Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

BORKLASER

Naprosto velkolepé a epické zakončení jedné velké ságy...Po konci IW Každý čekal jen ja jednu věc,a to je právě Endgame...Povedlo se překonat kvalitu IW? řekl bych že je to tak 50/50..Film má sice pomalejší start ale o to právě jde..ukázat tu stránku postav po lusknutí...Největší problém lidí je ten že čekali Infinity War II,což prostě ne..toto je uplně odlišný žánr,samozřejmě už od konce IW se čekalo že se bude SPOILER - cestovat v čase...ale způsob jakým to pojali byl úžasný..vrátit se do starých filmů a připomenout si pár momentů...plno nečekaných zvratů,plno překvapení,sice je to celkem Fan Service ale to je podle mě dobře...za mě užil sem si to víc než pro mě přeceňovaného Wicka...děkuji bratrům Russovým za tento užasnej zážitek..10/10 ()

Doggie773

Úžasné ,,zakončení" 11-ti leté série, které je plné emocí a nečekaných zvratů. Ve filmu je úplně všechno, humor, drama, napětí a velký prostor pro každou postavu z originální šestice Avengers. Film začíná pozvolnou a až depresivní atmosférou bez žádné akce, což je super protože nám ty postavy ještě více přirostou k srdci a akce se dočkáme až v druhé polovině filmu. Film se může pyšnit hereckými výkony a scénářem. Dále obrovský potlesk patří režisérům, kteří se oběma dílům chopili dokonale. Je neuvěřitelné co všechno se vešlo do těch tří hodin, které utečou jako voda a ještě bych ráda pár minut klidně přidala. Film obsahuje obrovskou dávku odkazů na předchozí filmy a v tom je to největší kouzlo v MCU, přes 20 filmů, hodně postav a přitom jeden příběh, který je v celé dějové lince naprosto dechberoucí. ()

JP84

Je mi líto, ale tenhle film obsahuje takové neuvěřitelné díry v logice, že jsem chtěl předčasně odejít z kina. Po skvělé IW obrovské zklamání. ()

halberdier

Infinity War nasadilo laťku neskutečně vysoko a pro Endgame bylo hodně složité, ji dosáhnout nebo dokonce překonat. Podařilo se? Tak částečně. Je nutné si uvědomit, že Endgame není ani tak pokračování IW nebo dokonce samostatný film, ale jde o druhou část IW, která nemá bez IW smysl. Oba filmy tvoří ucelený celek podobně jako třeba trilogie Pána prstenů. Navíc pro dokonalé vychutnání si Endgame je nutná znalost téměř všech předchozích MCU filmů. Endgame je asi hodně jiná, než si většina diváků představovala a kdo čeká podobnou jízdu jako IW, může být dokonce zklamaný. Endgame je v první třetině spíše komorní konverzační drama, které dobře funguje díky tomu, že jednotlivé postavy dobře známe a máme je rádi. Druhá třetina je již akčnější a nejvíc potěší zaryté MCU fanoušky, protože jde o neskutečnou přehlídku odkazů a pomrkávání na diváka. Třetí třetina jde pak ve šlépějích IW a nabízí konečně pořádnou řezbu a je zakončena způsobem, který někteří fanoušci budou milovat, jiný budou naopak brblat. Jedno je jisté. Všechny další filmy po Endgame to budou mít složité, protože co do velkoleposti a propracovanosti budou působit jako chudí příbuzní a tak kvalitní filmovou událost jakým je IW a Endgame se již nejspíš nepodaří natočit. Vlastně si nejsem jistý, jakým způsobem budou chtít zástupci Marvelu dále pokračovat, protože Endgame je vyvrcholení a zakončení 10. leté éry postupného budování univerza, které nemá v kinematografii obdoby a Endgame by bez něho nemohl fungovat. Pro plné vychutnání si Endgame bude nezbytná druhá návštěva kina. (9/10) ()

JanKKK

Filmari zvladli zabavit pres tri hodiny nejen mne, ale i meho ctyrleteho syna, za coz smekem. Paradni bijak!!!!Bravo! ()

Lukys

Podobně ambiciózních a odvážných filmů dnes vzniká tak málo, že si toto poslední dobrodružství našich superhrdinů naplno zaslouží ekvivalent "výjimečný". Vyvážený mix zábavy se splněnými fandovskými sny, doplněný o epickou stránku, která z toho všeho vytváří plnohodnotný divácký zážitek. ()

chup44

27.4.2019 po premiére: Ešte sedím v kine a čakám na potitulkovú scénu. Zatiaľ 4, musím sa na to vyspať, bolo toho veľa. 27.4.2019 - Tak na tú potitulkovú scénu budem asi dlho čakať, to by ma nenapadlo. Každopádne. Očakávania boli asi až príliš veľké. Myslím, že keby mal film o 20 minút menej, neuškodilo by mu to. Prvá polovica išla parádne, v druhej už začínala byť tá dĺžka cítiť viac a viac. Prekvapenia boli, hlavne na začiatku. Teraz k negatívam. Brie Larson mi od začiatku nesedela úprimne povedané, na začiatku filmu bola v pohode, ale tá zmena účesu bola pre mňa posledný klinec ako sa hovorí. To isté aj s Thorovym telom, chvíľu to bolo relatívne vtipné, potom už to začínalo vadiť. To, že tam nebolo toľko akcie, mi nevadí. Ako vždy pri takomto filme, treba to pozrieť ešte minimálne raz. Uvidíme o pár mesiacov. Suma sumárum, ukočírovať takto rozbehnutý kolotoč s tak veľkým množstvom postáv bola neskutočne ťažká úloha a pred režisérmi klobúk dole. Filmová udalosť roka to bezpochyby je. ()

kamigava13 odpad!

Vůbec to nesplnilo mé očekávání. Nebo vlastně splnilo? Žádná inovace, stejný dětinský humor (viz např. brejlatý Hulk dělající selfie), stejné barvičky a najednou si Averagers hrajou na city, které v předchozí dvacítce filmů skoro vůbec neměli? Máme pro hrdiny plakat? Uznávám, že si Marvel dokázal vybudovat tak rozsáhlé univerzum, ale od dvojky Avengers už to začalo dost pokulhávat a s každou další týmovkou narůstala i repetice. Navíc Marvel vydává ročně tolik filmů, že už jsem jimi doslova přesycen. A přiznávám, že jim závidím, protože můj oblíbený rival DC není zdaleka tak úspěšný a sere mě to. Bohužel se rychle snažili Marvel dohnat, ale spěchem si ještě víc uškodili. No nicméně doufám, že už se další týmovky barevných Averagers nedočkám. Amen. 0 %. ()

BlackAdder87

Něco končí, něco začíná....Seriál Avengers uzavřel svou první sérii vpravdě bombastickým finále. Pokud se na něj budete dívat jako na samostatný film a do detailů ho rozebírat, určitě na něm najdete chyby, protože dokonalý rozhodně není. Pokud se však na něj podíváte jako na vyvrcholení více než 10 let trvající filmařské práce, musíte prostě před tvůrci smeknout, jak se jim podařilo narvat všechny hlavní a vedlejší hrdiny do jednoho filmu a dát jim přiměřený prostor a celé to splácat tak aby to drželo pohromadě. Film vás nenechá ani na chvíli vydechnou a ty tři hodiny utečou jako lusknutím prstu. Za mě naprostá spokojenost. ()

M.J

7,5-8/10.... Tato recenze bude plně spoilerová, tak kdyžtak dál nečtěte. Nejdřív bych probral klady... Strašně se mi líbilo, že ten thanos, kterého jsme všichni měli rádi (z IW), vyhrál. Skvělý herecký výkon podává samozřejmě Robert Downey Jr, ten konečně mohl dát najevo své herecké nadání. Druhá nejdůležitější postava filmu, tedy Captain America, hraje taky velice slušně a jeho zakončení je až dojemné. Ovšem Thor a Hulk? Co to sakra? ..... Myslím, že nikoho z nás zas tak moc nezajímal nikdy Bruce Banner, ale čekali jsme, kdy Hulk něco "rozmrdá" , ale on tady sakra NEMÁ VŮBEC ŽÁDNOU AKČNÍ SCÉNU! Velké zklamání. "GOD OF THUNDER" se stal tou nejvíce směšnou postavou a vůbec jsem nepochytal, proč takhle dopadl (klidně mohl vypadat naprosto normálně a vůbec nic se nestalo, ale nééé, my musíme dát komické prvky i do takto "vážného" filmu). Ale abych jenom nekritizoval, smrt Black Widow mě hodně překvapila, vůbec jsem to nečekal, když už byl oznámen její sólový film. Ant-Man a Hawkeye také mohli dostat více prostoru, je to možná trošku škoda. Humor je asi největší slabina tohoto snímku. Jako některé části jsou opravdu k popukání, ale potom si řekneš něco typu : " Vážně? Zrovna v takové situaci si z něčeho dělají prdel? Hodí se to do tohohle filmu?"...Suma sumárum nadprůměrný film a důstojné zakončení, ale rozhodně ne nejlepší marvelovka........ ()

tybro

Zakončení jedenáctileté ságy proběhlo s veškerou parádou. Není proto divu těch tří hodin. Snad se náboj této super podívané přenese i do čtvrté fáze, která doufám nebude poslední ... :-) ()

kobra190 odpad!

****** SPOILERY ****** Jako film to celkem funguje dobře, to že doopravdy nikoho nezabije Thanos je jasný snad všem, což mě bohužel dost štve. To, že Downeymu končí smlouva s Marvelem na roli Iron Mana víme, takže bylo jasné, že se s námi rozloučí. Škoda, že do tří hodin se vešli vesměs jen hlavní postavy, co se týká Doktora Strange a podobných, tak ti už moc času nedostali. Teď k tomu, proč odpad... přiletí si ta piča z Captain Marvel a vesměs ona sama dostane Thanose ( údajně nejsilnějšího protivníka Avegners ) přiletí si jako hvězda, pak nám vlastně oznámí, že na nás a naše starosti nemá čas a zmizí. Pokaždý když se ta kr*va objevila, chtělo se mi brečet. Ukázala nám, že Avengers jsou jen děti a ona jediná je hlavní hvězda, co by to vlastně zvládla celé bez nich, ale jen kvůli tomu, že nás má v piče, tak to nechá na Avengers. ()

Martynes

Infinity War bylo přeci jen kvalitnější a překvapivější. Podivné spojení pomalého tempa s obrovským obsahem příliš nefunguje. V poslední půl hodině se to však zvrátí v nejepičtější finále, jaké jsem kdy viděl. Za to tu pátou prostě přihodit musim. 9/10 EDIT: Po důkladné analýze a pečlivém rozvážení mažu pátou hvězdu. Mírné zklamání přeci jen zvítězilo. 7,5/10 ()

Winster

1. Dubna 1945 se vylodili příslušníci Americké námořní pěchoty na ostrově Okinawa u takových příběhů budu slzet...u těchto ne. V záplavě hrdinů aby se chro chro vyznalo. A slavný kapitan studio ostříhanej na kluka nedojme. 3 h to fakt má ale jen proto, že se zde uplatňují prvky z Houmerovy mystické cesty. A jen si dělejte srandu z klasik...stejně vám to nepomůže. Škoda toho nejvtipnějšího. ()

Oggy007

Ja vam nevim, mam z toho tak smiseny a rozporuplny pocity. Prvni hodina filmu se vlece, aby predstavila osudy postav po Infinity war a ani potom to neni zadna slava. Uprimne, kdyby serie skoncila po AIW, nebyla by to zadna skoda. Jako hlasky dobry, ale ty proste poradny film neudelaji. Takze: Akce ***, Napeti **, Humor ****, Pribeh *** ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu