Reklama

Reklama

Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

(více)

Recenze (96)

POMO 

všechny recenze uživatele

Tuctový a absolútne neinovatívny prírastok do hollywoodskeho "hororu", ktorý si vystačí s pohľadnou vedkyňou, drsným detektívom a jednou priemerne zvládnutou digitálnou príšerou. Decentne zvládnuté remeslo, adekvátne k tomu nenudiaca, ale rýchlo vyšumiteľná zábava. Deep Rising bol zábavnejší a obratnejšie sa pohrával s klišé. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Kdysi na VHS z videopůjčovny se mi to jako klučinovi moc líbilo. Příšerka v muzeu trhala hlavy hlídačům a členům speciální jdnotky. na svoji dobu výborné triky, i když digitální, i dnes jsou velmi dobré ... A v podstatě celý film, až na mírně přetáhlou stopáž a docela nudnou první polovinu, druhá polovina pak ale dost intenzivně graduje. Celé je to takové sympatické, dobré gore scény a pro mne nezapomenutelná scéna, která mne i dnes dostala - voják běžící proti kameře, příšera za ním ho dohání, zvedá do vzduchu a bez jedinného střihu mu přímo před kameru urve hlavu ... a svoji obu grandiozní scéna! Není to tak špatné, na 90. léta docela slušné ... ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Hyams vyměnil hokejový stadion za muzeum a van Damma za monstrum od Stana Winstona - a výsledek je stejně nevzrušivé kinobéčko (jen tmavší), které si ale lze oblíbit. Hlavně kvůli tajemné atmosféře muzea se spoře nasvícenými zákulisními kanclíky, laboratořemi a sklady, které se navíc dá hermeticky uzavřít jako trezor a pod nímž se nachází labyrint polozatopených tunelů. Druhá atrakce - příšera - má sice docela fajn background a cool filmové jméno, designově už to ale taková výhra není. Stejně tak scénář, pod nímž jsou podepsaní čtyři scenáristi, a který jede klišé na klišé (dlužno říct, že ani knižní předloha není nic extra) a od poloviny servíruje jen pobíhání po tmavém muzeu a ukousávání hlav, završené nepěkně digitální explozí. Hyamsova režije je typicky matná, ale Sizemore a Penelope jsou sympaťáci. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Typická klasika monster hororov 90. rokov - polomytologicko-paravedecký základ príšery, osobitý policajt s výstrednou minulosťou a metódami (pritom však dobráčisko) a šikovná pekná vedkyňa, ktorá obyčajne príde celej veci na kĺb a s pomocou svalov svojho kolegu všetko spoločne vyriešia. Medzi tým trocha obetí z radov nevedomej populácie a na záver veľké monster finále... Samo o sebe ma niečo takéto asi nikdy neomrzí, na niečom takomto som vyrástol, len to spracovanie bola jedna veľká bieda. Zlé narábanie so svetlom, všetko sa deje len v tme, prípadne mimo kameru, k tomu sa miestami pridáva aj otravný strih a ešte veľa ďalších odfláknutých vecí, ktoré škoda menovať. Na priemer toho dobrého bolo hrozne málo. 40/100 ()

Doudis19 

všechny recenze uživatele

V muzeu řádí příšera. Živí se částmi lidských mozků. Navíc se k její radosti zrovna chystá slavnostní večer s desítkami hostů. Že zábava plná kusů těl, na kterých bude vidět práce Stana Winstona? Ale vůbec ne! Příšera je podprůměrně digitální a alespoň část je z ní vidět pouze v posledních pár minutách filmu. Jinak se stále jen mlží, věčně kecá a když už se zabijí, pak pouze náznakem či v naprosté tmě. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu se vyskytuje postava se jménem Spota. Objevuje se v mnoha Hyamsových filmech. (-bad-mad-wolf-)
  • Psi, kteří se ve filmu objevují, se jmenují Castor a Pollux, stejně jako dvojice bratrů ve filmu Tváří v tvář (1997). (Chrustyn)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama