Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Cival

Bay mě hodně mile překvapil. Poprvé od Skály dokázal svůj nesporný filmařský potenciál přetavit v nadupanou akci. Už jsem si zoufal, že natrvalo zůstane u sraček jako je Armageddon. Rozhodl jsem se mu dát poslední šanci, vždyť Mizerové byli do této chvíle mou nejoblíbenější Bayárnou - díky cool ústřední dvojici a skvělém mixu vtipných hlášek a adrenalinové akce. Dvojka je o mnoho lepší než první díl. Více zbraní, více aut, víc badmotherfuckers, co si zasloužej nakopat prdel, víc krásnejch koček a bohužel i trochu víc minut. To je spolu s bezkrevnými záporáky snad jediná chyba. Bay se vrátil v parádní formě, nepáře se s lidkými komčetinami, ani morálkou. Prostě KUREVSKY DOBREJ NÁŘEZ! Za pět hvězdiček samozřejmě jen ve svém žánru totálního výplachu a při prvním shlédnutí. Napodruhé velmi dobré čtyři. ()

B!shop

Michael Bay je silenec, ale co se tyce akcnich filmu tak je zaroven i genius. Oproti prvnim Mizerum pribilo hodne akce a to je jedine dobre. Hlavni dvojice je zatracene cool. Will Smith v roli drsnaka a frajirka a Martin Lawrence v roli nervaka jsou vyborny a jejich vzajemny dialogy a hadky sou hodne vtipny. Hlavni zaporak je taky dobrej, a vybornej je i Peter Stormare, kterej bohuzel nedostal moc prostoru. Kdyz se zrovna neodehravaj nejaky vtipny dialogy nebo scenky tak tu je jedna z nejlepsich akci co sem kdy u filmu videl. Naprosto silena a presto prehledna se spoustou vybornejch napadu, nadhernou kamerou a podbarvena vybornou hudbou. Honicka na dalnici je daleko lepsi nez tolik precenovana honicka v Matrix Reloaded. Tech 140 minut utece jako nic, protoze se furt neco deje a ani na chvily se nenudite. Ano takle si predstavuju dokonaly akcni film. ()

Gemini

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál. ()

Real Tom Hardy

"WE RIDE TOGETHER, WE DIE TOGETHER, BAD BOYS FOR LIFE." ------------- Akčnejšie, extrémnejšie, bombovejšie, svižnejšie, pestrejšie a lepšie! Bay sa už tu pripravoval zbaviť okov, nejakých filmárskych hraníc a medzí. Oproti prvému filmu priniesol sivé Maranello, značne veľkolepejšiu a prvotriednu akciu, viac hlášok a väčšie množstvo zapamätateľných scén, či už v dobrom, alebo zlom. Bay Bayom zostane, meniť sa určite na staré kolená nebude a prečo by aj. Takto to má grády a takto je to ono! ()

Falko

Will Smith - (Mike Lowrey) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Jordi Molla - (Juan Carlos ´Johnny´ Tapia) +++ Peter Stormare - (Alexei) +++ Gabrielle Union - (Syd) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Otto Sanchez - (Carlos) +++ Michael Bay - (Šofér v aute) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++ ()

• Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo (velmi drahé) používané Ferrari. Když se ale scéna úspěšně dotočila, Martin Lawrence (Marcus Burnett) při otevírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí