Danken

9,5/10 Pro mě strhující podívaná, která mě po celých 120 minut držela přilepeného u obrazovky. Spousta věcí je samozřejmě diskutabilních a chytře narafičenejch, často si člověk říká, proč se hlavní postava do nějakého momentu života nevrátí vícekrát a nedoladí jej k dokonalosti, ale zkrátka a dobře, nehodilo by se do krámu a film by jistě nebyl tak interesantní. Stálo to za to. ()

Paldiny

Originálne a skvele natočené. Hranie sa s „pravidlom diagonály“ (prejdeš na červenú či zastavíš) mňa osobne baví a Butterfly Effect vďačnú tému žmýka na maximum. Ashton chce každému dobre, lenže nech robí čokoľvek vždy tým niekomu ublíži. Najviac som si užil kapitolu nadaného študenta so skvelým spolubývajúcim i keď život vo väznici aj ten poslušného chlapčeka na dievčenskom internáte bol tiež fajn. Tam sa ľúbili moc dobre zvolené sýte farby * * * * * Ťažké spoliery, režisérska verzia má dve zásadné scény, prvá, posedenie u veštkyni, ktorá márne hľadá čiaru života a druhá, záverečné obetovanie sa ešte pred samotným narodením s efektnými pohľadmi do maternice. Som moc rád, že pôvodný záver uzrel svetlo sveta, pretože je lepší (depresívnejší) než ten čo ponúka kino verzia. Preto za pôvodný zámer zabiť hlavnú postavu ešte pred jej narodením bez väčších okolkov siaham na plný počet, za všeobecne známy, kde sa Evan a Kayleigh iba na chodníku obchádzajú hviezdu beriem. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I'll come back for you."     Skôr než niečo mimoriadne len taká neškodná, pomerne zábavná oddychovka, očividne zameraná na efekt a tínedžerov (len mi je divné, že na ČSFD je až taký vysoký pomer tínedžerov). Tri hviezdičky dávam hlavne preto, že mám pre takúto tému (časové paradoxy) celkom slabosť, rád sa nechávam zamotávať do kadejakých časových slučiek. Okrem pútavého príbehu ale tento film neponúka takmer nič, čo by ho robilo výnimočným. Nie je to ani réžia, ani hudba a určite to nie sú ani scenár, či dialógy, z nich skôr často vytŕča až nebotyčná naivita (nehovoriac o tej miestami limonádovej dramatizácii). A nie sú to ani herci, čo by to dokázali pozdvihnúť na niečo viac, veď Ashton Kutcher (Evan) v hlavnej role je skôr len také fešné herecké drievko, o voľačo lepšie je na tom Amy Smart (Kayleigh), ktorá prechádza zaujímavými vzhľadovými (i charakterovými) premenami, pričom pomerne presvedčivo stvárňuje tak úplnú špatu ako aj žeravú krásku. Skôr ma tu potom zaujali niektoré detské herecké výkony, hlavne Logana Lermana (7-ročný Evan), ktorý bol v detskom veku naozaj dobrý. Film sa mi javí ako značne nadhodnotený (87 % na ČSFD oproti 76 % na IMDb), avšak na druhej strane celkom dokážem pochopiť jeho vysokú popularitu.     "Today I get to meet my father. His name is Jason and he is crazy. I hope he lets me call him dad." ()

system

Vyborny film, velke prekvapeni tohoto roku, originalni sci-fi psycho s A. Kutcherem, ktery dokazuje, ze zahrat skutecne umi a vubec cele obsazeni filmu je na vybornou. Presto ke 100% hodnoceni filmu mi chybi lepsi zakonceni, treba i spatne :-) ()

willis

Tady se nechalo spoustu lidí v hodnocení dost nepochopitelně unést. POZOR SPOILER !!!!! Jednu z hlavních chyb vidím v možnosti vracet se několikrát do stejného období. Proč by potom hlavní hrdina neladil minulost až k naprosto dokonalé přítomnosti? (11.11.2004) ()

Marťas

Velmi dobré herecké výkony, efekty, kamera, střihy, vracečky v čase, hudba. Možná až moc překombinované a místy nelogické, ale i tak za 5 hvězdiček. ()

fastum

Tak tenhle film mě velice zaujal. Má strhující a nezvyklý děj, který zaujme. Nevím jak vám, ale mě snad jen zarazila přílišná brutálnost snad 13tiletého kluka(například scéna se psem). ()

MkSallam

Butterfly Effect je pořádně napínavý film, což se ukáže hlavně v téměř dokonale zrežírované a neuvěřitelně tajuplné první půlce filmu, ale jakmile dojde na ono cestování v čase, napětí zmizí a my sledujeme jak se hrdinovi plány na změnu minulosti a s ní i přítomnosti hroutí přímo pod jeho rukama. Herci jsou solidní, jen Ashton Kutcher mi přišel trošku rozporuplný (občas jsem si říkal že je dobrej, čas od času ne). Scénář je hlavně zpočátku hodně dobrý, ale ke konci se přeci jen objeví nějaká logická díra či hluché místo. A popravdě ani samotný happy-endovitý závěr mě moc nezaujal, co kdyby vedl k ještě větším, tentokrát již nevyřešitelným problémům....? 80% ()

Eruntano

Silný a s přivřenými očmi i chytře napsaný příběh s výbornou atmosférou a perfektně odstupňovanou gradací. Příjemný zážitek. ()

Marys

Jeden úplne perfektný film. Ťažko sa opisujú presné pocity,ale jednoznačne super vec. A hoci by sa mohlo zdať, že je to jeden z filmov, ktoré keď si človek pozrie raz a zistí, o čo ide, že druhýkrát to preňho nebude mať ten istý pútavý efekt, rozhodne to nie je pravda. Mne sa to druhýkrát videné páčilo oveľa viac, a vnímal som lepšie skryté indície a súvislosti, keď som vedel, o čo vlastne pôjde. A verím, že tretíkrát to bude ešte intenzívnejšie. ()

katchi

Nemám co bych vytkla. Tento styl filmů sice nijak nemusím, avšak Osudový dotek mě totálně dostal. Ashton se nezdá. Nikdy bych do něj neřekla, že dokáže zahrát tak skvěle:) Dávám plný počet *..za originalitu:) ()

ekomo

Něco na způsob Šestého smyslu, ale daleko zajímavější a napínavější. Zatím určitě nejlepší nápad co se týče výletů do minulosti a budoucnosti, také určitě zdaleka nejvěrohodnější i styl je jednoznačně nejlepší. Zajímavě promísený příběh mezi minulostí, přítomností a budoucostí. ()

Pájusha

Po trošku pomalejším rozjezdu mě tenhle film už ve druhé čtvrtině nekompromisně přesvědčilo tom, že se nudit opravdu nebudu. Děj mě pohltil. (Ale kupodivu stopy které na mě zanechal nebyly tak dlouhodobé, jak jsem čekala.) Zahrávat si s časem se nevyplácí a ať občas člověk dělá, co dělá, nějak se mu nedaří uspět. Člověk musí vždycky něco obětovat. Rovnováha dobra a zla musí být zachována a všechno nemůže být jen dokonalé. I když si to Evan Treborn hodně dlouho nechtěl připustit. Musím vyzdvihnout výkon Amy Smart, která se zhostila "všech svých rolí" naprosto bravurně! I přes pár logických nepřesností jsem spokojena.Pro mě: 70%. ()

chim.chim

Nápad super, i když originalitou teda zrovna neoplýval, udělané to bylo taky docela dobře, ale ti herci... Jeden jediný mě ničím nezaujal. To je velká škoda. Trochy charizma a méně klišoidnosti by to chtělo a z tohohle filmu by byla lagenda. ()

Mikeel

Tento film mi dal jasné poselství. Že každá věc, kterou v životě udělám má nějaký dopad a já musím nést následky. Jak ty dobré, tak i ty špatné. Co se týče kvality filmu - docela hodně mě překvapil výkon Ashtona Kutchera, kterého jsem měl vždycky zafixovaného jako komediálního blbečka z Hele vole, kde mám káru, takže to mě potěšilo moc. Námět senzační a využívá všeho, co může nabídnout. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz