Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

meda2016

Něco tu ucedím, přestože Zaklínač je hlavně pro pobavení a nepotřebuje hodnotit (mimo úvahy účetního a ekonomického ředitele studia). ... Předchozí dvě série dodržovaly střídání napětí, záhad a brutality ve víceméně dostatečném poměru. Fantasy nevyhledávám a přesto jsem na další sérii nezapomněl. ... A vida, čtyři díly se tak nějak odvíjí a na něco čekám. Pátý už už zklamání, když tu se objevil nosný nápad, jak ukázat intriky z druhé strany. V dalším propuklo inferno. Začal hořet celuloidový pás a třikrát bouchla lampa v promítačce. Sedmý a půlka osmého dílu jsou tvorbou introvertního maniakálniho umělce, který závidí Jacku Sparrovovi ostrov. ... Dobře. Aspoň na konci některý odvážný scénárista rychle podstrčil dva a půl zvratu, takže děj zatím nejde do kytiček. (Hřbitovních.) ()

alex011

Takže sláva Henrymu Cavillovi, Ďakujem za Zaklínača ale bez neho už nie ďalej. Ak je 4. rada už náhodou v produkcií, tak veľa šťastia, ale očakávam a moje srdce zaplesá ak žiadna už nebude. Vôbec sa nečudujem, že Henry seriál opustil. ()

Draconian

Achjo. První sérii jsem měl (a mám) moc rád. Druhá byla dost odlišná od knih, ale i přes hodně nelogičností mě bavila. No třetí dopadla tak, že něco zlepšila a něco zhoršila. Na jednu stranu se série překvapivě snaží zas ukázat něco z knih, ačkoliv tak činí poněkud chaoticky. Na stranu druhou tvůrci experimentují s postavami a nepůsobí to dobře (Marigold, jeho milostné dobrodružství je tu jedno velké wtf. Emphyr, největší hrozba příběhu je to tu totálně zničená a zbavená veškerého tajemna a nebezpečí, jaké člověk cítil v knize). Rovněž mi přijde, jako by byl místy seriál točený narychlo a nepříliš pečlivě. Výprava místy působí docela dost levně. Nebylo to vyloženě špatné a ono větší snaha o "návrat do kolejí původních knih" se cení, jen z nějakého neznámého důvodu scénáristé stále vymýšlí ptákoviny. Mno výsledek je takový...nic moc. Upřímně nevím, zda mě bude táhnout koukat se dál, když už Cavill nebude Geralt. Ale jo, ze zvědavosti se asi podívám. 60%...dobré momenty střídají ty špatné. ()

Scaevola

Třetí série se pokouší vylepšit všechno, co jde, a ve většině případů se jí to daří. Příběh má konečně jednolitý směr, postavy se honosí jasnou motivací a akce je přehledná, i když v zásadě zbytečná. Tvůrci také upouští od násilného proporčního vřazování všech menšin (nebo jsem si na to už zvykl). Úvodní díl mne namlsal a prolínaný bál čarodějů i (spoiler) následná vybíjená potěšily, takže až sem šlo všechno skvěle. Jenomže mi jaksi unikla dramaturgie závěru. Proč bylo nutné na konec přihodit ještě dva nezáživné díly, které významem, stylem i náladou patří někam úplně jinam? V této souvislosti bych se vůbec nezlobil, kdyby byla třetí série kratší a čtvrtá o to delší, pročež jsem zvědav, jak si s tímhle protahovaným úvodem (!) tvůrci poradí. Konečně dodám, že H. Cavillovi rozumím a jedním dechem mu i tleskám, protože postavu, kterou oživil, hrál skvěle. ()

nemcosk

Za mna najlepsia seria, jednotka bola prilis komplikovana a dvojka ma nebavila ale toto bolo super. Diel s toho "plesu" asi najlepsi diel celeho serialu. A aj posledne 4 diely, super. Na konci som mal nervy, ze musim cakat na pokracovanie, tak to ma byt ;). Bojove sceny, o triedu-dve povysili, miestami dost brutalne boje, ktore prekonavaju aj niektore filmy. Yenefer, Ciri a Gerald za mna super, mam ich rad ako postavy aj herecke vykony. Este moja "laska" z hier Triss, a Marigold, na ktorom som sa par krat dobre zasmial. Bavil som sa a uz sa tesim na pokracovanie. ()

Kyrgyzstanec

Co dělalo Zaklínače zajímavým? Lidské postavy vržené vprostřed epického fantasy, což občas tvoří zajímavé emoce (hlavně "identita monstra" - Renfri, Yennifer, Nivellen, Dugy). Bohužel "epičnost" postupně svůj smysl vytlačila a ze série se stává plochá marvelovka, kde repliky musí jen komunikovat děj a znít cool. ()

Woitisek

Třetí série je oproti druhé, řekl bych značným zlepšením, což je svým způsobem smutné. Úvod je solidním startem sezóny. Následující epizody sklouzávají zpět k tomu, na co jsme byli tak nějak zvyklí dříve. Poté sledujeme epizodu, kde se velmi dobře pracuje s iluzí, uměním klamu a dost se tu zvedne očekávání. Druhá vydaná část pak otevírá našlapanou akční epizodou, po níž následuje jedem z nejsilnějších dílů série, kde si Ciri opravdu sáhne na dno a jde jí čistě o přežití. Závěr si drží kvalitně natočenou akci s pěkně vypadající choreografií a poutavými příběhovými arky. Je obrovská škoda, že jsme zde po takovém zlepšení viděli Henryho Cavilla naposledy. ()

futislav

Po pátém a šestém díle to vypadalo, že se tahle série přeci jen povede. Bohužel si autoři řekli, že se konečně začnou držet předlohy  a k tomuto účelu vybrali tu část příběhu, která patří i v knize k nejnudnějším a nejrozvláčnějším. Takže divák trpí více, než Ciri na poušti a zběsile mačká FF. Čarodějky, které si vždy potrpěly na dokonalý vzhled a magií vylepšené proporce zde ve většině případů hrají snadno zaměnitelné Emy, případně silně obézní černošky. Yen stále vypadá jako ušmudlaná prodavačka ryb z předměstí Bagdádu. O černých dryádách pomlčím, jelikož k nim jde prostředí pralesa jaksi přirozeně, takže ani moc nevadí. Geralt s prstem v nose přihlíží, jak se Ciri pouští do křížku s dvoumetrovým rytířem v plátové zbroji a pak si ani nevezme elixír proti nebezpečnému Vilgefortzovi. Nebudu to protahovat, zase to je tak na dvě a půl hvězdy. ()

66pepo66

Veľmi ma fascinuje hodnotenie sérii. Som veľký fanúšik Zaklínača a jeho sveta. Takže aj kníh, hier a seriálu. Áno, seriál ma viackrát veľmi sklamal, najmä druha séria od druhej časti až po tú poslednú. Ohodnotil by som to asi tak, že ak nepoznáte predlohu, tak sa vám to bude určite páčiť. Ak ju poznáte, budete mať problémy. Ale ani zďaleka to nie je také hrozne, ako to prezentuje väčšina ľudí na ČSFD. Príde mi, že to negatívne komentujú a hodnotia len tak pre nič za nič. Tretia séria ma horšie hodnotenie ako druha, pritom je od nej asi tak 10x lepšia. Kým sa drzala Lauren a jej tím poviedok, tak spracovávali jednotlivé krátke príbehy a preto sj seriál mal vyššiu kvalitu. Ako náhle preradili k príbehu a jeho základom, začali si vymýšľať. Nechápem prečo, podlomili si tým kolená. ALE! Napriek všetkému to boli spracované dobre a aj cez niektoré muchy a násilné lgbti a smiešne diverzné sračky, to bolo dobré. Skratka to nie je spracovanie Zaklínača 1:1, ale iba inšpirovaná adaptácia. Kto toto pochopí, bude mať seriál rád. Tretia séria má teda začiatok slušný, tempo potom mierne upadá a rozbieha sa to od piatej časti v Arethuze. Finálové tri-štyri časti sú však skvost. Majú tam spracovanie azda najbližšie k predlohe. Naozaj sa jej držia. Záverečný Henryho boj, prírastok v podobe Milvy, alebo aj úprava dejovej línie Yennefer je podľa mňa super. To, že bude mať Yennefer upravený príbeh je iba dobre, pretože v knihach sa neskôr veľmi neukazovala a to by bol v serialy škoda. Mrzí ma však, že sa tej predlohy nedržali viac a tiež to, že seriál nepracovala HBO. Ale čo aa dá robiť. Seriálu sa podľa mna rozhodne krivdi a ani zďaleka nie je taký slabý ako ho ľudia vykresľujú. ()

Tom10000

3.série Zaklínače se neukázala v příliš dobrém světle, s výjimkou sedmého dílu, který, alespoň dle mne, mohl napravit chyby z předchozích částí, a s jehož pomocí bych, díky možnému zdařenému závěru, (což se ale nestalo) mohl nahlížet na zbytek série úplně v jiném světle. I když zpočátku seriál směřoval dobře, uznávám, a i když se mé předpoklady, ač velmi pomalu, plnily, a dokonce v již zmíněné sedmé "hodince" mohl splnit všechny mé sny, z neznámého důvodu, ať už zkrátka neochotě scénáristů skutečně zdramatizovat konec série, či prostě kvůli špatné pověsti posledních dílů (na níž trpěl nejen Carnival Row, ale, především, Letopisy rodu Shannara). SPOILERY: Shledání všech hrdinů mi připadalo příliš velké klišé, jak si zkrátka hlavní hrdinové píší milostné dopisy, zatímco Ciri, dost možná už připravená převzít křeslo třetího SKUTEČNÉ hlavní postavy, a nikoli jen otloukánka, se krčila v rohu. Řeči o Djiskrovi, Phillipe, lásce mezi Bardem a bratrem redanského krále, dále též nesmysly o Potkanech (závěrečný díl) a poté i bláboly ze strany Emhyra a jeho sluhy, to vše mohlo jít v klidu k zemi, když si nedokázali scénáristé poradit ani s Geraltem, Yennefer a Ciri. Jistě, souboj mezi Zaklínačem a Vilgefortzem zaujme, bál, kde si, alespoň minimálně, vyjádří on a černovlasá čarodějka lásku, též. Nejvíce mne zaujala Ciri, když se v poušti vydala Ohnivé magii, již sice mohla držet v sobě, ale poté, třeba, u Potkanů při zabití muže využít, abychom věděli, že se nejednalo o její skutečné odmítnutí, ale pouze o krátkodobé zatlačení zpět. Nyní nevím, jestli vůec nastane onen Čas Opovržení, jak se jmenuje původní předloha, a jestli se z Ciri stane jakási Paní Ohnivé magie, či ne. Byl by to opravdu skvělý krok kupředu, jen, jestli ho režie připustí. Geralt mezitím hledá na špatném místě, a Yennefer se vypaří zcela, když dá na své čtyřizbývající čarodějky na světě (...). Je smutné sledovat, jak se znovu přiblížíme k vytouženému momentu, kdy se z kladné postavy stane záporná, a naše naděje (téměř) uhasí konec série. Na další si počkáme asi dva roky, možná ale i jen jeden, jestli se předpověď ČSFD splní. 65 procent. Nezavrhuji, ani kvůli výměně stáží u Geralta, ale doufám čím dál méně v naplnění role Ciri skrze Ohnivou magii. ()

Thalin

I když se sem víc snažili vecpat prvky z knih a nejspíš napravit to, co v druhé sérii zmrvili na tři doby, tak to tu prostě nefungovalo. Přišlo mi to chaotické, postavy nepřesvědčivé a děj skákal z akce do totální nudy. Díl z pouště mohl být odpovídající jak chtěl, ale mě to její putování tak nebavilo, že jsem se na to musela podívat dvakrát, protože jsem u toho usnula. Cavill se snaží, ale prostě to nestačí a jeho dosavadní snaha stejně byla smetená tím bordelem, co předvádí tvůrci. A pořád se prostě nemůžu smířit s castingem. Hlavně u čarodějek. Ty mají být všechny uhrančivě krásné (protože to prostě potřebují k práci) a hlavně si svůj vzhled mohly při úpravě doslova vybrat. A vybraly by si vypadat takhle? Ale no tak... Já taky nejsem kdo ví jaká kráska severská, ale když se učešu a trošku přišmrncnu, tak vypadám pomalu líp než ty, co tam vybrali. Respektive, spíš co tam tak nahastrošili. Možná kdyby neměli potřebu všude cpát tu svou gender a etnickou vyváženost a aspoň se trošku drželi knih (ta Fringilla je prostě výsměch) , nepůsobilo by to jako pěst na oko. A že z největšího děvkaře široko daleko udělali bisexuála s příšerným hárem tomu jen nasazuje korunu. Bojové scény sice celkem ujdou, ale neutáhne to seriál a Henry sám taky  ne. Hlavně když se to ke konci téhle série kolem něj už nemotá tolik jako předtím. Konec pro mě byl těžce neuspokojivý, ale trošku by mě zajímalo, jak provedou tu výměnu herců. To se nebudou obtěžovat s nějakým vysvětlením a prostě na začátku čtvrté série nakráčí před kameru Liam? Čekala jsem tu nějaký náznak, co bude následovat, co by mě aspoň donutilo se pak dívat dál, ale prd. Prostě ten seriál úplně zabili. Nedupu nožičkou, protože to není přesně podle knih. Už u první série jsem si řekla, že na to budu pohlížet méně kriticky, ale stejně mi to nějak nepřišlo na chuť a pořád jsem tam cítila, že tvůrcům je nějaká předloha úplně u řiti a jakoukoliv tupou změnu si okecají podle svého, aby nemuseli říct "jo, posrali jsme to". Protože posrali, tu neúctu k předloze tam člověk vyloženě cítí a to mi vadí. A stejně jako Henry končím. Protože mě vlastně nezajímá, co s tím seriálem dál bude. ()

Adrian.S odpad!

Prvé dve série možno mali nejaké chyby, ale mňa to ako neznalého knižnej predlohy bavilo a hodnotil som najvyššie. Ale toto je otočka o 180 stupňov. Všetko zle a koleduje si to o odpad. Tak nech sa páči... ()

Tomulka

Stále platí to co ve dvojce! Hrozný dojem přidalo směšné pojetí hlavy špionstva a podtrhnul to bílý plamen. Český dabing pro imperatora děsivý! Spoilery! Poslední tři epizody celkem pomohly zlepšit hrozně natočený seriál. Hlavní hrdinové šli asi trošku více do sebe (myšleno herci) a dalo se na jejich výkony lépe koukat. Mrzí mne odfláknutý bo s Vilgeforsem, ale nemůžeme mít vše. Na druhou stranu Ciri v poušti dost dobré a Potkani jako vstup slušné. Dávám jednu hvězdu nahoru ()

Ondak

Já nevím, tak nějak si nemůžu pomoci a přijde mi, že styl vyprávění třetí série je minimálně zvláštní, zmatené a nesmyslné. Pokud jde na boj, tak ok, ale stejně je to vše točené takovou divnou kamerou, že ze souboje také divák moc nemá. Hlavní dějová linka mi přijde v pořádku, ale ostatní děj a rozhovory jsou nuda. Hodnotil bych lépe než zkažená druhá série, ale na 4 hvězdy to není. Takže hodnotím stejně na 3. Jen si tipnu, že změnou herce hlavního hrdiny bude pro seriál konečná. Ale rád bych se mýlil. ()