Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

klukluka

Po mně furt všichni chtějí angličtinu a chlápek, kterej ji má coby mateřskej jazyk, ji stejně nepoužívá a i Otík Rákosník je proti němu ukecanej mluvka. Christian Bale je bez debaty mimořádnej, vynikající herec, ale ta ponurost, která se tady po něm chtěla, už byla možná až trochu za hranou. Kolikrát z té zamračenosti vystoupil? Jednou za celej film? Road movie o tom, že střílením do lidí se na území USA bavili od nepaměti a proto se při zprávách o dalších takto zemřelých není třeba vzrušovat- je to pouze jejich národní kolorit. ()

Corpsegrinder

Víte že to nebude žádnej usmrkanej western pro posery když po dvou minutách filmu nemilosrdně zastřelí dvě děti a kojence a to vše na kameru. Westerny jsou zvláštní typ filmu protože at už jsou braný odlehčeně nebo drsně, stejně to může bejt dobrá podívaná, já mám ovšem radši ty drsný (Unforgiven je dle mě to nejlepší co filmovej Divokej Západ nabízí), a tak nemůžu jinak než pět hvězd. Nejen že to je další celkem syrovej pohled do tý doby, má to dokonce i dějovou linii o toleranci jiný rasy která mi nepřišla tak vykalkulovaná a falešná jako to dnes Hollywood rád dělá. Christian Bale zde má jednu z nejlepších rolí svojí kariéry, ale největší překvapení byl asi Rory Cochrane jehož postava si zasloužila mnohem víc prostoru jelikož byl prostě na Oscara. Líbilo. ()

Hanys_

Zádumčivý Bale na výpravě, která změní jeho pohled na vše. Asi první film od Coopera, který byl té čtyřhvězdě dost blízko, jenže zaprvé ta stopáž je docela vražedná a místy to je fakt poznat a za druhé ta proměna hlavního hrdiny je úpřímně dost nepravděpodobná. Škoda, vizuálně i herecky totiž zase lahůdka (jak už bývá u Scotta dobrým zvykem). ()

ChrisBa

Film, ktorý má dušu a hĺbku.. takýchto poctivých filmárskych kúskov je čím ďalej tým menej a to je škoda. Christian Bale exceluje v roli hrdinu, ktorý nie je nijako prikrášlený alebo idealizovaný, ba naopak.. vykreslený aj s jeho chybami a nedostatkami. Po úvodnej strhujúcej scéne tempo spomalí, aby film diváka vtiahol do jeho myšlienok a hĺbky a spolu s hrdinami si prežil ich pocity a útrapy v období, na ktoré Amerika nie je dvakrát hrdá.. Výprava je nádherná, hudba od Maxa Richtera sedí ako uliata.. je pravda, že práve akt zblíženia je trochu uponáhľaný, vďaka čomu som po prvom zhliadnutí nesiahol po plnom počte.. no na druhý pokus zvyšujem na plných 5*.. viac takýchto filmov do kín.. ()

Honzeek95

Uvažoval jsem mezi čtyřmi a pěti, kvůli konci jsem nakonec zvolil pět. Opravdu velice silné emocionální kafe, které jsem už dlouho během filmu nepil. Popsat to nejde, nutno vidět. Snad jen mohu dodat, že herecké výkony úžasné, stejně jako režie a hudba. ()

angloumene

Velká očekávání vystřídalo velké zklamání. Ačkoliv společná cesta dvou celoživotních nepřátel a vzájemných bratrovrahů okamžitě vyvolává hluboké emoce, Nepřátelé sami působí jaksi sterilně. Po poměrně vypjatém úvodu následují dlouhé minuty vzájemného pochopení a mlčenlivého přijetí. Dobré herecké výkony a příjemně meditativní tempo filmu jej táhnou zpět do průměru, ale nic nezachrání zmařený potenciál. ()

dormouse

Jakoby se film inspiroval McCormacovými romány, jehož hrdinové jsou nemilosrdní zabijáci, protože to je jediný způsob jak přežít. Moc dobré, ale Christianu Baleovi jsem tak úplně nevěřila, stejně jako Rosamund Pike. Ale to bude nejspíš můj osobní problém. ()

Randyz

Ač westerny moc nemusím, tak tohle bylo super. Možná to je tím, že to asi klasický western není. Spíše psychologické sociální drama, které ukazuje, že vše není černobílé a že na obou stranách dvou rozdílných táborů mohou být lidé s dobrými a lidé se špatnými úmysly a spíše než se stále více rozdělovat a válčit mezi sebou, bychom k sobě měli hledat společnou cestu. ()

Disease

Ačkoliv tam není žádná scény vyloženě zbytečná, trochu se to místy táhlo. Jinak bych šel na plný počet. ()

Prochy38

Těch kvalitních westernů v posledních letech tolik nevzniklo, tento ale hodně navyšuje laťku, a to hodně vysoko. Luxusní sestava, originální příběh, velké herectví. ()

mclenin

Kontemplatívny western, ktorý necháva emócie pomaly zrieť v takmer dokonalom príbehovom oblúku. Skvelý vizuál a ešte lepší zvuk - Max Richter tomuto kúsku dodal dušu. ()

janesX

Veľmi vážny western, veľmi drsný a tiež smutný. Jeden z tých filmov u ktorých sa divák ani len neusmeje. Kto by sa aj smial, keď tu vidíme zabíjanie detí. No vedľa všetkého toho negatívneho je tu aj stupňujúca sa dávka nádeje, pochopenia, odpustenia a výčitiek s odkazom hlavne pre Američanov, aby nezabúdali ako na tieto územia prišli. A aj jedna neskutočne dojemná chvíľa, ktorá to celé zabíjanie naozaj krásne ukončí. 82,5%. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "I've killed everything that's walked or crawled. Men, women, children. All colors. If you do it enough, you get used to it. Doesn't mean nothing." "That's what I'm afraid of."     Poriadne drsný a neskutočne bezútešný príbeh, ktorý prezentuje Divoký západ v celej svojej kráse (či skôr ošklivosti). Ako miesto s mimoriadne nehostinnými podmienkami, na ktorom prebieha ustavičný boj o holý život. Kde človek nikdy nevie, z ktorej strany príde najbližšia smrteľná hrozba - či zo strany krvilačných divochov (Komančovia), zo strany kadejakých dobrodruhov-desperátov (lovci kožušín), zo strany "majiteľov zeme" (samozvaných pánov sveta), alebo dokonca aj zo strany niekoho z vlastných radov, ktorý už tie podmienky proste nedokáže ďalej znášať a prepne mu z toho. A práve vymenované zberby veľmi rozmanitého druhu sú tie, ktorým musí bizarná skupinka hrdinov tohto príbehu (rovnako pestrá) čeliť na svojej apokalyptickej ceste, na ktorej sa neustále pochováva. Príbeh má pomalé tempo rozprávania so silným dôrazom na atmosféru a podmanivé obrazy rozľahlej krajiny. Stredobodom rozprávania sú zlomený, citovo vyprahnutý kapitán Joseph J. Blocker (Christian Bale), jeho úhlavný nepriateľ náčelník Žltý jastrab (výborný Wes Studi), s ktorým si postupne hľadajú cestu vzájomného zmierenia (mierne nevierohodnú) a zúfalá vdova Rosalee Quaid (Rosamund Pike), ktorej práve vyvraždili celú rodinu. ()

bobstock

Silné emocionální dílko, ve kterém exceluje nejen zachmuřilý a genocidou ošlehaný Bale, ale především Rosamund Pike, která svou rodinnou tragédií rozehrává zlomenou ženu, která marně tápe v hrozných osudem tehdejších bílých agresorů a rudých domorodců. Krásná plynoucí kamera za skupinou jezdců, kteří čelý občasným krveprolitím zaujme oko artově založeného diváka. Škoda, že jen vztah obou náčelníků z opačných táborů nebyl hlouběji vykreslen. 75% ()

Alien220

Jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků. Naprosto fantastická hudba v podání Maxe Richtera. Zároveň jeden z nejlepších výkonů Balea. Jediná výtka na krátkou stopáž. ()

Flopik

Bez debaty film so srdcom.Takáto poriadna filmárina sa len tak nevidí.Neskutočný výkon Christiana , no nedá mi nepochváliť aj Rosamund ktorá tu podala bez debát svoj životný výkon.FIlm nádherne zobrazuje krutosť divokého západu, ukazuje čo s človekom spraví zabíjanie, ukazuje pravdu, že ani jedna strana nebola dobrá či zlá ale tak isto ukazuje aj že vždy je šanca nato byť šťastný. Postavy umierali jedna radosť a koniec ma maximálne prekvapil.Celý film je riadne drsný a smutný s vynikajúcim soundtrackom ktorý je pre film ako stvorený.Naozaj vydarený počin a som veľmi rád že som to videl 5* záležitosť. ()

M1k9

Jsem téměř unešen. Téměř. Ke spokojenosti mi chybí odvázanější scénář, trochu politické nekorektnosti. Ač se film povedl, otázka zní proč? Proč chválit film, který nic nikam neposouvá. Vždyť to je sakra kýč, řečeno slušně, nakonec si podat ruce a dát pusinku. Náš systém je tak strašně svázaný, až to přechází v křečovitost. Jistě bych tak mohl plakat u kde jakého filmu, ale zde to volalo po změně a obohacení něčím delikátním. Nestalo se. Tak či tak Ch. Bale dodal filmu esenci. Skvělé herecké představení. 8.5/10 ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz