Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Michalo

POZOR SPOILERY: Do slova a do písmene nejlepší film, který jsem za dlouhou dobu viděl. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, když chtěli cestovat časem jen tak luknutím prstu (Za mě dobrá metafora, ale nebrat doslova.). Jak jsem zjistil, tak se Marvelem můžu utlouct, neboť jsem v minulý části chtěl 3 hodinový dlouhý film, a ted, když ho tady mám, tak ho chci ještě delší, je zkrátka těžký od něčého takového odcházet z kina až to skončí. Thanos, i když jen krátce, ukazuje, že to je největší záporák MCU, který byl a je, ale možná nebude. Sága pokračuje další fází a já jsem nesmírně zvědavý, jestli přiřadí dalšího hlavního záporáka fáze ještě s větší laťkou, nebo se o to budou aspoň pokoušet. ()

Tomas.Jeline

Tak jestli hledáte recenzi, která není od marvel fanatika nebo úplného retarda (teda doufám), tak jste na správném místě. Jak někdo mohl takhle promrhat 400 milionů $$$ nechápu. První dvě hodiny filmu jsou úplně, ale opravdu úplně o ničem. Navíc většina onoho času jsou velmi špatné vtipy, které vymyslelo 7lete děcko. Pak nastanou zcela nereálné situace, které jsou nemožné i v nemožném Marvel vesmíru a k tomu milión paradoxů spojených s cestováním časem, ale to očividně scénáristům nedělá těžkou hlavu. A pak tu máme konec, který jsme tak trochu čekali. Ovšem po něm je ještě několik zcela zbytečných scén, které vás jenom naserou a jeste do toho daj ty nejhorší možný vtipy. Opravdu tohle je asi největší přešlap Marvelu vůbec. ()

Michal24

TOP TOP TOP! Lepší “Endgame” jsem si přát nemohl a řekl bych, ze spousta fanoušků MCU by se mnou souhlasila. Na to, že film má 180min. mi ani jednou za celý film nepřišlo, že by bylo něco zbytečně zdlouhavé a celou dobu jsem hltal děj s nadšením tak, jako malé dítě, které je poprvé v zábavním parku plných super atrakcí. Dle mého názoru měl tento díl vše co jsem od něj očekával, ať už jsou to zábavné, dojemné, vzrušující, epické, napínavé scény, tak stejně tak scény které pochopí jen fanoušek, který viděl předchozí filmy a někomu mohou přijít zdlouhavé - hlavně v první třetině filmu. Prostě pecka, vychutnávat jsem si každou minutu a žasl nad tím jak je film vyladěný do posledního detailu - herci podávali 110% výkony, vizualizace na jedničku a stejně tak zvolená hudba při jednotlivých scénách nebo excelentní scénář, prostě ta prává závěrečná Marvelovská jízda. Určitě se zařadil mezi mých TOP10 filmů. Doporučuji film shlédnout v kinosálech s technologií Dolby Atmos, opravdu to stojí za to a zážitek z filmu to posune ještě o level více. 10/10. Gratuluji a děkuji všem lidem co se na filmu podíleli - skvělá práce. ()

Carmack187

Film kterému buď člověk dá 5 hvězd a nebo nemůže hodnotit páč tohle není žánr pro něj a neměl by na to koukat. Smích, pláč a tuna emocí. Je to trochu jiné a přitom to tak úžasně zapadá a uzavírá celý obrovský příběh. Podobný pocit jsem měl možná tak u finále 4. řady Doctora Who. Pocit že tvůrci nezapomněli na nic a na nikoho a všechno je to perfektně a precizně propojený vesmír. To se jen tak někomu nepovede a tady se to povedlo naprosto dokonale. Úžasné scénáristické a i režisérské umění. ()

robo_sykora

Jednoducho MASAKER. Som veľmi milo prekvapený, čo dokázali tvorcovia vymyslieť, napísať a natočiť. Nie len bohapustý akčný biják, ale skutočný film plný príbehov, zvratov, prekvapení a neviem čoho ešte iného. To čo nám bolo prezentované ako hlavný prvok, vo filme až taký hlavný prvok nie je a vlastne každý zo superhrdinov dostal v Endgame svoju dávku času, aby sa dôstojne posunul ďalej, alebo rozlúčil. Priznám sa, že po hodine a pol som sa trošku mrvil, ale to bolo tým zvykom u Avengers a Marvel všeobecne, kde akčnosť je vždy na prvom mieste. Tu to tak nie je, čo je veľmi dobre. Každému odporúčam pozrieť si predchádzajúce filmy, pretože bez nich to nebude dávať zmysel. Za mňa top hlášky filmu: Thor - "Ja som to vedel!!!" a Tony - "Ja som Iron Man!!!" Jednoznačne 10/10. Ďakujem za tento úžasný film. ()

ToRtiK

fantastické ukončenie 11 ročnej cesty - skvelé herecké výkony, fakt prekvapivé zvraty, milé pop-culture-references a celkovo 3 hodinový play-time vôbec nebol prob ako som sa obával. Ďakujem a týmto sa aj pravdepodobne lúčim s Marvelom ;) ... sorry Captain Marvel just still sux :-D ()

ondrab

Tak je to za nama. Po naprosto vyborny, uceleny a zdrcuijici infinity war je Endgame tak trosku zklamani. Na jednu stranu je to uplne jinej film, nez vsechny ostatni, ale na stranu druhou se tady jede az moc na jistotku a az moc na emoce. Zakonceni 10ti let a 22 filmu je to samozrejme dustojny, ale melo to byt podle me tak nejak vic. ()

modra.pani

Snad špatná konstelace hvězd či přílišná očekávání na základě zdejších nadšených komentářů anebo zkrátka to, že tak nějak dopředu tušíte, kam se bude příběh Endgame ubírat a žádné zásadní překvapení se nekoná. Víte, že na šachovnici 11 let rozehrané partie je jen pár postav a kameny nekonečna připravené k několika posledním tahům. Že hlavní hrdinové prodělali určitý vývoj (k lepšímu i k horšímu) a už to není takové jako dřív. Stejně jako když vaše oblíbená kapela nehraje to samé jako před 20 lety na začátku kariéry. Kdybych to měla zhodnotit, tak se mi víc líbí jednotlivé filmy superhrdinů a jejich příběhy + očekvávání, co bude dál. Nicméně nejlépe uděláte, když se na Endgame podíváte a uděláte si obrázek sami. Bez očekávání, že to bude zklamání nebo velkolepý závěr. ()

Deivy

Neviem či vo mne vyvolal niekedy nejaký film tak silné a rôznorodé emócie ako tento. A to nie som žiaden dlhoročný fanúšik. Bol som vždy zarytý DC-čkar a Marvel som ignoroval roky rokúce až do Februára tohto roka kedy som začal postupne všetko sledovať (predtým som videl iba nejakých Iron Manov + Strážcov Galaxie). Všetko som si to pozrel v priebehu týždňa-dvoch na TV čiže mi dosť chýbala atmosféra IMAXu, ale napriek tomu by som si vybral The Best 3 v podobe - Civil War, Thor Ragnarok a Infinity War. V IMAXe som potom videl mierne nadpriemernú Captain Marvel a teraz Endgame. Možno je to aj tým kinom, ale veľmi som sa na tento záver tešil, za tie mesiace som si vybudoval silný vzťah k niektorým postavám a musím povedať, že to bolo naozaj veľkolepé. Nesúhlasím s názormi, že sa to mohlo páčiť len bežnému pukancovému divákovi a nie naozajstnému fanúšikovi kvôli drobným nezrovnalostiam. Neviem si predstaviť čo viac by sme ešte od konca tejto veľkolepej ságy mohli čakať. Malo to naozaj všetko a bolo tam veľmi veľa odkazov na predošlé filmy takže pre maximálny zážitok je must see všetko za posledných 11 rokov. Vo mne sa striedali emócie napätia, radosti, smiechu, nostalgie, smútku. Naozaj všetko až som ronil krokodílie slzy a keď to skončilo tak sme s kamošom zostali prikovaní k sedadlu. Pár minút sme sa potom ani nevedeli rozprávať lebo naozaj taký nával emócii za tri hodiny nie je len tak, bolo to dosť aj vyčerpávajúce. A to sa mi na tom páči, ja nechcem odchádzať z kina s pocitom "OK filmu", ale nabitý emóciami a pocitmi. Väčšinou toto vo mne vedeli vyvolávať len mysteriózne filmy a rôzne záhady, mindfucky a podobne, ale včera sa to podarilo aj Marvelovke, Klobúk dole všetkým hercom, štábu, fanúšikom. Tieto filmy boli naozaj jazda a som rád, že som sa pridal do rozbehnutého vlaku a zažil toto grandiózne predstavenie. Teším sa čo bude ďalej, ale nech už to bude čokoľvek, toto zostane naveky nesmrteľné. 100%. ()

otakP

Nejúžasnější podívaná co jsem kdy viděl, měl jsem to štěstí a vyrůstal jsem s Marvelem pro mě superhrdinové něco jako rodina, jsem rád jak to Endgame pojali není ani co chválit nebo kritizovat abych nespoiloval, EPICKÉ zakončení, Marvel opět bombarduje skvělými vtipy/hlášky, důsledností, musíte prostě vidět nejde popsat slovy hlavně tento film je pro ty co fakt Marvel sledují protože v tomto filmu je tak mnoho.... Co velký fandové oceníte, jedno zhlédnutí vás neuspokojí to mi věřte. Šest hvězd dát nejde? :/ škoda.. V mém srdci se dlouho na prvním místě držel film (Pasažéři) dal jsem jim 99% protože jsem věděl že mě Marvel nezklame a taky že ne, moje největší srdcovka si zaslouží 100% (11 let vžití se tak do těch superhrdinu jak kdyby to byla rodina už opravdu nic nepřekoná) Stan Lee navždy v naších srdcích. ()

rabauken

SPOJLER!. Celou dobu jsem myslel, že tam přece musí dát, že mu Hulk jednu pořádnou vrazí.. Nic.. Jakoby tam nebyl. Nas..l mě - BW jsem nečekal, nas..lo mě to; IM jsem čekal a stejně mě to nas..lo; CA mi byl na konci jedno, což mě taky nas..lo :-(; Thor mě nas..l úplně, ikdyž uznávám, že to vtipné bylo; Hawkeye vykompenzoval absenci v IW, což mě nenas..lo. A o nich to celé bylo... Smál jsem se, brečel, a ani nedutal. Zvláštní pocit, když celé kino taky ani nehlesne. Na konci všichni potichu seděli a čekali. Nevím, jestli můžu říct za všechny, že ne ani tak na potitulkové scény :-) jako spíše, co bude dál? Bude? Má být? Bez něj? Bez ní? Nevím, jestli chci. Cap.Marvel - proč tam byla? Na příchod Thora z IW, kdy jsem měl husí kůži, to rozhodně nemělo. Tady jsem měl husí kůži dvakrát, ale druhý důvod si nemůžu vzpomenout :-( Jsem nasraný. Protože to VŠECHNO skončilo. Dávám 106% Jóó kdyby nebylo potkanů.. ()

elizabeth.ze

Zakončení něčeho jako jsou Avengers muselo být jistě složité. Tvůrci to ale zvládli skvěle a až na pár chyb, které působily oproti celé profesionalitě vyprávění neohrabaně, to pojali velmi dobře. S Avengers jsem vyrostla jako asi spoustu dalších a sledovat konec něčeho takového bylo neuvěřitelně úžasné a taky hodně bolestivé. Přece jen si člověk uvědomí že koukáním na tyhle filmy strávil x hodin života. Film byl pro mě úžasný a věřím že vyvolá spoustu emocí v každém fanouškovi téhle ságy. Na druhou stranu bych nikomu asi nedoporučila sledovat film samostatně bez znalosti ostatních filmů a to nejen Avengers ale všech co se týče MCU protože by se o hodně věcí připravili. Výkony herců byly skvělé a já jsem jenom vděčná že jsem mohla tenhle 10 let trvající příběh sdílet spolu s ostatními v kinosále. ()

Ricky.Bobby

Toto se musí vstřebat abych mohl něco vyplodit...zatím snad jen Masterpiece a klobouček před režiséry jak si s tím poradili a rozhodně předčili Infinity War !! 9,5/10 ()

darius1706

Konečně je to vyvážené, jak rasově, tak dle pohlaví a tak to dopadá, když si zahráváte s časem. Nebýt této masírky a té hodně dlouhé hluché části, šlo by hodnocení výrazně výše. Dost vtipů vyšlo, možná více vtipného nebylo zamýšleno, s fyzikou a pohybem v čase si tam hráli zajímavě. Natočeno to bylo také krásně, takže nakonec jsem se bavil. ()

Darthorias

Uprimne som nečakal , že Endgame bude lepší ako Infinity war ale musim napisat , že je a viac než lepší , perfektny film ktory uzatvara jednu eru . Plusi: CGI perfektné bol by som rad keby Endgame dostal oskara za CGI ale ako tomu je a aj bude tak komiksovka oskara za CGI nikdy neziska , humor je sviezi a naozaj sa v par scenach pobavite, prekvapive zvraty boli velmi vytane aj vydarene , akcia prvotriedna a hudba dost vydarena . Minusi: popravde čo sa toho tyka mam len jednu vyhradu a to vyvoja postav konkretne Spoiler!!! THORA , nehnevajte sa ale takto dosrať (a to sa v nadavkach krotim) vyborni charakter a spravit z neho to čo je tu , to sa naozaj nerobi . Vydel v 2D aj v 3D , hodnotim na 94 % ()

majorzeman13

"Filmová událost roku" . "Velkolepý,Epický,Monumentální bockbuster roku". Kinozážitek. Fenomenální,parádní,bombastický snímek,který je dojemný,emocionálně silný,zábavný. Viděl v kině ve 2D s titulky....prvotřídní zábava ! "Nejlepší Marvelovka" . " Nejúspěšnější biják tohoto roku"..... Nejlepší superhrdinský film ?! Dost možná ultimátní komiksová pecka všech dob...Snímek se zvraty a překvapeními. Vřele doporučuji kino !! Povinnost nejenom pro fanoušky MARVELU,ale všech ?!! ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu