Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (778)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nechtěl jsem příliš porovnávat s původní verzí Sedmi statečných, v níž se to hemžilo silným charismatem hereckých ikon zvučných jmen jako Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson či James Coburn, avšak nešlo to jinak. V prvních minutách nové verze jsem byl relativně spokojený a užíval si občasných odkazů na Sturgesův počin, z nichž mnohé prakticky kopírují kultovní western z 60. let. Nemohu si pomoct, ale zatímco v Sedmi statečných od Johna Sturgese má každá scéna své místo a svoji velkou výpovědní hodnotu, jež nachází obrovskou podporu v geniální hudební složce a perfektních hereckých výkonech, jež jsou mimo jiné determinovány excelentně napsaným scénářem plným nezapomenutelných dialogů, v novém zpracování mi přišla řada scén zcela zbytečných či rozvláčných. Antoine Fuqua si pro diváky naservíroval řemeslně zvládnutou podívanou, která ovšem nemá zdaleka ten spád a náboj, který učinil z původního filmu legendu. Chybí tu charismatické osobnosti a pamětihodné scény (jako je např. jízda s funebráckým vozem, zkoušení mladého Chica, první setkání s Calverou, či svým pojetím i daleko zábavnější nábor pistolníků do finálního komanda). Dočkáme se tu sice snahy ukázat i něco z minulosti hlavních hrdinů, což v Sturgesově počinu není, ale možná právě proto byla starší verze působivější, neboť dávala větší prostor divácké fantazii o sedmi hlavních pistolnících a jejich předchozím životě. Stačí si porovnat scénu s nožířem z roku 1960 a 2016. Zatímco v Coburnově pojetí je dodnes dechberoucí a správně "chlapská", v nové je pouze zdařilejším místem z celku. Ne, opravdu nechci hanobit snahu o remake klasiky, svým způsobem jsem se na něj těšil, byť se značnými obavami, jež se nakonec naplnily, avšak při sečtení všech kladů a záporů nemohu být s hodnocením vstřícnější. Nejde o špatný western, avšak nese-li název jednoho z nejlepších zástupců tohoto žánru, měl by být o několik levelů výš, než je Fuquův film. Inu, já se u sledování stihl i nudit, což by se v případě party kolem Yula Brynnera nestalo ani po desátém, pche třeba i pětadvacátém zhlédnutí. Stačilo by, kdyby jen zazněla legendární znělka "pa-papa-da, pa-pa-dada-da, pa dá, ta da, dý dááá" a už bych měl sto chutí si Sedm statečných znovu pustit. V případě stejnojmenného filmu z roku 2016 bych si mohl pouze zanotovat výše uvedenou melodii v těch málo scénách, v nichž zazněla a snažila se tak navodit atmosféru nepřekonatelné klasiky staré více než 50 let. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Na nástupce legendární klasiky (potažmo klasik) snad ani tvůrci nepomysleli, ale jako pocta je to docela slušné. Z původního námětu si (naštěstí) vzali pouze motiv pomsty a sedmi pistolníků, kteří tento úkol přijmou, každý z jiného důvodu. To, že jsou mezi nimi černoch, indián, Mexičan a Číňan mi, popravdě, ani moc nevadí. Mnohem větší problémy mám s nevýrazným záporákem a jeho motivací jak z béčkového komiksu, jednoduchostí zápletky (tytam jsou pochyby a morální dilemata, scénář skutečně není nic víc než verbování a finální akce) a plochostí či spíše nedodělaností některých charakterů (nejvíc mě to mrzí u postavy, kterou hrál Vincent D'Onofrio). Ale ani tak jsem po celou dobu nenudil - ty dvě hodiny utečou jako voda, závěrečná akční scéna má koule (až na pár lapsů - kulometem Gatling by na takovou vzdálenost netrefili, potažmo nezabili, ani prd) a Denzel Washington má coby "nový Chris" potřebné charisma a autoritu. Žádná extraliga se nekoná, ale čekal jsem mnohem větší průser. 50%. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Ešte nikdy mi nikto nedával všetko." Viem! 4* si to nezaslúži. Ale ja ich dám, pretože... bacha, spoilery! Ten film má veľký problém s tempom. Nie a nie sa rozbehnúť. Príde scéna, keď si poviete "tááák, a teraz to dostane grády". A nedostane. Ale aspoň je čas pracovať s postavami a vzťahmi. Problém je, že nie sú príliš zaujímavé a až na pár výnimiek sa každá dá charakterizovať dvoma-troma vetami. A hoci ide o dobrý kasting (i keď by som si vedel predstaviť aj lepší, napríklad Toma Cruisea a Arnolda Schwarzeneggera, ktorí v tom mali hrať pred rokmi), na pôvodnú, elektrizujúcu partiu z r. 1960 sa napriek snahe a úpenlivej ochote nechytajú. Asi najpríjemnejšie prekvapil Mexičan, od ktorého nikto nič nečakal, ale aj medzi Denzelom a Prattom vládne dynamická  chémia. Film obsahuje prakticky iba dve akčné scény, ale v tej prvej sa dá napätie krájať a druhá trvá 30 minút (!). Negatívne vnímam slabého zloducha (ďalší film, ktorý potopil Peter Sarsgaaard a ktorý potopil Petra Sarsgaarda), prekvapivo škaredú výpravu a neochotu dať divákom to, čo chcú (nezameniteľný ústredný hudobný motív neospravedlniteľne zaznie až v titulkoch, hlavný hrdina má vlasy atď.). Otázky vo mne vyvolávali problémy s morálkou (ak som to správne pochopil, D´Onofrio hrá rasistického masového vraha?), logikou (Pratt zahlási „musíme zlikvidovať guľomet“, Denzel súhlasí, STRIH, ku guľometu cvála len Pratt, nechá sa zabiť, tesne predtým zlikviduje guľomet a Denzel medzitým ČAKAL v dedine, kým do nej sám od seba napochoduje ústredný magor v spoločnosti dvoch týpkov, hoci predtým na vlastné oči magor videl, že mu v dedine vystrieľali stovku chlapov) a strihom (k dedine smeruje cca 30 jazdcov, pri výbuchu musela zomrieť minimálne polovica a napriek tomu nasleduje X minút dlhá akčná scéna, v ktorej sedem statočných pozabíja DESIATKY pištoľníkov). Fajn je nečakané poradie úmrtia a Ethan Hawke, ktorý tú strašne napísanú rolu zahral fest dobre. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Pôvodný film (alebo pôvodný western, pre upresnenie) je vo všetkých ohľadoch omnoho lepší. Scenár, herci, vývoj postáv a vzťahov, miera psychologickej konfrontácie hrdinov so zloduchom, hrdinská kríza... všetko. Okrem akcie. V tej rozhodne vládne nová verzia. Sú tam dve veľké prestrelky, tá prvá je parádna, druhá je asi najväčší westernový masaker od Divej bandy. K tomu sedem sympaťákov a dostatočne slizký lotor a človek má skoro chuť odpustiť všetky scenáristické faily. Skoro. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Klasická (samurajsko)westernová story boje dobra se zlem, nedávno jsem byl v kině na "originálu" a upřímně myslím, že tohle si průměrný dnešní divák (bohužel nebohužel) užije víc. Takže je to jen polozbytečný remake. Máme tu korektní sestavu černoch, běloch, korejec, tlustej zálesák, mexík, indián a Pratt, spoustu cool přebíjení nábojů, střílení hezky od pasu, bodaček do krku, gatlingový spršky... přičemž příběh není úplně tupá kopírka a vtipu je dostatek průběžně. A Sardgaard byl pěknej záporák. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (11)

  • Gatlingův kulomet sestrojil vynálezce Richard Jordan Gatling v roce 1861, a v roce 1862 na něj získal patent. Ačkoliv byl rodem Jižan, jeho vynález používala v Americké občanské válce hlavně armáda Severu. Po válce byla zbraň s úspěchem používána v indiánských válkách. Pouze generál Custer si do bitvy u Little Bighornu kulomety nevzal, a bitvu prohrál! Původní model kulometu měl šest hlavní a dokázal střílet rychlostí až 200 ran za minutu. Verze s deseti hlavněmi, zvaná Bulldog, která se objevuje ve filmu, vznikla v roce 1877. (heavy66)

Související novinky

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Westerny v posledních letech slaví opatrný comeback. Opravdová kuráž vydělala 252 milionů dolarů, Nespoutaný Django si došel pro 424 milionů a za úspěch se dá považovat i 155 mega, jež nastřádala… (více)

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno