Reklama

Reklama

X-Men 2

  • USA X-Men 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (749)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Ještě nedávno jsem prohlašoval X-Meny za nejlepší comicsovou adaptaci a Singer přišel znovu a vnesl mi do očí pokračování, ze kterého mi vytryskly slzy úžasem a dojetím ještě více. Nikdy jsem nebyl na reklamní žvásty typu "ještě lepší, ještě nablýskanější", ale dvojka X-Menů tohle vystihuje naprosto precizně bez ztráty jakéhokoliv potenciálně zábavného aspektu jedničky a navíc přidává chumel nových postav, silný příběh a spoustu originálních nápadů, kam až oko dohlédne. Je z toho cítit radost z filmařiny, bezmezná láska ke comixu a hlavně cit pro diváckou duši. Singer povýšil vedle titulu detektivního mága definitivně i na krále filmového comixu... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

už úvodní titulky naznačují, že se bude jednat o vizuální a zvukovou super podívanou. hudební doprovod scén je skvělý. když víme, co vše mutanti dokáží (zastavit čas,vyvolat bouři, hrát si s ohněm, atd), je jasné, že triky zde hrají hlavní roli. nezáleží na herectví, ale na akci. a také díky DTS se je na co koukat! ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Druhý díl navazuje přesně v místě kde skončil minulý. Wolverine pátrá o své minulosti a na scénu nastupuje William Stryker. Naši X-meni vlastně tentokráte ani nestojí proti sobě jako spíše proti lidem. Akce přibylo a úvodní řádění Nightcrawlera považuji za první geniální scénu v celém X-Menovském universu. Bombastický úvod se ovšem opět začne stáčet k osobním dramatům a traumatům. Dnešní optikou pohledu nepovažuji Bryana Singera za komiksového režiséra. Jeho záujetí postavami určitě potěší, nicméně z pohledu zábavnosti mohl předvést více. 80% ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Po opätovnom pozreti musim zmenit moj predchadzajuci negativny nazor na tuto cast. Samozrejme v porovnani so vsetkymi inymi castami X-Menov, ktore som dodnes videl musim poznamenat, ze jedine tato cast sa dost odlisuje od vsetkych dalsich casti, ci uz v akcnosti alebo po jednoduchosti scenaristickej stranke. Vedec Stryker to tu trosku skomplikoval s profesorom Xavierom, ked ho chcel zneuzit na znicenie vsetkych mutantov, ale takym zvlastnym sposobom cez Strykerovho syna, ktory uz nebol jeho synom, ktory ovladal profesora Xaviera. Ak mate radi vsetkych X-Menov, tak tato cast je trosku ina, alebo dost rozdielna v porovnani s jednoduchou jednotkou, ale stale velmi kvalitna cast. Proste po vcerajsej reprize sa mi jedine zaver zdal byt trosku zdlhavy, alebo nie prilis akcny, tak preto 4 ****, inac som bol spokojny. ________ Patrick Stewart - (Profesor Charles Xavier) +++ Hugh Jackman - (Logan / Wolverine) +++ Ian McKellen - (Eric Lensherr / Magneto) +++ Halle Berry - (Ororo Munroe / Storm) +++ Famke Janssen - (Jean Grey) +++ James Marsden - (Scott Summers / Cyclops) +++ Anna Paquin - (Marie / Rogue) +++ Rebecca Romijn - (Raven Darkholme / Mystique) +++ Brian Cox - (William Stryker) +++ Alan Cumming - (Kurt Wagner / Nightcrawler) +++ Bruce Davison - (Senátor Kelly) +++ Produkcia: Brian Singer +++ ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Opravdu povedený film, nápaditý, chytrý, s herci, kteří dobře hrají skvěle vymyšlené postavy. Navíc perfektní po vizuální stránce, trikově i hudebně (na samostatný poslech mě soundtrack vůbec nechytl, ale ve filmu ta muzika funguje na jedničku). Potom, co jsem viděla třetí díl a znova první jsem se rozhodla zvýšit hvězdičky na plný počet, protože si to zaslouží, je o třídu lepší než zbylé dva, které ale sami jsou dost dobré a pro změnu si zaslouží ty 4 hvězdičky :-). ()

Galerie (204)

Zajímavosti (73)

  • Natáčanie začalo 17. 6. 2002 vo Vancouveri v Kanade. Natáčalo sa v New Yorku a v Kanade až do 6. 10. 2002. (Greenpeacak)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. dubna 2003 v Anglii. (Varan)
  • Boty, které jsou vidět na Pyrovi (Aaron Stanford) v 98. minutě, jsou Vans Classic Slip-on - Black & White Checkerboard. (stepan_s)

Související novinky

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (více)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)

Reklama

Reklama