Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (322)

Morien 

všechny recenze uživatele

Nemám rád hysterky a afektovance, ať jsou jakéhokoliv pohlaví. Ve chvílích, kdy Gibson nechá plavat svoje modrá očka na nikdy netekoucích slzách, začně třást rty a plést slova dohromady a vůbec být tak strašně milující rodič, se musím hodně držet, abych se nezačala chechtat, co hůř, abych znuděně nepožádala, aby to držitel ovládače přepnul někam jinam. Protože sama od sebe bych si tohle nikdy nepustila. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Majitel velké letecké společnosti Mel Gibson, kterému unesli syna, bere spravedlnost do svých rukou. Odmítá vyjednávat s únosci, kterým nevěří, stejně tak jako policii. Stanoví vlastní pravidla, která jsou asi pěkně riskantní a výkupné za syna nezaplatí. To je sice hezké, ale film právě v této chvíli ztrácí na věrohodnosti a takováto oklika, nebo originální prvek je stejně k ničemu, protože pak už se nic překvapivého neuděje a thriller skončí tak předvídatelně, že nechápu, proč si tvůrci sami tak komplikovali život, když stejně nabídli hollywoodský konec. A co taky čekat od režiséra Rona Howarda. Mé hodnocení: 60% ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Po novém zhlédnutí v telce po letech (v nevalném českém dabingu, jak jinak) mi to přišlo dost slabé. Nepřišlo mi to vůbec napínavé (dílem proto, že to znám v podstatě nazpaměť, a dílem proto, že mi bylo ukradené, co se stane s tím uneseným klukem), ta předpotopní devadesátková technika tam je dnes vyloženě k smíchu, obsazení je dost bída (Gibsona jsem nikdy nemusel, v ženských rolích jsou samé šeredky a zbytek castu jsou vyloženě herci druhé, ne-li horší kategorie), a celé to na mě působilo strašně televizně lacině, občas až amatérsky. Podle mě je to film, který je zde poněkud přeceněný. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se koukal hlavně kvůli mému oblíbenému herci, kterým je Gary Sinise. Mela Gibsona moc nemusím, ale zde mi ani moc nevadil. Čekal jsem, že to bude souboj mezi Gibsonem a Sinisem, ale když na začátku toho kluka unesla banda grázlů, trochu mě to zklamalo a film mě moc nebavil. No souboj nakonec přišel, když se nepovedlo předání a Gibson se rozhodl únoscům postavit. Jak mě první půlka nebavila, tak se mi ta druhá líbila. Některé dějové zvraty sice byly předvídatelné, ale posledních 20 minut se mně osobně velmi líbilo. Jinak Gary Sinise mi ve filmu hrozně připomínal jinou svoji postavu, a to sice budoucího Maca Taylora z CSI:NY. Nejen proto, že ho hraje, ale i tím, že v některých chvílích vypadal úplně stejně, byl to také polda, děj se odehrával také v New Yorku a měl i stejného českého dabéra. Nebýt té horší první půlky, možná bych šel s hodnocením výše. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tahám z rukávu ještě nevyklepaný pavučiny a tak jsem se pustil do filmu Výkupné, ve kterém hraje můj oblíbenec Mel Gibson. Kolikrát si říkám oblíbenec, ale když si uvědomím, jaké důležité filmy jsem s ním neviděl, musím to okamžitě napravit. A tak jsem neváhal. Ve výsledku je Výkupné precizní kriminálka, která není vysloveně geniální, ale solidní je určitě. A to je podstatný. Napětí se dalo krájet celé dvě hodiny a tak zaručeně splnila svůj účel. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (27)

  • Napriek drsnej a realistickej povahe je Ron Howard na natočenie filmu veľmi hrdý. Považoval to za obohacujúcu skúsenosť. (Arsenal83)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach v amerických štátoch New Jersey, New York, Connecticut a California. Obdobie natáčania: od 10. januára do 10. mája 1996. (MikaelSVK)

Související novinky

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (více)

Reklama

Reklama