunguje. Chybí moment překvapení, chybí něco nového, co diváka zaujme. Zatím dostane přesně to, co už kdysi viděl, jen v kulisách jiných měst. I když se nejedná o filmařsky odfláknutou záležitost, předlohu ale změnit nelze. Čtenáři a diváci požadují svoje. A dostanou jen okoukanou věc. A to je velká škoda. 3+ ()

nuwer

Tom Hanks na začátku nasadí výraz a nesundá ho po zbytek filmu...a to ho mám jinak ráda. Kniha byla skvělá,zajímavá,mohli se jí alespon držet ,když už nic. Film jedna velká nuda. :Ještě ,že jsem na to nešla do kina,byli by to vyhozené peníze. ()

GzL

Asi nejpovedenější díl, z celé, nepovedené série. Néé, že by to byl nějaký nadprůměr, ale alespoň je to, jakž takž, koukatelný. Jen se divím, že se toho herec, jako je Tom Hanks, účastní. David Koepp si s tématem nedokáže poradit a režisér Howard je také bezradný! ()

belinko

Nakoľko film končí inak ako kniha veľmi podstatnými detajlami, tak ho hodnotím akoby s knihou ani nesúvisel - No ty krávo! Strašne mi ten film pripomína jednu knihu od D. Browna, až na pár detajlov, takže čistá vykrádačka. Felicity Jones je ale chutnučká, tak aspoň nejakú tú hviezdičku si to zaslúži. Inak tou podstatnou zmenou konca sa zo skvelej knihy stal sračkoidný film. ()

Teron

Příklad toho, jak je možné podělat ještě více mizernou předlohu, když se v ní ještě víc vrtáte... ()

monalisa69

Milujem Taliansko a jeho históriu, preto som veľmi ocenila, že sa film nakrúcal hlavne v srdci Florencie a väčšinou v Galérii Uffizi. Veľmi oceňujem excelentné herecké výkony, vo filme nechýbalo napätie. Dej filmu sa síce trochu odlišuje od knižného vydania, ale scenár je vo svojej podstate vydarený a teší ma, že končí happyendom. Teším sa už na sfilmovanie posledného dielu: Stratený symbol. ()

rytir1

Po Sedmi statečných další zklamání z filmů, na které jsem se dlouho tešil. Ne že by to nebylo dobré, pořád to má svou Langdonovskou kvalitu. Ovšem na rozdíl od Šifry a Andělů mi to oproti knize přijde velice slabé. Postava probošta mě zklamala asi nejvíce, i když herec v roli super. Více bych čekal i od Felicity Jones. ()

zigy

Po dvou velice slušných lengdonovkách to Howard napotřetí už odfláknul....s historií se nezdržoval, je to jen jedna velká honička s rychlými záběry, kde v podstatě jen stěží stačíte identifikovat postavy a fakta, která se od románu změnila (a že je jich ve druhé půlce hodně - a zásadní. Román je podstatně více historizující a má daleko lepší pointu, lidštější a pochopitelnější. Film je jen průměrný akční thriller. ()

Scaevola

Když jsem si hned v úvodu odmyslel hloupost celého námětu (Když bych chtěl zničit svět, proč bych, u všech bohů, komukoli nechával hádanky, aby mne mohl zastavit?), docela jsem se pobavil. Jistě, je nutné přivírat oči nad hromadou scénáristických nedodělků a tradičních thrillerových klišé, ale jinak filmu není možné upřít kvalitní tempo, efektní stylizaci a nečekané zvraty. Jen mám nejasný pocit, aniž bych ji četl, že kniha byla patrně komplexnější a promyšlenější. A není možné nedodat, že chudák Dante byl pro tentokrát pouze chytrým marketingovým tahem. ()

bonovox

Je až na počudovanie, jako sa tamentovaní tvorcovia ako nepochybne sú Tom Hanks a Ron Howard uchýlia k takémuto paskvilu. Spracovanie je veľmi telévízne, herecké výkony bez nejakého nasadenie a korunu tomu dávajú nezmyselné dejové postupy a zvraty. Tomuto sa radšej vyhnite. ()

sydney odpad!

Nesnáším filmy, které mění zásadním způsobem finální pointu předlohy. Kdo bude mít chuť si po tomhle paskvilu přečíst knihu, může sám zhodnotit, do jaké míry se to "podařilo " Ronu Howardovi. Nemohu pochopit, co ho k tomu vedlo. A nezachránil to tentokrát ani Tom Hanks. A co už vůbec nechápu je, jak mohl Dan Brown dát k natáčení tohoto céčka souhlas. ()

LencaN

Pro mě obrovské zklamání. Hrozně jsem se těšila, protože Šifru a Andělé a démoni mám moc ráda, ale toto se ani zdaleka nemůže s předchozími díly rovnat. Nesedla mi kamera a celkový feeling. Jako snaha byla, lokace krásné, ale děj mě neupoutal, přišlo mi to příliš zkratkovité, trochu se to opakovalo, časem to byla lehce i nuda a ústřední dvojce jsem nebyla schopná fandit. Bohužel. ()

pold

Danu Brownovi došli templáři a ilumináti, takže musel zabrousit do NWO. A to je v konečném důsledku dobře, neboť v rámci žánru "paranoidní spiknutí" jsou rozhodně méně iritující a méně přitažené za vlasy plány šíleného biologa, než katolické delta force nebo vraždící ilumináti. Výsledkem je svižná odpočinkovka, kterou lze sledovat s miskou oříšků, vínem a mozkem na 10% výkonu. Jako bonus se i průměrný čech dozví, že exituje něco jako Hagia Sofia a baziliková cisterna. Služných 75%. P.S. prostě se smiřte s tím, že nemůžete srovnávat Browna s Ecem. Ne jiná liga, ani jinej sport, ale jiný obor lidské činnosti. Tak to prostě je. Když se s tím smíříte, tak lze těžko solit odpady nebo jednu hvězdu. ()

kacer4

V prechádzajúcich dvoch častiach bolo výborné tempo a najväčší problém bol perfektná dedukcia vedomosť Roberta. Tuto sú síce jeho skills potlačené, ale za to aj tempo. Dej ma vťahoval pomerne pomaly, ak vôbec. Za polovicou filmu sme dostávali zvraty hodné céčkového filmu. Veľká slabota. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno