Reklama

Reklama

VOD (1)

Mason Francis Skiles (Jon Hamm) je hodně skloňované jméno pro záležitosti Středního východu. Tam působil od roku 1962, než ho odveleli zpět do D.C., odkud se vrátil zpět do Bejrútu v roce 1971. Incident v jeho domě v roce 1972 se stal milníkem v jeho životě, a tak se v roce 1973 vrací zpět do vlasti. Unikne tím i občanské válce, která v Libanonu propukne. Bohužel se mu moc dobře nedaří a jeho firma živoří, on sám pije jako duha. Až jednoho dne přijde pozdrav a možná nová šance na to, aby se znovu vydal do Bejrútu. Jaký úkol na něj čeká tentokrát? (Rodriguez)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (34)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Beirut je přesně ten film, který zapadne v záplavě repríz vyprávějících o konfliktu, který u nás není tolik známý a přitom je to tak zajímavé téma. Jon Hamm je hrozně cool a nebýt jeho, tak bych si to asi tolik neužil a nemůžu nic vytýkat ani po technické stránce. V rámci toho, co tvůrci chtěli se dle mého povedlo více než obstojně, oscary z toho samozřejmě nebudou, ale já můžu jenom vřele doporučit. A příště už si konečně pustím ten Mnichov. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Nenápadný filmík zachycující nelehkou situaci v Libanonu 70. a 80. let minulého století. Podepsaly se na něm ale taková zkušená jména (režie Anderson, scénář Gilroy, hlavní role Hamm), že jsem ihned věděl, že krok vedle se z toho nevyklube. A "překvapivě" fakticky ne. Jediná věc mě trochu přiváděla do rozpaků. Kdo neví, co se v této době v Libanonu dělo, tak bude možná zprvu zmaten z těch politických dialogů, které jsou na diváka stříleny jeden za druhým. Mně se stalo totéž, ale časem jsem si v hlavě dokázal vytvořit základní schéma. Řemeslná stránka snímku se dá označit jako bezchybná, nastínění skoro až bezvýchodné situace se povedlo na jedničku, scénáristickou stránku si Gilroy pohlídal, takže k žádným přešlapům v rámci tohoto aspektu taktéž nedošlo. To pletichaření a různé intriky ze stran všech zúčastněných mi dalo za pravdu, že pracovat v těchto agenturách není nic pro slabé nátury. Herci odvedli svůj standard, Jon Hamm se sice nedá považovat za nějak obrovsky vytěžovaného herce, ale kdekoliv se objeví, tak to pak stojí za to! Kvalitní počin s old-school nádechem. Za mě dávám 78 % ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Bývalý diplomat(?) s pohnutou minulostí se po letech vrací do Bejrútu, aby vyjednal s teroristy propuštění amerického rukojmí. Vše se komplikuje ve chvíli kdy se dostane do soukolí her tajných služeb. Jedná se sice o ohrané téma, ale tvůrci tady mohli hřešit na neokoukané prostředí Libanonu 70.let, který stojí na prahu občanské války. Samotná špionážní zápletka není nijak přehnaně vykonstruovaná a působí inteligentně i přehledně, výhrady nemám ani k hercům a stylu vyprávění nelze upřít tah na branku, takže nějakých postranních linií rozmělňujících děj se tu nedočkáte. Možná se tu až moc mluví, takže milovníci akčních scén ostrouhají, ale mě to celkem vyhovovalo. Závěr s Mossadem pobavil a to samé se dá říct o celém filmu. 80% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Objaví sa pojem špionážna dráma a už viem, že je bez Jamesa Bonda to bude nudná politická blbosť, ktorej neameričan ani nemusí rozumieť. Vlastne ani Američan a možno ani sám režisér. Tento film to potvrdil a podčiarkol. Jediná zaujímavá tam je šťuka Rozamunda, no a potom poučenie, že do Bejrútu na dovolenku sa chodiť neodporúča. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Kdo ví, co se děje na Blízkém, potažmo Středním Východu, toho je možno označit za génia, pokud ovšem to bude možno i prokázat. Oceňuji režii Brada Andersona, který se v tom všem vyznat musel. Kolik takových filmů se ještě z této oblasti bude muset natočit než nás přestane strašit. II. Světová válka je výživným zdrojem pro filmaře dosud. Zde dosud chybí už jen fýrer. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Dej filmu sa odohráva v Libanone, no natáčalo sa v Maroku. Natáčalo sa taktiež aj v americkom štáte Rhode Island. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama