Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

ScarPoul

Pomerne znesiteľná jednohubka. Christina je bohovská. Helms neznestieľný. Pôvodné filmy som mal omnoho radšej, pretože naplno ukazovali komediálny talent Chevyho Chasea. Camea mi prídu nevyužité, alebo trápne, ale film má fajn spád a aj niekoľko wtf momentov, ktoré som naozaj ocenil. Can i give a rimjob? Ale We are the Millers boli v mnohom zábavnejší a viac priblížený súčasným trendom. ()

misterz

Vždy som letel na takýto strelený druh humoru. Ed Helms má síce od zlatého komediálneho veku Chevy Chaseho ďaleko, ale dokázal minimálne dôstojne v tejto skúške obstáť. Vo filme je pomerne veľa gagov podobných s tými s Prázdninami v Amerike, len v tomto prípade im autori dodali akúsi masku absurdnosti, často až šokantnosti. Niekedy to vyšlo, niekedy nie (ako napr. s tou blondínou na diaľnici), ale celkový dojem je pozitívny. Zároveň sa filmom tiahne akási smutná melanchólia a nostalgia za časmi dávno minulými, ktoré naberú na intenzite keď sa na scéne objaví vypapkaný a staručký Chevy Chase. Spokojnosť. 70/100 ()

Big Bear

Stejně jako Malarkeymu se i mně líbil ten odkaz na legendární cestu rodiny Griswoldovic do zábavního Walley parku přes celé Státy. Albánská honda Tartan byla super i korejská navigace a dálkové ovládání jímž se dá ovládat celý vůz aniž by jste v něm byli, ovšem nesmíte mačkat čudlík - svastiku. Helms (zubař z Pařby ve Vegas) mi celkem sednul a Christina na to že jí táhne na pade je pořád celkem pěkná baba.Chevy nám už ale krapet zestárl, byť v očích má pořád tu samou jiskru, kterou jsem tam viděl v osmdesátkách. Tím to ale končí. Hodně rádobyvtípků bylo ve formě různých sexuálních narážek a i když nejsem žádná citlivka co se hned červená, moc mi to tam nesedlo, resp. to množství. Film jsem pustil i omladině v domnění, že se pobavíme stejně jako u první cesty a chvílemi jsem litoval, že jsem na to nekoukal sám... Takže jako rodinou komedii to pusťte s odrostlejší omladinou. Dávám tedy jen za dva burgery. * * ()

tron

"Čo to práve mama robí?" - "Dáva lekciu trom štetkám." Veľmi oceňujem, že tvorcovia nerobili remake, ale sequel. Ďalej oceňujem, ako pekne (a dôstojne) nadviazali na pôvodného ducha ságy. Občas to prestrelia (pochopil som správne, že Norman Reedus hrá pedofila?), logiku v scenári nehľadajte a škody napáchal aj príliš aktívny strih (Griswoldovci sú svedkami drsného úmrtia chlapíka - nakoniec prežil, ale to nevedeli - a odídu z miesta činu?). Inak som sa ale veľmi dobre bavil a musím dať až 80%, hoci to má aj hluché miesta. Albánske auto je plné prekvapení (extrémne rafinované spätné zrkadielka, tlačidlo so zajacom), pri mnohých fóroch som sa spokojne chechtal (úvodné fotky, Thorov had, Anthony Hopkins, prekážková dráha, kórejská GPS, zatiahnutá ručná brzda, krysa), občas ma príjemne naplo na vracanie (griswoldovské pramene, vaňa), myšlienky o rodine a manželstve majú niečo do seba a k tomu strhujúci Seal a zábavná akčná scéna na konci, ktorá má svojím spôsobom lepšiu choreografiu, ako mnohé plnohodnotné akčné filmy. Ako fanúšika pôvodnej série ma dojali parafrázy slávnych scén (sexi kosť v aute, pesničky, povedomá výprava, rodičia, Walley World). A rozhodne palec hore za tony skvelých hlášok ("Mám pocit, že ma odsudzuješ."; "Prečo mama tak vracia?" - "Je to pre charitu."). ()

JohnCZ

Ano, je to dementní, je to místy docela trapné a někdy přehnaně fekální, ale po hodně dlouhé době mě dokázala takhle retardovaná komedie opravdu pobavit a dokonce i několikrát rozesmát. Některé fóry mají hodně dobrý timing a jsou často i celkem provázané a dobře vystupňované. Ed Helms je dobrý komik, děcka mají úderné hlášky a cameo Chrise Hemswortha nemá chybu. ()

• Film tvorí zvláštnu zmes sequelu (odkazuje na predchádzajúce filmy), remaku (niektoré scény sú rovnaké alebo veľmi podobné tým z predchádzajúcich filmov) a rebootu (nový film možnej série s novým obsadením). (Laslo)
  • Kamionista (Norman Reedus) prenasleduje Griswoldovcov na ťahači Kenworth W-900. (Laslo)

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)