Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Aleee89

Jedni jej považují za nejslabší článek série, jiní ho glorifikují. Peter Jackson se s velkou pompou navrátil k honosným eposům i fantasy žánru. Zdárně se vypořádal s literární předlohou a v Návratu krále dokázal postupně rozvíjející se dobrodružství dovést k vrcholu. Třetí díl musel být epičtější, dojemnější, okázalejší, aby dokázal ukojit rozmlsané diváky. Film balancuje na hranici kýče, je dokonalý a líbivý, ale nikdy nesklouzne na špatnou stranu. Do detailů propracovaný snímek s hrdiny, které si musíte oblíbit. Právě tady se to všechno propojilo v jeden obrovský celek. ()

Tyckin

Potřebuje snad tato trilogie nějaký komentář? Dokonalá práce v každém detailu, povinnost mít ve sbírce pro každého fantasy příznivce, a to samé se týká i soundtracku. ()

Mickalle

Chcete bejt udatný rytíř ? mocný čaroděj ? proradný skřet ? prosííím v tomhle filmu nic není problém, stačí se jen pozorně dívat, dát průchod fantazii a tenhle film vás úplně vcucne... ta přííroda, ty masky, ta kamera , ta hudba uuuaaaaa ()

wipeout

"How do you go on, how do you live on?" Podobnú dilemu riešili milióny fanúšikov neschopných zmeiriť sa s faktom, že toto trojročné dobrodružstvo by malo nenávratne skončiť. Mne sa naštastie podarilo dostať sa na premieru do susedného Rakúska a tak som si mohol s predstihom vychutnať toto monumentálne ukončenie trilógie v plnom DTS zvukovom šate a musím uznať, že po tejto skúsenosti som pri ďaľších niekoľko násobných návštevách kina na Slovensku musel uznať, že ej hriechom a na škodu samotných divákov, že ozvučenie v našich kinách najmä v Nitre je takom stave ako je. Nebudem sa tu rozpisovať o technickej dokonalosti zvládnutia bojových scén ako aj vizuálneho prevedenia. Dodám len, akýkoľvek nesúlad s knižnou predlohou nevychádza z nevedomosti, či Tolkienovho diela ale z čisto pragmatických kompromisov, ktoré museli scenáristi pri adaptácii kníh podstupovať. Veľa ludí kritizuje priveľké množstvo koncov, no podľa mňa si ejdnotlivé postavy svoj vlastný koniec zaslúžili a fakt, že dej končí presne tam , kde nás prvý krát uviedol do svojho čarovného sveta, teda medzi hobitmi. Neostáva mi nič iné len zablahoželať k plne zaslúženému oskaru za réžiu pre Petra Jacksona, hobita telom i dušou a poďakovať jemu ako aj celému tímu, ktorý bol zložený z oduševnených zanietencov pre svoju prácu, za formovanie charakteru mojej mladosti. ()

Parlay

Nezapomenutelný filmový zážitek. Příjezd Rohirů do bitvy na Pellenorských polích podbarvený magickou hudbou Howarda Shorea... Nepopsatelné. Snímek, jehož komentář si takto patetický úvod bezesporu zaslouží. Trilogie jako celek se může pyšnit brilantní režií, scénářem, hudbou, výtvarnou stránkou, speciálními efekty... Úžasnou prací všech, co se na filmech podíleli! Peter Jackson zakončil svoji dechberoucí trilogii tak suverénním způsobem, až se z toho tají dech a upřímně doufám, že ti, kteří tento film neohodnotili pěti hvězdičkami (nu dobrá... beru i čtyři :-)), se jen omylem překlikli. ()

Lauri

Pro mě nejlepší film, jaký kdy byl natočen a jaký jsem kdy viděla! Kvalitově je pro mě číslo jedna LotR. Film jsem prvně viděla asi před 8 lety a okamžitě mě odrovnal, dojal, rozplakal i rozesmál. Peter Jackson tu převádí svůj životní výkon. Herci jsou famózní, zejména stojí za zmíňku Ian McKellen v roli Gandalfa a můj velký oblíbenec a nejoblíbenější postava z trilogie Viggo Mortensem jako Aragorn. Rozhodující bitva o Středozem v Gondoru je nádherná, působivá, velkolepá, ale z celého filmu je stejně nejlepší poslední půlhodinka, kdy Frodo konečně splní své poslaná, vrátí se domů a odjíždí "jinam". Vždycky brečím jako malá. Geniální, nádherné, velkolepé, působivé a pro mě hlavně srdeční záležitost, která nemá a nebude mít obdoby! ()

Bonaparte.

Na světě je mnoho, mnoho filmů, ale pouze jeden vládne všem. Víte, když ste již na konci cesty s LOTRem, přijde Vám to jako by ste všechna ta dobrodružství prožívali taky. A rozšířená verze tohoto majsterštyku tomu dodává teprve grády. Všechny přidané scény Vám dotváří charaktery postav a ucelují příběh, jak nikdy jindy. Neskutečně mnoho detailů, úžasné kostýmy, snímek je to nabitý silnými dialogy a ještě silnější hudbou. Vše začíná v probarveném kraji plného radování a bezstarostného života, po více jak 10 hodinovém filmovém uspokojení se dostáváte nakonec. Prozelenalý kraj vystřídá bezcitný, prachem pokrytý Mordor. K závěrečným scénám, kdy se loučí Frodo s ostatními hobbity, nemám slov. Přece není možné, aby po 10 hodinovém dobrodružství se našel někdo, kdo neuroní, alespoň jednu slzu. Všem, kteří se podíleli na projektu LOTRa patří velké díky. A s napětím očekávám Hobbita ( December 2012 ). Jasných 100 % ()

GILLWANDER

Dajte do kopy jednotku a dvojku, a vznikne vám posledná a zároveň najlepšia časť z trilógie. Akoby trojka Pána prsteňa bola taká silná, ako dve predchádzajúce časti dokopy... The Return of the King je magickou hudbou naladený a prekrásnou okolitou krajinou sprevádzaný klasický veľkofilm. I herci podali svoje a film značne držia po kope. Veľkolepý film- epos, kde všetko bez akýchkoľvek výchiliek uhladené do seba zapadá. Jackson podal zatiaľ svoje maximum. Verím, že nás v blízkej budúcnosti ešte niečim prekvapí. 95% ()

Had6

Fanouškem Pána prstenů nejsem a asi nikdy nebudu, taky mi trvalo hezkých pár měsíců, než jsem se ke shlédnutí tohoto filmu dopracoval. Objektivně nakonec přiznávám, že to nebylo tak špatné. Vlastně se mi to docela líbilo. A když už jsem hodnotil předtím dvakrát pěti kousky, tak u toho zůstanu. ()

ilemas

Jackson umí, ale mě jeho režie nesedí. Nádhérné scény se střídají s nudou. Navíc fantasy nemám rád. ()

Carlossss

Mistrné zakončení jedné překrásné ságy, kterou musí člověk vidět. Geniální záležitost a kult v jedné osobě. BRAVO!!! ()

kagemush

U všech třech filmů jsem dojel na to ,že při četbě jsem to prostě viděl jinak.(ne,nesrovnávám jestli kniha ,nebo film,jde jen o pocit při prožitku příběhu ) Což vůbec nesnižuje kvalitu práce filmařů,ale mě holt víc seděl ten chladnější profesorský a vybroušený styl pana Tolkiena než tenhle hurá bombastický pana Jacksona. Ale i tak ,díky za to. ()

BoredSeal

(Repríza extended edice) Ohromení už LOTR 3 nezpůsobuje a u bitev je znát, jak moc by jim pomohly nějaké zvuky lámání vazu a brutalita pro dospělé. Absolutní muka způsobuje nechtěný fest dojímavých hlubokých pohledů plných lásky, které na sebe jednotlivé postavy vrhají ve snaze trumfnout nadměrnými skoro-jako-gay emoci předávkovanou jedničku. Málokterý cynik nevyprskne u závěrečných scén Froda ležícího v posteli, kde se chodí představovat do dveří ložnice jednotliví hrdinové a soupeří o co nejvíce emo výraz, zatímco okolo Froda v posteli řádí dva hobití parchanti. Jako obvykle situaci zachraňují představitelé zla, všichni ti zlí skřeti v čele s mazlem vojevůdcem, kterého bych chtěl mít za mončičáka. Fandil jsem Glumovi a jsem moc rád, že si nakonec za všechnu tu snahu a úlisnost na miláška aspoň sáhl. Už to do smrti nechci znova vidět, ledaže by z toho někdo udělal nějaký parodický zlomyslný sestřih. ()

Cl3ricK

To jsme se takhle jednou sešli, že si dáme maratón LOTRa v rozšířených edicích. Všechno klaplo a po 12 hodinovém zážitku jsem se rozhodl udělat koment u Návratu, jediném právoplatném Návratu. Není to ale tak, že by se mi poslední díl líbil nejvíc, je to jen tím, že to uzavírá celou trilogii. Ani po několikátém shlédnutí všech dílu si nejsem schopen vybrat jeden nejlepší, každý má něco. Bez Jacksona by nevzniklo nic, žehnej mu tedy bůh. Jinak nechci se opakovat, tohle je pure fantasy, kdo nevěří ať tam běží. Hodlám opakovat několikrát. ()

easaque

nostalgické 4* Na úvod musím říct, že jsem Pána prstenů i Hobita četl, tak i z tohoto úhlu pohledu filmy komentuju. Na to, že tuhle kultovní ságu nejspíš nejde dokonale převézt na filmový pás se výsledek docela povedl. Samozřejmě, že atmosféru si nejvíce užijete v knize díky vlastní fantazii, ale to podstatné tu je. Výprava a triky si rozhodně zaslouží chválu a herci to taky nekazí. Z prvního dílu jsem byl napoprvé nadšený a další už byly o něco horší, ale stále šlo o nadprůměr. S Hobitem to bylo horší, ale to už je jiná pohádka. Nemá cenu se rozepisovat a stejně většina tuhle trilogii nejspíš viděla. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Juto

Záver majstrovského diela Petra Jacksona je geniálny. Vďaka epickému konfliktu, ohromujúcim bitkám, pozoruhodným krajinám, efektom a vyriešeným oblúkom postáv to všetko vedie k dramatickému záveru viac ako deviatich hodín majstrovského rozprávania. Je to zážitok epického rozsahu a vznešenosti, úžasnej emocionálnej sily a neutíchajúcej dynamiky.10/10 ()

vydumnica

The Lord of the Rings: The Return of the King. Celú trilógiu som videla prvýkrát v živote až teraz po viac ako 20 rokoch, z toho dvojku a trojku sa mi podarilo vidieť prvýkrát dokonca na veľkom plátne. Herecké výkony, kameru a hlavne hudbu som sa už dosť vynachválila, všetky zložky fungujú ako celok výborne. Za jednu z najsilnejších scénok považujem tú s posledným zvyškom jedla, keď sa Gollumovi podarilo rozdeliť Froda a Sama. Najväčšie prekvapenie, Éowyn a Faramir (knihy som nečítala, tak asi aj preto). A ten koniec, ach ten koniec a tým koncom myslím všetko, čo sa udialo, odkedy sa Frodo prebudil na posteli. Jedno z najdojímavejších a najkrajších ukončení filmu, aké som kedy videla a možno aj to naj❤. Prekrásne. V angličtine by to bola úplná dokonalosť. Každý človek by mal mať v živote PRIATEĽA ako Sam a byť ním pre niekoho ďalšieho. Moje hodnotenie celej trilógie, predĺžených verzií: 1. časť 95% 2. časť 85% 3. časť 90%. Z hercov naj: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen a Sean Astin.  [KINO LUX FRANKENTHAL, predĺžená verzia, dabing, 28.01.2024]. ()

sek

Výpravné, velkolepé, místy vskutku mistrovské dílo. Slabší Mortensen, trochu natahovaný konec (čekal jsem, kdy si kluci začnou dávat francouzáky), jinak ale vynikající vyvrcholení výborné trilogie. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert