Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

PROCESOR

Že jsou filmy co stojí a padají s hlavním představitelem je jasný. Jason Statham, je mlátička,má drsnej kukuč a charisma, jemu to věříte. Tady se objeví vyzáblá držka co měl hrát spíš nějakýho programátora v kanclu. Je mu toho drsoně prostě nevěřím. Bitky působí nevěrohodně. Nicméně v rámci žánru snímek nabízí naprostý standart na který jsme zvyklí z předešlých dílů, takže bych to zase za takovej průser neviděl. ()

m.a.t.o.

Bessonova továreň na prachy uvádza: ďalšiu sračku. Reštartovaný Kuriér síce nie je horší ako Megatonova trojka, no to jediné čo predchádzajúce časti držalo pohromade tu absentuje. Ed Skrien sa snaží hádzať stathamovsky drsné pohľady, napodobňuje jeho pohyby pri bitkách, no charizmy má asi toľko ako Jai Courtney. Naozaj nechápem, načo bol tento reštart dobrý. Zlatá baňa z toho evidentne nie je a ani ako nezáväzná akčná jednohubka to človeka nepoteší, skôr znechutí. 25 % ()

korbitch22 odpad!

Besson už ztratil veškerou soudnost a jestli opravdu tyhle tupý braky plodí ze svojí makovice, doporučuju se důkladně vysrat na tu tunu hašiše co denně hulí a začít se sebou něco dělat.Scénář je prostě neskutečně odporný a neuctivý shit, který Franka Martina degraduje na hloupého poskoka party otravných štětek a každýmu naletí na špek, jakoby měl v hlavě oloupanou mandarinku.Jason Statham by je při první přiležitosti naložil do kufru a hodil z útesu.Co naplat, že akce celkem ujde a místy opravdu umí pobavit, ale film jako celek je tak strašně imbecilní a urážející původní film a postavu Franka Martina, že nic jiného než odpad se nenabízí.I když sem chvilku přemýšlel nad 2* za akci, ten konec mě jen utvrdil v tom, jak příšerně iritující postavy a scénář Besson zase jednou vyblil na napír a jeden z jeho poskoků bez talentu mu to natočil.Ubožárna.15%. ()

pepo

Klasická bessonovka. Dejovo neuveriteľná blbosť, akčné scény rutinné, herecký príšerné. Z pôvodnej trilógie som nevidel ani jeden film, ale mám pocit že aj ten Statham strašne chýbal.Videl som to pred 3 dňami a jediné čo si pamätám bolo, že som sa uchechtával na scénach. ktoré mali byť dojímavé 4/10 ()

maddy

No, až taká katastrofa ako som podľa prvých CSFD ohlasoch čakal to rozhodne nie je. Na rozdiel od takého žánrovo podobného tohtoročného Hitman: Agent 47 to funguje aspoň ako také našlápnuté akčné Béčko, pri ktorom sa divák nemusí chytať za hlavu každú druhú scénu. Akurát ma trochu prekvapuje to zaslepené velebenie pôvodnej trilógie! Jasne, Statham je ikona, takže ho v roli zákonite nemôže nikto nehradiť, tobôž nie nejaké mladý nováčik, takže to bola vopred prehraná bitka. Ale to stačí, že v pôvodnej trilógii bol Statham a mnohí zabudli aké filmy to vlastne boli? Veď jediný znesiteľný je prvý Kuriér, už dvojka nebola nič viac než akčným priemerom a trojka natočená snáď tým najhorším akčným režisérom súčasnosti ani to nie. Refueled tak nijako kvalitatívne nezaostáva za latkou, ktorú nastavila pôvodná trilógia a viac menej totožne pokračuje v nastolenom tempe. V rámci žánru to tak je celkom svižný akčnák so slušne natočenou choreografiou, pár efektnými naháňačkami v pútavom prostredí a navyše s triom sexi kočiek. A po troch filmoch ktoré ponúkali to isté, iba raz v lepšom, inokedy v horšom podaní, čakať od Refueled nejaký zmysluplný dej a rozumné dialógy je značne naivné. O nič iné ako o tých pár cool naháňačiek tu totiž ani tentoraz nejde. Načo aj? Kuriér bol vždy iba o tej akcii zámerne vystavanej na efekt, ktorá nemá žiadnu inú ambíciu ako tú hodinku a pol baviť. Uznávam, po štvrtý krát je to už celkom rutina, ale akčné scénky aspoň nie sú natočené nijako zle alebo neprehľadne. Dobrú hodinku sa tak Refueled v rámci kategórie druhotriednych akčňákov darí predviesť to o čo sa snaží, v poslednej polhodinke už síce rapídne stráca a pokus o asi dojemný záver na kopci je už vyložene na facepalm, takže celý film skôr končí na voľnobeh, než by akokoľvek gradoval, no vo výsledku to nijako nevybočuje z toho čo nastavila celá séria. Alebo to sa tak rýchlo zabudlo na dvojku a trojku? Neboj ich zrazu poniektorí vidia ako výborné filmy iba preto, lebo v nich bol Statham? Účinkovať v Refueled opäť Statham, tak myslím, že to hodnotenie je o pár percent vyššie, keďže sa opäť nejedná o nič iné než akčnú no-brain jednohubku na jeden večer bez vyšších ambícii, ktorá však na rozdiel od tohtoročnej stredno-budgetovej konkurencie (ukazujem opäť na teba Hitman) aspoň baví, teda minimálne tú prvú hodinku. A nehovorte mi, že od podobného filmu s podobným obsadením a s týmto názvom čaká niekto niečo viac. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

• Okrem Paríža sa natáčalo aj na juhu Francúzska, v meste Nice a jeho okolí. (MikaelSVK)
  • Pri finálnom súboji Franka s ruským mafiánom si v jednom zábere môžete všimnúť, že Frank má nohavice v oblasti kolien úplne špinavé od prachu. V nasledujúcich záberoch sú ale nohavice čisté. (Johnny.ARN)