Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Toumyk

Trojka u mě z celé trilogie vyhrála, i když ostatní díly jsou neméně dobré Návrat krále prostě vede. Shlédnu jsem 4 hodinovou režisérskou verzi a film jsem si uříval o to více. Najdeme zde hodně nových scén - podle knihy např. smrt Sarumana. Kažopádně nutno pochválit efekty, hudbu a vůbec vše, až na jednu malou vyjímku a je to 60% scén s Frodem Pytlíkem. U těchto jsem se opravdu nudil, smaozřejmě kromě závěrečné u Hory osudu. Také jsem rád za podařený, dojemný konec. Zkrátka krása. ()

sirrgulo

Návrat krále je dokonalým zakončením nejlepší trilogie co jsem kdy viděl a mým nejoblíbenějším dílem. Důvodů je hned několik. Určitě je nejvelkolepější. Skvělá bitva na Pelenorských polích s příjezdem Rohirů a proslovem Théodena, je pro mě jedna z nejoblíbenějších částí filmu. Přeměna Sméagola v Gluma nebo zapalování majáků je vynikající. Konečně hodně prostoru pro Gandalfa Bílého a jeho souboj s Pánem Nazgulů. A takhle bych mohl pokračovat dál, jelikož mi film nabídl spoustu nezapomenutelných částí. Jediné co mi trošku vadilo byl ten protahovaný závěr. Ale to až při puštění rozšířené verze doma v klidu, kdy jsem věděl, že teď už žádné drama nepřijde. ()

smrtubohem

Stejně jako předchozí dva díly je to na pět hvězd, ale rozhodně se neopájím tím patosem a mánií, která přišla nedlouho po natočení. Solidní fantasy, dobře navolení herci, triky na vysoké úrovni, ale bez Tolkiena by to nebylo ;) Pána prstenů jsem mohl ve třinácti, dneska na to koukám se značným odstupem, protože, přiznejme si, je to dobře natočená pohádka, nic víc. ()

Pajela

Ne tolik dobré jako jednička a dvojka, ale stále hodně dobré. A po zhlédnutí extended version nemůžu dát jinak než 5*. I když by se ve filmu našly chybky, (pravda ten protahovaný konec nemusel být tak protahovaný) hodnotím ho jako celek (výkony herců, prostředí, efekty, zvuk,...), a proto si zaslouží plný počet. ()

E-Fox

Můj komentář i hodnocení jsou stejné u všech tří dílů a hned vysvětlím proč. Viděla jsem Pána prstenů několikrát, viděla jsem ho v televizi, viděla jsem ho v kině a vždycky jsem si říkala: něco tomu, sakra, do pěti hvězd chybí! A to „něco“ konečně přišlo, když jsme se spolužáky odjeli na jednu z „movie nights“ a dali přes noc VŠECHNY TŘI DÍLY a navíc v PRODLOUŽENÉ VERZI. Těch 698 minut je pro mě ten jeden pravý Pán Prstenů, který mi konečně vyrazil dech a zařadil se vysoko mezi nejlepší filmy, co znám (a rozhodně nejlepší ve svém žánru). Ze zbytečně natahovaných knížek vzniknul krásný scénář a Jackson prostě přesně věděl, jak ho natočit. Z kamery, výpravy i hudby téměř slintám. Velkým plusem je krásná harmonická atmosféra celého Tolkienova světa, nenarušovaná a nenarušující. Měla jsem dojem jako by ten svět tak nějak samozřejmě existoval a já ho znala, snadno se mi do něj dostávalo od prvních záběrů. Naopak jsem se z něj ještě několik dní nemohla dostat a měla jsem hlavou plnou elfů, entů a hobitů. Díky tomu všemu filmu odpouštím i Legolasovy supermanské kousky ala shielboarding a nekonečné variace na „chtěl bych tak ještě vidět kraj…hm, ale asi už ho neuvidíme“. ()

re.New

Chcel som mat uz konecne za sebou predlzenu trilogiu. Film hodnotim na 4*, pretoze mi velmi vadila pocitacovo upravena postava Andyho Serkisa, miestami som scenky s Glumom uz nemohol vydrzat. Ako fantasy film som ocakaval viac kuzlenia zo strany Gandalfa a Sarumana. Herecky podavali neskutocne vykony, najma Miranda Otto a Liv Tyler, no aj herci ako Orlando Bloom (Legolas) a John Rhys-Davies (Gimli) maju na konte par vtipnych hlasok a scenok. Celu trilogiu dokopy hodnotim na 5* ()

Kate Austen

Kráľovské zakončenie veľkopríbehu, kde aj tí najmenší, odvaha a priateľstvo dokážu poraziť zlo ( pri všetkých dieloch rozhodne odporúčam extended verzie). ()

Seuata

Z celé triloie se mi nejvíce líbil první díl, ale trojka nakonec byla lepší , než jsem čekala (po dvojce). 5 hvězd plně zasloužených, ale jednička si dokázala získat mé srdce, trojka ze začátku též, ale možná by nebylo od věci, nechat si to "hraní na city" v plné míře až na konec, protože já osobně jsem byla dojata jednou, podruhé, potřetí a pak jsem se stala nějak citově "imuní" (nebo jak to říct). ()

acsmp

Peter Jackson dokázal, že i Pán prstenů jde zfilmovat. Jacksonovi se tato trilogie velmi povedla. I když každý díl trvá přes tři hodiny, rozhodně to není na škodu. Skvěle vybrané lokace, věrně udělané kostýmy, výborná hudba spolu s příběhem tvoří neopakovatelný filmový zážitek. Jediné co mi vadilo na filmu, byl natahovaný konec v Návratu krále. Všem doporučuji. ()

Emilii

Jak jenom to napsat slovy: SKVĚLÝ, ÚŽASNÝ - no prostě můj FILM - nejlepší z celé trilogie, proč? No prostě, podívej se a zase se podívej, a ještě se podívej a klidně se podívej zas........!!!!! ()

jokerik

Tady snad bylo řečeno všechno, 833 lidí to zvládlo přede mnou. Nuže řada je na mně: neuvěřitelně silné, dechberoucí a ta sluch-přivádicí-k-orgasmu hudba!!!!! Nezbývá mi než jen počkat na Blueray a pak je konec. Konec Pána prstenů jako vládnoucího krále fantasy filmů! Král zemřel, ať žije král...tedy ..ať žije Hobit (věřím ti Peteře!). A ještě jednou, naposledy, DĚKUJI za ten dar, nám fanouškům! ()

Petr59

Nejlepší díl z trilogie. Nejlépe zpracovaný, nejlepší a velmi napínavý děj. Není co dodat. Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl. ()

elanista1

Konecne koniec. Zazrak sa nekona a Navrat krala nam pripomina len to co sme uz v predoslych dvoch dieloch videli. Cize cesta z bodu A do bodu B, kde je pomedzi tym nejaka ta efektna vojenska bitka. Precenovany gýč. ()

keyzar

Poslední díl trilogie je (Tak jak se dalo čekat..) opět úžasný. Stejně jako u předchozích dílů mě ohromila krajina Nového Zélandu, hudba. :) Strašně se mi líbila Pipinova píseň a uchvátil mě Faramir, se svým hereckým výkonem. :) Herecký výkon se mi líbil také u Denethora - Ale to upálení si zasloužil. Nemám ho rád. :D ()

Jaffaro

Pan prstenov je, bol a vzdy bude pre mna unikat. Fantasy trilogia s prepracovanym dejom. Nijaky prepadak ale kvalitny film. Videl som to uz asi 100x a pozriem si ho zas pretoze je fantasticky :) ()

RaDiNeK

Můžu na to koukat popáté, podesáte, podvacáté a stále mě to baví stejně jako napoprvé. Stále zažívám stejný pocit vzrušení při velkolepých bitvách doplněných bravurnou hudbou, stále se mi derou slzy do očí při nádherném a dokonale důstojném závěru... Film podle předlohy snad nešel natočit lépe. Paráda pane Jackson! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert