Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Gemini

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy... ()

MickeyStuma

Jet Limu se v Americe povedl každý film a ani tento není vyjímkou. Výborný scénář byl natočen tak, že to snad už ani lépe nešlo. Akce, drama, humor, romantika, vynikající hudba, dechberoucí choreografie bojových scén, přestřelky, honičky, zkrátka vše, co vděčný divák od kvalitního akčního filmu očekává. I tady se však nemile objevuje veliké ALE. Při pohledu na bojové scény se nelze nevšimnout, jak nerealistické jsou veškeré výskoky a lety vzduchem. Při natáčení používaná lana opravdu ničí veškerou realitu a velmi kazí ten akční zážitek ze soubojů. Blbec kdo to vymyslel. Tento nápad snižuje celkové hodnocení filmu a je to nesmírná škoda. ()

Rudinsky

Ono v podstate to má celkom uveriteľnú zápletku, a veľký potenciál pre uber cool kick ass movie. Veď v ktorom filme sa stretne honk kongský syndikát (ktorý inak jasne vedie nad step by step family niggas - "izajáš" sa mal rovno volať Frank Lambert) spoločne s gangstas z mokrej štvrte. Celkom by to aj ušlo, nebyť nezvládnutej réžie, preafektovanej Aaliyah, ktorej neverím nič a ktorá chce byť tak strašne cool, až mi z toho skyslo mlieko... Malo to byť chladný, vypočítavý business mafioso akčniak, kde by Li odsťavoval rukou žulový džús a niggas brokovnicami z GMC-íčiek kosili všetko, čo im stojí v ceste. A malo to byť korunované určitým pátosom, ktoré si tieto filmy vyžadujú. Miesto toho si Džet Li v závere potrhá dederónku, omotá si grilované ruky a hodí salto mortale, ktoré z neznámych príčin (taký bijec si to nezaslúži) digitálne upravili. Už som len čakal, že príde Vin Diesel s digitálnymi dredmi. To sa predsa jednoducho nerobí. V konečnom dôsledku ale herecký ansábel neurazí, akčná zápletka nie je prvoplánová a ako jednohubka na upršaný večer , alebo z nostalgických dôvodov môže byť. ()

Lacike

Jetova velka hollywoodska solovka, ktoru si vysluzil od Silvera po ucinkovani v jeho serii Lethal Weapon 4. Bohuzial sa mu Silver prilis dobre neodvdacil. Jet tu nema poriadnu sancu predviest svoje schopnosti, kedze bitky su az absurdne predratovane v style Matrixu, ktory bol v tej dobe v kurze a kde take sceny davali zmysel. Takze Jet je vo väcsine bitiek zaveseny na lanach ako gasparko a castokrat nezmyselne meni trajektoriu a miestami vyzera jak keby bol cely CGI. Len v zaverecnom suboji s Russellom Wongom ma prilezitost predviest sa trochu na zemi. Ale po chvili aj tam zacne lietat a robit somariny. Z bitiek ma najviac bavila ta v ktorej superov postupne zviaze vsetkym co ma po ruke. Aj ked je znova zbytocne predratovana, tak aspon pôsobi komicky v style Jackieho Chana. No a z ostatnych akcnych scen ma najviac zaujala jedna solidna nahanacka s motorkou. Zvysok je predratovany podpriemer. A pritom tu vlastne ani vela akcnych scen nie je. Ovela viac sa tu keca a riesi sa spor medzi ciernymi a zltymi gangstermi. V centre pribehu mala snad byt romanticka linia medzi Jetom a Aaliyah jak z Romea a Julie, ale ta nakoniec vyznie dostratena. Takze cela zapletka pôsobi dost nezazivne a stopaz je brutalne prestrelena. Dokonca ani obcasna snaha o humor vsetkych tych pseudovtipnych negrov prilis nevychadza. Pred rokmi som to povazoval aspon za solidny priemer. Dnes uz je to pre mna strasne nudny podpriemer. 4/10. ()

Dever

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke ()

• Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)
  • Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera