22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Dawe2

Celkem nuda o ničem. Na tak jednoduchý děj 120 minut filmu a tuna tlachání. Psychologický film si také představuji jinak. Leckteré kaskadérské kousky astronautů jsou k neuvěření. Za mě spíše ne. ()

bonovox

Netradične komorne poňatý veľkofilm z blízkej budúcnosti v ktorom nehrajú prím veľkolepé akčné sekvencie, ale naopak priam až meditatívne scény v ktorých hlavný hrdina filozofuje nad svojim životom, vzťahom so svojím otcom a celkovo o svojom poslaní. A našťastie je to natočené veľmi efektne a pôsobivo. A hlavne je tu Brad Pitt ktorý si ide minimálne pre oscarovú nomináciu. ()

Dexter666

Akože kurva o čom?! Sa to vlečie k tej pointe ako sopel a potom sa dostaneme k anticlimactic endigu, aký som nevidel od čias Happeningu. Takmer žiadna pointa - budovanie napätia k stretnutiu s otcom a potom: "Pusti ten špagát". WTF? Pitt môže hrať odušu, keď to nikam nevedie, tak to nikam nevedie. Vnútorné monológy tohto typu boli na úrovni niekedy začiatkom minulého storočia v modernej literatúre. Kopec samoúčelných scén bez významu - jediné čo to má, je ťaživá atmosféra, ale tá katarzia je ako chleba bez masla. Celé to je bez vysvetlenia a intersterlárna logika krýva na obe nohy. Veľké sklamanie. ()

HennessyVSOP

Za mě v podstatě v pořádku. Nic co by člověk musel vidět (i když na druhou stranu jsem na těch vizuálech mohl v kině oči nechat) ale rozhodně mě to neurazilo. Je potřeba, aby divák nečekal zábavu ani akci ala Marťan, je to celé mnohem více komorní, vážné a v podstatě nejde o nic jiného než psychologický snímek v zajímavých kulisách. ()

GejmronCZ

Hned upozorním, že film je dost emocionální a psychicky náročný (alespoň pro mě to bylo někdy opravdu utrpení + nutkání si 2x za film dojít na WC...XD). !!!!! Nedoporučuji pro lidi se slabší psychikou nebo problémy s ní. !!!!! Každopádně nejedná se prakicky o nic nového. Všechny nápady tu už byly, tedy kromě střílení z měsíčních vozítek pomocí jakýchsi silných laserů. Moc pěkně natočený, ale místy mi připomínal Interstellar z roku 2014. Bylo to velice podobně natočené a hlavně dost realistické, čili dbali na dodržování mnohých fyzikálních zákonů. Brad Pitt si s Tommy Lee Jonesem alias K (z MiB) bezkonkurenčně berou celý film. Žádná jiná postava vás nezajímá a ani nemusí. Mě se to celkově líbilo, ale než se na to podívám znovu, tak budu muset zvážit jestli se na to opravdu cítím. ()

tele.kom

Z tohoto filmu mám pocit, jako by mi unikla nějaká naprosto základní a zásadní pointa či myšlenka celého příběhu, jelikož tak jak jsem film pochopil já, se mi celá premisa zdála příšerně povrchní, nezajímavá a nudná. Celou dobu jsem čekal na nějaké vyvrcholení, které se nicméně nekonalo, film tak nějak sám vyšumí až k titulkům a na konci jsem pouze zmateně přemýšlel o čem to tedy celé mělo být. Zdá se mi jako by režisér a studio měli odlišené názory na to, jak má celý film vypadat a vznikl z toho tenhle paskvil, který se snaží působit chytřeji, než ve skutečnosti je. Pro mne velké zklamání. ()

cortez

Opět a zase mě zklamalo to že prezentace -trailer ukazuje něco jiného než je pak celý film. Ani náznakem se to nepřibližovalo. Nevím jestli to je takto dělané schválně aby nalákali lidi do kin a pak se jim vysmáli nebo prostě neumí dělat trailery(z toho pravdivého pohledu)? Mám pocit že to je první možnost. Kdyby ukázali z filmu 15minut. Přišla by podle mě stěží čtvrtina diváků. Ty výdechy a pocit úlevy většiny diváků když naběhly poslední titulky mluví za vše. Plytký a slabý příběh, ze kterého se mohlo vytěžit daleko více. Hrál si na veledílo, ale s bídou to je B-čkový filmy nějakého netflixu. Ten film úplně zabily ty monology, věčné žvanění o ničem a strašně jednoduchý a lacinný konec. Nejen že minimum akce, ale minimum zajimavých scén. Pamatuji si dvě. Počáteční skok z antény a potom jízda v lunárních autech. A i tyto scény byly značně krátké a nic víc nerozvíjely. Prostě 2 hvězdy max. Za mě ten film nemá čím nadchnout. ()

Leuan

Komorní, meditativní, spirituálně laděné. Žádné převratné hyper turbo teorie ani zvraty. Ve škatulce "reálné" schi-fi, alias, jak by to mohlo třeba jednou skutečně fungovat. Dobře zachycená/vytvořená masa prázdnoty a hmoty vesmíru. Piťák se u mě rehabilitoval. Méně hraní je někdy více. Buď to samostudiem usoudil v této roli nebo mu to někdo napověděl, každopádně se jeho výkon a voice-over vstřebává dobře. Atmosférou blízko Gravitaci. Pár akčních scén stačí. Rozjímání při cestování v solárním systému mohlo být kratší, ale ještě bych se k tomu klidně v televizi časem vrátil. ()

brasek

Vrchol nudy! Príbeh je nejasný, divák neustále je bombardovaný myšlienkami a spomienkami Brada Pitta, ktoré priam zabíjanú chuť po ďalšom deji. Niektoré postavy sa chovajú divne a bezmyšlienkovite. Dobrodružstvo a napätie na úbohej úrovni, jediná zaujímavá scéna bola s nenažranými paviánmi. ()

argo.smile

Nevyužitý potenciál a to som očakával ďalšie kvalitné scifi na ktoré má prehovoril pán "Plan B" a Hoyte ale príbeh ma moc sklamal. Kamera, vizuál je krásny, Brad hrá dobre ale žiaľ nestačilo to pre moje potešenie. Slabšie 3*. ()

Kushina

Film z ne tak daleké budoucnosti, kde se cestování do blízkého vesmíru stalo celkem běžnou věcí, ale i běžné věci nesou velká rizika. Co s vámi udělá samota a touha jste mohli vidět sami. Každopádně abych 2h koukal na něco co nemá absolutně žádnou zápletku ani akci pro mě byla opravdu nuda. 55% ()

imaginer21

Slovy hlavního hrdiny "Pod vším tím pozlátkem není nic." Pittova vesmírná odysea byla především hereckým koncertem herce samotného (kdo by to byl řekl, že z toho hezounka v T&L se vyklube charakterní herec schopný utáhnout dvouhodinový pokus o kosmický epos). V jednotlivostech a psychologické atmosféře jde o vycizelované dílo hodno seriózní kritiky, očekávání však nesplnilo po příběhové stránce. Spíš než originální sci-fi z košíku "almost one man/woman show" (vedle First Mana, Gravitace či Moon) je to klasický vztahový rozbor zabalený do hávu astronautiky blízké budoucnosti. Několikaminutové momenty s T.L. Jonesem jsou ovšem neskonale citlivě uchopené a stojí za to si na ně počkat! ()

Thug_Leo

Působí jako sestříhaný 4hodinový film nechající diváka s krásným audio/video, ale špatně zpracovaným příběhem. Proč tam musela být postava partnerky Roye? Negga přispěla pouze mapou. Jonesova jednoduchá postava, postrádající více rozměrů. Opakované psychotesty dostaly více prostoru jako rover v moři písku. Závěr mizerný. Taky jsou doufal v něco jako Interstellar, dostal jsem rádoby cosi, co nemohu doporučit nikomu. ()

Tomas_PO

Dlhoočakávaný scifáč s hviezdnym obsadením a rozpačitým výsledkom. Kto čaká akčné Apolo 13, nedočká sa. Skôr inklinuje ku Gravity a to najmä zvýraznením samoty vesmírneho, ale aj ľudského života. No na rozdiel od Gravity som aspoň raz pri zdĺhavých scénach prispal a to najmä kvôli Bradovým kontemplatívnym vnútorným monológom. Záver mi priešiel až smiešny a to ako v príbehovej, tak technickej rovine. Škoda. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů