Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

Chen

Vypustit závěsná lana, trošku více investovat do speciálních efektů a vypilovat scénář a byl bych nadšený. Ale nestalo se, takže jen z úcty k Yun-Fat Chowovi dávám 50 %. ()

lekr

Tak tenhle snímek mám opravdu moc rád! Skvělé vtipy, výborná akce a originálně zpracované klišé. Co víc si přát?? ()

honajz2

Škoda, že si to ten příjemný feeling neudrží až do konce a někde v půlce se z toho začne stávat klasický akčňák (ale s Karlem Rodenem v roli kung-fu nacisty! :D), ale jinak je to úplně v pohodě akční komedie. Má to dobré hlášky, moc mě to nenudilo, Yun-Fat Chow i Seann William Scott jsou hodně fajn, ani se to naštěstí nebere vážně... jen škoda, že režisér nešel víc do absurdna a nerozvinul tak to, co je na celém tom filmu nejlepší. Pak bych vůbec neměl problém dát Neprůstřelnému mnichovi čtvrtou hvězdičku, ale za nenaplněný potenciál a slabší závěr ji prostě dát nemůžu. I tak je to ale fajn záležitost a fakt je třeba ji nebrat vážně. Silné 3* ()

Rodriguez

Bohužel asi jako jeden z mála, kterému se takovéhle filmy líbí. Scénář sice trochu místy pokulhává, ale herecké ambice Seanna W.Scotta se projevili i jinou cestou než v komediální sérii prciček, což mě docela mile překvapilo. A Jaime King se předvedla v celé své kráse, která filmu dodala šmrnc. Záporňáka si Karel Roden opět vychutnal dosytosti a myslím-vydařilo se. ()

bourec

Přiznávám, že když sem to viděl poprvé, bylo to zklamání. Yun tenkrát vletěl do půjčoven se všema peckama z hongkongské domoviny, a já tudíž čekal další krvavej balet. Dnes uznávám, že to blbej film není. Sice ty létající postavy mě ve filmu vždycinky sraly, ale tady to nějak líp rozdejchávám. Zábavný béčko s pěknou Jaime King jako bonus. 80%. ()

C0r0ner

Už název napovídá nevelkou kvalitu scénáře a přesně to taky divák dostane. Tak nějak to připomíná Kung Fury, ale tohle je myšleno vážně. Aspoň v určitých mezích. Na druhou stranu je to pohodový oddych u kterého člověk může vypnout hlavu a prostě jenom koukat na šaškující herce. 50% ()

WolfR

Neprůstřelný mnich je velmi tupoučký a scénáristicky děravý film. Ale je tam sakra Yun-Fat Chow a Seann William Scott! To zabaví, projednou! 2 hvězdy. ()

mortak odpad!

Udělat ze Scotta a Rodena akční hvězdu na úrovni Chow-Yun Fata už je nápad dost slabomyslný. U obyčejného akčního filmu "nevadí" prostřihy z dublera na star (Roger Moore by mohl vyprávět), ovšem u bojového umění je to smrtící pro diváka. Střihač se snažil, co mohl, ovšem výsledek neobsahuje žádnou akci, žádný, humor, žádné napětí, žádnou myšlenku - prostě čistý odpad. ()

pakobylka

Ten snímek není neprůstřelný .. ani zdaleka, ale napodruhé zvedám hodnocení na solidní 3*. Možná mám jenom vstřícnější náladu ... ale to není důležité. V podstatě se jedná o nenáročnou, leč dostatečně zábavnou akční podívanou, která se nebojí úsměvných ani dramatických momentů a je si vědoma všech svých nedostatků. Nečekejte od ní příliš - a s největší pravděpodobností nebudete zklamaní. ()

otík

Tohle není ani pořádný akčňák ani komedie, prostě je to jakýsi vývar, který měl původně vypadat úplně jinak. Jenže - slaboduchý scénář nezachraňují ani akční scény ani herecké projevy ani oslňující triky, protože akční scény jsou tak sestříhané a tak očividně nereálné a špatně udělané, až běda (zřejmě střihač rozumí svému řemeslu až moc, takže neví, co už by neustřihl), herci přehrávají (jen Scott je hodně sympatický a samozřejmě Karel Roden je tutový nacista, ale Yan-Fat předvádí nejhorší výkon své kariéry - i když ono ani neměl co hrát) a triky jsou laciné jak jen to jde. Dvě hvězdičky jsou spíše za humor, který je až filmaři nechtěný a za šíleného Rodena. A takové drobnosti, jako je, že po vymytí mozku všichni mniši zase normálně žijí, raději nekomentuji. ()

3n3my

Trápny film s hrozným scenárom, slabými trikmi a niekedy až smiešnymi hereckými výkonmi. Na podobných filmoch sa viem na tej stupidite aspoň pobaviť, pri tomto som toho však nedosiahol. ()

daEmoNickY odpad!

+ Chow - 2 beretty - paratko + nelogicnosti - humor + karel roden - karel roden zace nacek + kung fu - neuveritnelne kungu fu ()

WinnJets

Jedna hvězda za Rodena a co se týče zbytku, tak pokud nechci používat sprostá slova, nezbývá než ponechat bez komentáře... ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)