Reklama

Reklama

Johnny English znovu zasahuje

  • Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (382)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Nováček na režisérském křesle David Kerr vyprodukoval zajímavou filmovou prvotinu. Taková parodie na všechny špionážní filmy se často nevidí, dokonce bych třetí díl označil z celé série za nejvydařenější. Rowan Atkinson sice již není nejmladší a v některých momentech to člověk hned pozná, ale ten entusiasmus a zapálení do svých rolí nerozeznáte od doby, kdy v 80. letech začal s Mr. Beanem. Pořád ho to baví, což pokládám za nejdůležitější. Zápletka fakticky primitivní jako pro děcka z mateřské školky, ale já se bavil tím jeho typickým humorem. Pár scén mě fakticky málem přivedlo do hrobu, protože takový výbuch smíchu z mé strany jsem dlouho nezažil (scéna s virtuální realitou špičková, to vymýšlel jednoduše génius). Celkově zábavu film dle mě nabídl nestandardně kvalitní, nezaznamenal jsem žádný vyloženě trapný vtip. Samozřejmě u filmu nesmíte moc přemýšlet (třeba jak se jaderná ponorka může dostat do jezera, že ? :D....). Když odhodíte všechny myšlenkové pochody a budete se jen unášet kadencí vtipů, tak věřte, že si tímto zajistíte luxusní odpoledne. Pokud by se čtyřka nesla na podobné vlně, tak ji chci. Hned. Za mě dávám 78 % P.S. Do červeného Astonu Martin V8 Vantage Classic jsem se asi zamiloval. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Už to nebolo to, čo v dvojke a hlavne jednotke, ale stále niektoré gagy vyšli, takže Atkinson si hanbu neurobil. Ľahký, oddychový film, ktorý dokáže rozosmiať a aj Olge táto akčná rola sadla oveľa viac, než akákoľvek akčná, ale vážna. Tu bola dôveryhodná. Agentka, pri ktorej sa zasmejete. A som rád, že Olga nezabúda na svoje východné korene a že v dobe, kedy je dôležité do sveta vykričať svoje sexualitu, tak ona tú hetero orientáciu má priamo v mene. Ako východniari hovoria: kuri len ko... ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Třetí štace a další sázka na komediální jistotu. A zase to vyšlo. Atkinson je ve svém živlu, návrat Bena Millera je skvělý tah a komické situace zase fungují na jedničku. Osobně mně potěšila i hvězdná camea a samozřejmě vynikající Emma Thompson. I tento díl je opět prvoplánově zábavný (a vychází mu to a v 95% jsou ty momenty opravdu vtipné tak, jak mají být) a akce je taky v typické JE stylu, takže za mně je to v pořádku. I třetí příspěvek do série se velmi vydařil. 80%. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Jakkoli se od trojky Englishe nedaly čekat zázraky, tak jsem se na něj těšil, protože jsem pro něj vždycky měl slabost. A notabene mně jako konzervě s tlačítkovým telefonem by měl Englishův old school boj proti moderním technologiím a sbírání dat imponovat. Bohužel... Na rozdíl od dvojky, která v porovnání s jedničkou vyspěla, se trojka "vrací ke kořenům" a recykluje, snad téměř kopíruje jedničku. Takže bohužel zklamání a jednoznačně nejhorší English... 60% ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

V nejslabším dílu série vystupuje Johnny English coby tajný agent ze staré analogové školy, jenž je náhle konfrontován s moderními digitálními technologiemi, jako jsou chytré telefony nebo virtuální realita. Jeho třeskuté střety se současnými vymoženostmi jsou nicméně ve snímku přítomny jen sporadicky, pročež většinu humoru, výrazně čerpajícího z předchozích dvou dílů, zprostředkovává opět kromě parodických hrátek s žánrem špionážního filmu zejména klasická „beanovská komika“. Obehrané scénky s dávno provařenými fyzickými gagy (hlavnímu hrdinovi se při pití koktejlu zachytí v nose paraplíčko, při flambování krevet se zas lekne ohně a rozsype je po podlaze...) však působí již značně vyčpěle a předvídatelně. Veskrze rutinní a unavená režie jim svým nedostatečným citem pro komediální načasování rozhodně nepomáhá. Tvůrci snímku se navíc jeví jako konzervativní staromilci a technofobové, kteří nové technologie prezentují jako nástroje zla, jimž většina postav ve filmu absolutně nerozumí, a to včetně hlavního hrdiny, jehož nepřizpůsobivost vůči čemukoli modernímu je přitom velebena coby ctnost - ve finále je dokonce navlečen do středověkého brnění, aby se tím ještě více podtrhlo, že je hrdinou starých dobrých časů. Hrdinou, jenž je obecně považován za neschopného blbce, co pokaždé všechno zkazí a úspěchu vždy dosáhne jen omylem díky náhodným souhrám okolností, leč přesto je v závěrečných scénách chválen premiérkou jakožto reprezentant těch správných britských hodnot a kvalit. Rowan Atkinson je sice svým šklebením obvykle schopen zachránit mnohé, ale tentokrát jeho kreace na spasení tak líné a zaostalé komedie bez fantazie a se slabým, nenápaditým a otřepaným humorem bohužel nestačily. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (20)

  • Když Johnny English (Rowan Atkinson) předvádí ve třídě kamufláž, aby ho vcházející do místnosti nezahlídl, tak ve skutečností tam v prvním střihu vůbec nestojí. (SeBig)
  • Scéna, ve které má Johnny English (Rowan Atkinson) na sobě rytířskou zbroj, je odkaz na TV seriál Černá zmije (od r. 1983), konkrétně první sérii, která se odehrává ve středověku. (10milda)
  • Natáčanie prebiehalo v Londýne, Berkeley, Gerrards Cross, Welham Green, Iver Heath (Anglicko, Veľká Británia) a Var and Peille (Francúzsko). (Arsenal83)

Související novinky

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno