Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Diskuze

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Pak napiš svoje dojmy.

Je dobře, že současné vedení WB jde do pr....le. Otázka je jestli se dají ještě filmy ze světa DC zachránit. Začít úplně od nuly by nebylo ideální, protože chci stále Henryho Cavilla jako Supermana, ale například Ezra Miller mi jako Flash dost vadí a klidně bych ho přeobsadil. Ten bordel dát dohromady bude nadlidský úkol.

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Po druhém shlédnutí zvyšuji na 4*. Je to sice slátanina, ale cool a hlavně zábavná slátanina. A úplně mě to navnadilo na Strážce Galaxie :-)

Lima

Já chtěl argumenty, ne zopakování toho, co jsi psal v diskuzi a komentáři. :) Na auteurismus si nepotrpím, ale pokud se hodnotící soudy omezí na ony nálepky (politicky nekorektní, originální, kacířský...), nedají se dle mého ničím argumentačně podepřít. Pokud je v Birds of Prey záporák dost campově pojatý gay, je to svým způsobem "politicky nekorektní". Naopak pokud je v Sebevražedném oddílu na jednu stranu Harley jako objekt pro pohled, aby pak byla emancipovanou hrdinkou, je to velmi bezpečné, uspokojující obě strany. Pokud je Sebevražedný oddíl oceňován, že v něm překvapivě umírají postavy, nesmělo by se to umírání omezovat na postradatelné, s nimiž se nepočítá do seriálu a sequelů (viz titulkové scény). Pokud je Sebevražedný oddíl vyzdvihován za nějakou odvázanost apod., nesměl by přijít po Deadpoolech, protože víc než to násilí a vulgarity (obojí děsně pubertální) nemá. Mohl bych to rozvádět (proč tenhle Sebevražedný oddíl je Troma tak leda étosem, proč je Birds of Prey vypravěčsky a i co do choreografie akce nápaditější), ale k řadě z toho jsem se vyjádřil v předchozích diskuzních příspěvcích a budu ctít ptákomilného (posty z 20:31 a 20:50) pána před důchodem a smrtí (ať jsem taky gunnovsky nekorektní). :)

Ratemus (hodnocení, recenze)

Akira777

Podle mě když už R tak ať má smysl a ne že natočí R jen pro efekt a ještě ho dají do filmu pro mladé holky jako Birds...R sedlo Jokerovi ale jak Birds tak by se bez něj obešly...ssq nevím nehodnotim, až večer snad

na příspěvěk reagoval jhr

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Ratemus

No na jednu stranu, fajn aspoň se zbavíme Hamady (Transformers filmy by potřebovali se zbavit taky jednoho takového), na druhou stranu je ale škoda, že tenhle film si nevydělá na sebe, za R jsem byl celkem rád. Neříkám, že R je kvalita, ale mám pocit, že to sem patří.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Film uvidím dnes večer, i kdyby se mi líbil tak smůla, film je víceméně propadák a má velmi malé tržby což znamená jediné, konec Hamada, jeho vlivu a celkově DC větve warnerů. Oni právě věci se už nějak pohnuly údajně, kopíruji:

Mimochodem drby z víkendu a aktuálního dění. Stručně řečeno. Hamada, Sarnoff, Emmerich a Johns jsou v prdeli. Sebevražedný oddíl byl jejich poslední možné zachrané lano a když to teď selhalo, tak jejich hlavy budou nevyhnutelně padat. Samotný Hamada už pak nějakou chvíli dost ztrácel vliv. Před nedávnem mu z rukou úplně sebrali plánovanou Batgirl, a do toho teď když Jordanův projekt se Supermanem začal získávat větší pozornost než ten od Abramse, tak si HBO Max celkově uvědomilo, že Hamadu a spol vůbec nemá smysl nadále poslouchat (Ostatně proč taky, když už za necelý rok ve svých funkcích nebudou). Tudíž HBO Max už si odteď jedou svou a na plány Warnerů prdí. Nějvíc to tak schytává právě ten Abrams, kterého si Warneři za 500 milionů najali aby jim pro HBO Max tvořil obsah a obnovil to DC levnějším způsobem. Jinými slovy měl mít naprosto volné vole působnosti a instatně schválený každý projekt, který by si vymyslel. Jenže když teď HBO Max už Warnery neposlouchá, tak na ono volné pole působnosti může zapomenout. Aktuálně už mu HBO Max plně hodili na hlavu připravovaný prequel pro Kingovo Osvícení a ostatní Abramsovi DC projekty (Justice League Dark, Constantine), se drží ve stavu "vývoje", kdy na nich sice Abrams pracuje, ale nemá vůbec jistý, jestli mu je HBO Max taky nakonec nehodí na hlavu jako ten prequel k Osvícení.

Jinými slovy, HBO Max už na Abramse dlabe. Možná ten jeho černý superman ještě projde, ale ten Jordanův má prioritu a možná dokonce skončí i v kinech. HBO Max pak celkově prostě chce pokračovat v tom co načal Snyder Cut, protože to jim prostě generovalo skvělá čísla. A kdyby bylo po jejich, tak už Snyderverse dávno rozjedou. Ale zatím je blokujou AT&T, protože Zaslav a Discovery mají se Snyderverse větší plány, takže se čeká až se uzavře převod společnosti a pak si to všichni dohromady přeberou. Mezi tím, Warnerům nejspíš zbudou jen oči pro pláč. Nejenom, že to začíná vypadat, že za Abramse vyhodili peníze zbytečně a HBO Max je neposlouchá, ale oni na ně už začínají prdět i ostatní režiséři. Muschietti už taky točí Flashe po svém a s respektem na Snyder Cut, Rock s Black Adamem nemluvě, a dokonce už i Reeves už si do svého Batmana s Pattinsonem nenechá kecat a chce ho mít samostatnýho. Takže Hamadu s nápady na propojení do DCEU poslal osobně do prdele. Podrženo sečteno, Hamada a ostatní z Warneru, už můžou maximálně kolem sebe zoufale kopat a nadhazovat poslední nejrůznější nápady (které jsou doslova BIZARDNÍ), ale ze svých vizí, už nejspíš příliš nerealizují.

na příspěvěk reagoval Akira777, woodsman

Lima

asi máme iné priority. mne ešte vadilo, že mi to prišlo zle vygradované, emócie som dokázal cítiť len v jednej scéne k ratchatcherke a choreografia bojových scén (hlavne v prvej polke filmu) mi prišla vyslovene chybová. ale primárne mi vadilo to trivializovanie, lebo som ho od začiatku chápal ako povinné šokovanie diváka, ktorého už nemožno šokovať klasicky, pretože limit si to tak (s gore v každej scéne) samé nastavilo. takža za mňa tiež birds of prey. síce súhlasím so všetkým čo si o nich napísal, ale na rozdiel od tohoto, ma ničím nenasrali.

dr.horrible

Ta scéna se zapálením voliéry mě nasrala, co to budu zbytečně okecávat :o) Nic není perfektní, myslím že ukázat, jaká hovada jsou ta vojenská junta, šlo i jiným způsobem, ale to se bavíme o několikasekundový scéně, která ještě šla milosrdně mimo záběr kamery, takže bych to tak nehrotil. WW84 jsem naštěstí již vypustil ze své paměti, takže k tomu ti nic neřeknu.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Lima

toho vtáčika som si všimol, ale narážal som viac na bezúčelné podpálenie všetkých ostatných vtákov (mimo záber) a spomínanú partizánsku vojnu (a mimo reči vraždenie detí). ty si z toho mal v závere fakt katarziu?

dr.horrible

K tomu trivializování násilí ti popíšu můj citový pochod během filmu - když v začátku Savant zabil bezúčelně ptáčka míčkem, povzdechl jsem si "...oukej, to nebude nic pro mě...", násilí na zvířatech nesu velmi těžko, tohle fakt hodně intenzivně prožívám. Ale potom tam přijde moment, kdy Savant leží na prkně s vybouchnutou hlavou a ten samý žlutý ptáček, respektivě ten samý druh ptáčka, přiletí na Savantovu hlavu a začnu mu bezelstně vyzobávat mozek. A tahle pointa, tahle nečekaná katarze mě rozesmála. Co tím chci říct - Gunnova inklinace k násilí vždycky slouží k tomu, aby to překlopil do nějakýho fórku (vyhlazení povstalecké základny), do nějaké katarze, do nějaké nečekané pointy. Bezúčelné násilí snesu jen u Italů v 70. a 80. letech, jinak ho nejsem příznivec, ale u Gunna to vidím jinak.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

Lima

počuj a nevidíš nejaký prienik v trivializovaní vážnych vecí, medzi jenkinsovej záverom (týranie detí, terorizmus, manželská hádka, etc) a gunnovou partizánskou vojnou, pálení zvierat a tak? nepríde ti to trochu problematické? teda samo o sebe je akékoľvek násilie fajn :)

len keď si preňho nevybuduješ pôdu, tak je to samoúčelný brak, či?

Ratemus

Z první WW jsem byl fakt nadšenej, moc prima věc, navzdory tomu digitálnímu bordelu v závěru. Má takový ženský esprit (např. scéna zkoušení šatů Wonder Woman), který k té postavě sedí dokonale, tady si všechno vzácně sedlo. Oproti tomu WW84 je absolutně nezvládnutá, nevěrohodnou motivací záporáka, emocemi, chabými triky, nevyužitým osmdesátkovým feelem (aspoň já ho tam vůbec neviděl), hlavní chyba je, že si Jenkins napsala scenář a prostě si ukousla velké sousto, z toho filmu je cítit jakási ambice natočit skvělý film, ale prostě se jí to sesypalo jako domino.

na příspěvěk reagoval Ratemus, dr.horrible

Bluntman

Smazal jsem to před tvou odpovědí (nechtěl jsem vyvolávat kontroverzi, už jsem na to ve svý padesátce starej :o), nicméně kdybych věděl, že bude tak briskní, nechal bych to tady. Ale k tvé reakci, stručně - The Suicidal Squad je přesně takový, jako jeho tvůrce, utržený ze řetězu, kacířský ke všem a ke všemu (Troma začátky byly pěknou průpravou), hravý v zobrazování nečekaných vizuálních vtípků a v neposlední řadě kongeniální v práci se soundtrackem (Guardians by mohli vyprávět), jako to umí Tarantino a pár málo dalších. Zatímco Birds of Prey je kravaťácky pásový prefabrikát od ženský, která k tomu nemá žádný vztah a nemá rozpoznatelný rukopis jako Gunn, což by ani tak nevadilo, ale hlavně je to nuda k posrání, vypocený humor za každou cenu. A prosím tě jednu věc - nepiš mi v odpovědi sáhodlouhé elaboráty, jak to máš v grafomanské oblibě, číst to nebudu, prosím o stručnost :o)

na příspěvěk reagoval Ratemus, Bluntman

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Charpy

Nechápu to prostě, mají to dát do kina a třeba za měsíc do TV nebo prostě na jejich platformy. Proč? Lidi nebudou chtít koukat na kinorip nebo čekat měsíc. Takhle to hodí na svojí platformu a do večera toho dne je to v HD ke stažení.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

a hlavně Gunn umí pracovat s postavami a umí jim dát tolik vrstev, že si k nim divák, prostě ten vztah vytvoří a najde si knim cestu, žádná z postav zde, neni šedivá, je barevná a i Starro, ve výsledku neni jen bezduchým monstrem. A to je prostě na milion hvězdiček.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Na tomhle filmu bylo originální, zajímavý a nebo prostě jen špičkově odvedný tyhle věci : kamera, scénografie, práce s postavami/herci a ta JIng a Jang vyvážensot, mezi temnou a světlou stranou, kdy film přesně věděl kdy má být vážný a nebo kdy má být zase doslova komiskový, tedy přestřelený.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Hm, Lima je... smazanej. Se smazal sám, takže za to nemůže politická korektnost. Svou reakci ale nechám, třeba mi odpoví (když už smazanej post adresoval mně) a něco se dozvím. :)

Lima

A máš i nějaké argumenty, nebo svedeš jenom ad hominem reakci a zhodnocení za pomocí adjektiv? :) Kde je v případě TSS nějaký "velký autorský zápal" a "originalita" či "svéráznost", když si studio žádalo akorát mládeži nepřístupnou marvelovku, kterou na konec dostalo? Já chápu, že v létě je jednodušší převzít slovíčka z kampaně a použít je jako hodnocení, ale v čem je TSS originální a svérázný oproti takovému Deadpoolovi nebo třeba Gunnovým Strážcům galaxie? Nevím taky, v čem se projevovala ona pubertálnost a infantilita Birds of Prey, zato vím, jak se projevovala u TSS (a pár příkladů jsem uvedl v předchozích dis. příspěvcích).

na příspěvěk reagoval Lima

Uživatel Lima smazal svůj příspěvek.

BROKEN_

BROKEN_ (hodnocení, recenze)

woodsman

Chce se mi brečet jak někteří filmu dávají špatná hodnocení jen na základě toho, že chtějí jiné filmy ( SnyderVerse ). Tenhle film za nic nemůže. Jo a odpad by se měl dávat filmům, které jsou doslova špatný, špatný herecké výkony, efekty, zkrátka všechno. I když jsem film ještě neviděl tak je mi jasný, že na odpad to rozhodně není. To říkám jako fanoušek SnyderVerse. Především jsem ale filmový fanoušek. Pokud je film dobrý tak ho ocením, i když nemá se SnyderVerse nic společného. A poslední věc - dát Rychle a zběsile 9 5 hvězd a Suicide Squad odpad, no s tebou musí být něco špatně.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Co to je za debilitu ten film dát do kin a skoro ve stejný den ho dát lidem na net.

na příspěvěk reagoval Charpy

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)