dormouse

Napínavý thriller na hranici sci fi. Evan trpí poruchou paměti a když se pokouší vzpomenout si na dávné a traumatizující momenty života, zjišťuje, že je schopen vrátit se do minulosti a pozměnit ji. Tím změní samozřejmě i současnost, ale nikdy není jasné, zda bude změna k dobrému či zlému. Téma paralelních časových rovin a návratů v čase jistě není originální, ale moje čtyři hvězdy dostal snímek i tak. Jak je možné změnit současnost a zachránit život své životní lásce? Možná že jen tak, že se ji vyhneme, aby se naše osudy nikdy nepotkaly ()

mirkaaa

Mám ráda filmy, ve kterých se cestuje časem. Tento film patří k těm zdařilým jako např. Frekvence. Cesta do minulosti za účelem změnit určitý okamžik, který pak následně ovlivní další koloběh života. Bohužel ne vždy se podaří změnit osud, a co se stalo, už někdy nejde odestát. Přestože herci jsou spíše béčkový, na kvalitě to nijak neubírá. ()

kobe6

Pouze ty nejlepší filmy ve mně nechávájí ten pocit chladu. Butterfly effect je možná i trochu specifický tím, že je levný (a šlo to vidět) a až na Kutchera tam nebyly velké herecké výkony (nepočítám dětské, ty byly výborné). 90% ()

venom14

Skvělý nápad,který je dobře zfilmovaný a celkem slušně napsaný scénář jenom napomáhají filmu k jeho 5 hvězdičkám.Jediná výtka je Ashton Kutcherne,ne,že by to hrál špatně,ale prostě mi do filmu nesedl. ()

Kejt.lin

Nebejt Kutchera v hlavní roli, film by si rozhodě zasloužil 5 hvězdiček.. já toho chlapa prostě nemám ráda..tu roli jsem mu nevěřila a působil na mě moc uměle a nepřirozeně.. a špatný herec dokáže zkazit dojem celého filmu.. ale i přes nedostatky v hereckém obsazení to byl skvělý zážitek..co se týče děje, hudby, atmosféry tak nelze nic vytknout... ()

Prochy38

Hrozně zajímávý snímek. Svým tématem u mě tedy originální. Jeden z hlavních úspěchů je jistě v opravdu kvalitním obsazení. U mš jasných 5*. Jen mi někdo vysvětlete, co má zase znamenat ten český ekvivalent k názvu?? Sakra, kdo rozhoduje o tom, jak se ten film bude u nás jmenovat?? Tenhle člověk by měl dostat přes držku.... ()

Teabag

The Butterfly Effect je pro mě překvapením především v tom, že Ashton Kutcher vlastně docela umí hrát, i když jsem mu to ze začátku nechtěl uvěřit. Film samotný považuji za dobrý - herci, scénář, režie... Všechno funguje bez problému. Logických kiksů je lepší si nevšímat. Obvykle se v nich nerad rýpu, protože to kazí dojem z filmu. Ostatně, je to vcelku zajímavá otázka to "coby - kdyby", že? ()

Marrty3

Do toho snímku jsem se nikterak nehrnul a to asi proto, že hlavní hrdina není můj velký oblíbenec. Ale díky vysokému hodnocení, žánru (sci-fi/mysteriozní) a cestování v čase, mě zvědavost přemohla a nakonec jsem si film pustil. A musím říct, že jsem udělal velmi dobře. Je to naprosto vynikající podívaná. Evan pomocí svých zápisníků dokáže cestovat v čase a měnit to, co se v dětství nepovedlo. Několikrát to změní, ale vždy to má nějaký háček. A nakonec to vyřeší, i když formou, která pro něj a jeho "partnerku" není bohužel ta nejvýhodnější, ale je to jediná rozumná možnost. S radostí si tento film v blízké době pustím znovu, i když už vím jak to dopadne, přesto si rád opět užiji strhující podívanou s naprosto výbornou atmosférou a perfektními hereckými výkony. ()

Xavi6

Miluji filmy, ve kterých se řeší otázka kolem cestování času. Zde to bylo podle mě hodně dobře zobrazené.Aston Kutcher a mladý a začínající Logan Lerman byli suproví. Škoda toho, že to bylo tak krátký, uvítal bych toho rozhodně víc. ()

Ještěřák

Zázraky se asi dějou, jelikož dva noname režiséři vyrukovali do světa s jedním z nejatmosféričtějších filmů své generace. Vystupujou v něm čtyři stěžejní postavy a já si je všechny pamatuju celej život, tak nějak to má podle mě v dobrým filmu vypadat. Zábavnou formou diváka vnoří do základů vývojové psychologie, jednoduše a povrchně, ale víceméně pravdivě, každá z představených "sedmiletek" hrdiny má svoje genius loci. Poprvé jsem ho viděl snad ještě jako teen, když byl relativní novinkou, a dodnes ho nesmírně uznávám. Baví mě každý jeho filmovej úd. (100%) ()

J*A*M*A*L

Já osobně si to už moc nepamatuji, ale vím že se mi to moc líbilo.Jedna sci-fi která opravdu stála za shlédnutí a ze které opravdu chvílema mrazí.Můj oblíbenec Asthon Kutcher kterého znám především ze skvělých komedií to dotáhl až sem k scifárně a předvedl skvělý výkon.Já ani za boha nejsem žádný scifi maniak, ale toto není taková scifárna jakou si většina lidí myslí.Tohle je něco úplně jiného a možná proto se mi to tak líbilo.Žádný robot žádnej UFOUN, ale docela nemilosrdný sci.fi thriller který bych opravdu doporučil pro kohokoliv.97% ()

Dzonysek

Myšlenka filmu je perfektní a ačkoliv je relativně nízkorozpočtový, rozhodně stojí za to ho vidět. Pět hvězd ale nedám, kvůli představiteli hlavní role. Kutcher prostě neumí hrát a ještě ke všemu, mírně řečeno, nesympaticky vypadá (což mě vede k myšlence, proč si člověk s jeho příjmy nezaplatí nějakou plastiku). Jeho přítomnost dokáže spolehlivě odradit a shodit i film s velmi slušným potenciálem. Ať už prosím nikde nehraje a když, tak v nějaké dopředu ztracené telenovele. ()

Itar

Film, který se utápí sám v sobě a svojí zdánlivé překombinovanosti. Žádná ze složek (až na onu maskovanou rafinovanost) však nevyčnívá nad lehký nadstandard, takže ve srovnání s "přímou" konkurencí se film jeví nezajímavě. Zdejší vysoké celkové hodnocení je mi záhadou. ()

peetriss

Velmi zajímavý nápad a rafinovaný příběh jsou zásadními devizami tohoto filmu, které se i přesto nevyhýbají nedodělkům. Atmosféra, umně budovaná v první polovině filmu, se v polovině druhé rozplyne jako mlha a mění se v obyčejný mainstream, který se navíc notně rozchází s logickým myšlením. Aby toho nebylo málo, jeden z výkonných producentů Ashton Kutcher obsadil do hlavní role sám sebe, a protože herecky pokulhává, ukazuje se to jako chyba. Amy Smart je určitě lepší. Lehce nadprůměrný thriller s mnoha vadami na kráse, jehož vysoké umístění v žebříčku nejlepších filmů je mi opravdu záhadou. 70% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz