Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Rosana

Nezlobte se na mě, ale vážně fantasy asi nerozumím. Může to být sebelíp natočené se superefekty, ale když nenajdu myšlenku nebo aspoň pointu, tak mě to holt nebaví. ()

Paxxx.cz

Skvělé zakončení Tolkienovy fantasy ságy (byť konec byl skutečně extrémně přetažený), na kterou se vždycky rád podívám. Opět spousta skvělých vizuálních efektů a scén (bitva o Minas Tirith byla top, především příjezd Rohirů), které dělají všechny pány prstenů skvělou celovečerní podívanou...85%. ()

SaNcHeZ_cz

Epické zakončení jedné opravdu vydařené filmové trilogie. Jackson si s finálním dílem nebral servítky a diváků servíruje jeden z nejepičtějších zážitků všech dob. ()

Hannibal92

Nádherné završení celé série. Hodně lidí si tu stěžuje na nastavovaný konec, ale mně se to moc líbilo. Je úžasné jak Jackson zachází do detailů, snaží se vynechat co nejmíň věcí z předlohy, nenechá nezodpovězenou žádnou otázku a to i na úkor toho, že film bude mít přes 3 hodiny, což podle mně vůbec nevadí. ()

Praxis

Finále je sice trochu rozvleklé (skoro čtyři hodiny) ano občas jsou některé scény dost natáhlé a vláčné, ale to přece neznamená, že se kvůli tomu snížím v hodnocení...Jednoznačně nejlepší filmový zážitek prvního desetiletí nového milénia.. ()

kobejn

třetí díl byl rozhodně nejslabší - lahůdka pro lidi se špatným vkusem, kterých je drtivá většina jak na čsfd tak na imdb. Příšerný kýč. ()

Laxik

Epické. Jediný film, který si tohle přízvisko zaslouží je tenhle. Já o tom ani nemám co napsat, tak mě tenhle film vždycky dostane. Každý z těch tří filmů je jiný, má jiné přednosti. Žádný není nejlepší ani nejhorší, ale tenhle je jednoznačně nejepičtější. ()

ArsenalEagle

Přes čtyři hodiny čisté rozkoše. Závěr trilogie je naprosto neskutečný. Téměř půlku filmu nám Jackson ukazuje největší bitevní sled třetího věku, kterou doprovází naprosto famózní hudba. Ano, dlouho mi film "kazil" Frodo, ale po zhlédnutí o 50 minut delší verze nejde jinak, než přidat Návrat krále na první místo v mých nejoblíbenějších filmech. Tolik podstatných, vtipných a zajímavých scén, které v kratší verzi nejsou, prostě nelze vynechat. ()

Ellmariachi

Můj návrat do Středozemě a to po více než dekádě, došel konce. Když se ohlédnu zpět, nejsilnější pro mne bylo asi Společenstvo, které s vystavováním děje pracuje dokonale. Návrat krále je velkolepý. Je tu bitva, která možná stále nemá obdoby. Jsou tu dokonalé dialogy, skvělé herecké výkony spousta akce, ale dovolím si dvě rýpavé poznámky. Základní stavební kámen vítězství v bitvě, nemrtvá armáda, mi přišla jako kdyby mimoděk našroubovaná. Možná má v knize více prostoru, to nevím, ale zde mi to přišlo jako berlička. Druhá věc co si dovolím trošku popíchnout jsou chvíle strávené s Frodem. Odskakování k němu mě chvílemi až rušilo. Každopádně se ale jedná o drahokam ve filmové dnes už trochu historii. A možná jednou přijde den, kdy bych dal skvělému Fantasy filmu méně než plný počet. Ale dneska, dneska to nebude!!! 90 procent. Trilogie celkově 97 procent. ()

Jillen

Tak jsem konečně viděl prodlouženou verzi a rovnou v HD. Mistrně natočené, hudebně krásně podtrhnuté, trikově ( hlavně v HD, které mnohem více zvýrazňuje chyby a nedokonalosti) průměrné, herecky dobré, ale příběhově velmi slabé (Clerks 2 dokonale shrnují celého Pána prstenů do pár vteřin). Pár orgastických scén tu je, ale bitvy nepřekvapí a od Dvou věží se nejedná o nic nového (jen jiná lokace, větší armáda, větší město). Návrat krále není zklamání, ale ani to není úžasný film. Je to pouze obstojné zakončení Společenstva prstenu, které nad Dvěma věžmi a Návratem drží stále ochranou ruku, ale ani jednomu nedovolí vyčnívat. Stále 3* ()

Džejkop

A prsten nakonec přeci jen přicestoval k Hoře Osudu. Brilantní zakončení série na které jsem se těšil celou dobu, konec přesně takový jaký má být. Velkolepý, jedinečný a nezapomenutelný. Myslím si, že pan Tolkien by byl jistě s filmovým podáním jeho knihy nadmíru spokojen. ()

GodComplex

Velmi kvalitni zakonceni serie, ktere ale nema na to dohrabnout se na 5*. Bitvy megalomanstejsi nez kdy predtim (wow, ty sloni!!!), vsechno to pekne finishuje, narozdil od predchoziho dilu to ma seriozni tempo, ale celkove to neni uplne ono. Opet strasne prudi Glum, i kdyz ne tak jako minule. Director's cut prinesl nektere velmi klicove sceny - smrt Sarumana, noveho demonickeho vyjednavace. Celkove se i pres vsechny nedostatky jedna pravdepodobne o nejlepsi zfilmovanou trilogii. "The Age of Men is over. The Time of the Orc has come." 8/10 ()

Redlum

Peter Jackson dovrsil celou LOTRovskou trilogii velmi jimavym a emotivne take velmi akcnim spektaklem. Sean Astin podava vykon hodny Oscara, stejne tak jako silou Prstenu zdeptany Elijah Wood. Bez chyby to neni, ale me osobne tento o poznani temnejsi zaver Pana prstenu dostal. ()

numi

V Návratu krále jsou všechny postavy dotaženy k dokonalosti, veškeré vztahy mezi nimi vykresleny do nejjemnějších detailů a celý příběh dovyprávěn s neuvěřitelnou láskou k předloze. Mozaika se doplňuje s neuvěřitelnou lehkostí a samozřejmostí, napětí dosahuje nejvyššího možného bodu s pravidelností minutové ručičky a velká bitva o Gondor je nezvratným důkazem toho, že Návrat krále je absolutním vrcholem toho, čemu se říká hollywoodský velkofilm. Od výpravy, triků, efektů i hudebního doprovodu. Ale to platí pro celý film jako celek. Každičká jeho součást je jen rafinovaným způsobem zakamuflovaná pravda, že Peter Jackson je génius, který opravdu snad jako jediný člověk na téhle planetě mohl zvládnout odvyprávět tuhle Tolkienovu nejúžasnější pohádku všech dob. [listopad 2006] ()

Pirkaf

Po prvním zkouknutí v kině jsem byl poněkud rozčarován, ovšem prodloužená verze film mnohem vylepšila a zacelila některé dějové nedostatky. Nedostatek v podobě mé oblíbené postavy z knihy jménem Faramir ovšem zůstal. Nemluvě o příšerně natahovaném konci, kde se místo vědra plného slz klidně mohlo vejít závěrečné vyúčtování hobitů se Sarumanem. Snad příště. ()

zipper111

Asi by zde měli být vždy dvě verze filmu, protože prodloužená je vždy jako jiný film, mnohem lepší a prostě získá min. jednu hvězdičku navíc. Každopádně když jsem vycházel z kina, byl jsem naprosto mimo, nevěděl jsem ani co je za den a v hlavě jsem měl neuvěřitelnej zmatek...ani nevím, jestli to mám brát pozitivně nebo negativně(néé pod vlivem žádných látek jsem nebyl :) ) každopádně tento film ve mě něco zanechal stejně jako předchozí dva další a rozhodně TO NĚCO je pozitivní...to bych jinak už 2 roky nesbíral skvěle propracované figurky Pána prstenů :) ()

Lum3n

Jackson přepisuje filmové dějiny a já mám štěstí, že mohu být u toho. Návrat krále má tolik kladů, že nemá smysl je vyjmenovávat, protože by to trvalo hodně hodně... hodně dlouho. Opravdu žádný jiný film mě v kině do sedačky nepřikoval tak důkladně jako závěr této bombastické trilogie. Problém mám ovšem s hodnocením, protože když dám Pánu prstenů 5*, tak budu muset všem ostatním filmům hvězdičku ubrat :)) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert