Peacemaker

V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Průměrný thriller s minimem akčních scén. Charismatický Clooney to však celkem zachraňuje a akční scény jsou slušné. ()

LaciLC

Štandartný akčný thriller s vydarenými akčnými scénami, ktorý ma však už po druhom pozeraní prestal baviť. Neviem či je to v tej dĺžke, alebo v Kidmanovej, ktorá mi tu fakt dosť nesedela. Ale zase Clooney je v pohode ako vždy a réžie je tiež slušne zvládnutá.***a 1/2 ()

Pejpr

Průměrný příběh, průměrný spád, průměrné herecké obsazení (tenkrát). A jaké jiné hodnocení mám dát průměrnému filmu než průměrné? Tento průměrný film má však jedno NEJ - je to ten nejprůměrnější film, jaký jsem prozatím viděl :) ()

MM11

Rádoby objevný thriller, přidávající k provařenému tématu i pokusy o objasnění nejdednoznačného a palčivého problému. Bohužel v tomto ohledu Leder selhává nejvíc, její systém "vydření slz" za každou cenu a překrývání faktů je minimálně nechutný. Břemeno scénáře nemůžu pod špatným pochopením uspět, a proto nepomůže ani sympatická dvojice v akci. ()

corpsy

Pri sledovaní tohto vydareného akčného thrilleru ma stále chytá nostalgia na skvelé roky 90. Hlavne preto, že sa z časti natáčal aj u nás. Pre obyčajného slovenského občana, je to terno ako hrom. A ešte ku tomu prvá produkcia vtedy novozaloženej filmovej spoločnosti Dreamworks. Povinnosť pre Slováka - diváka. ()

Blofeld

Důvody, proč mít rád tenhle film: 1) Nicole Kidmanová (a její kostýmky) 2) George Clooney (a jeho charisma) 3) Marcel Iures coby záporný hrdina (jehož charisma je asi tak stokrát větší než u Clooneyho) 4) hudba Hanse Zimmera 5) akční scény. Na mě platí všech pět důvodů, takže dávám *****. Nic to však nemění na tom, že na několika málo místech je to těžké béčko. ()

fannah

Výbornej film, stojící u zrodu společnosti DreamWorks. Jako obvykle, perfektní scénář propracovaný do detailů, mnoho evropských lokací, které v jiných filmech nenajdete, k tomu dva skvělí herci z hollywoodu, úžasná Zimmerova hudba a perfektní režie nadějné Mimi Lederové. Peacemaker je opravdu jediný a jedinečný akční film. ()

MartinezZ

(+) Clooney a Kidman před čtrnácti lety, (-) Zase ti zlí Rusáci, (-) V některých scénách nevhodně nepasující Zimmerova hudba (nebyla špatná, vůbec, jenom mi neseděla k tomuhle filmu, spíš k nějakému hernímu dílu Rainbow Six). (~) Nic zvláštního ani na tu dobu, dnes by to už byl drtivý propadák. ()

MikO_NR_1909

Preplácané akčné pole nudizmu. Tradične nelogické chovanie postáv, najmä vzhľadom k prioritám, ktoré ich postihujú a jak na ne dotyční reagujú. Nevierohodné a smiešne kaskadérizmy v každej minúte. Slabé resp. dosť nevýrazné výkony celebritných hviezd, medzi ktoré sme sa (čiastočne) a s nadšením "pripojili" i my Slováci. Veď je to predsa super, nehľadiac v akom kvalitatívnom pudingu sme účastníkmi. A je zaujímavé, ako sa tieto atribúty, ktoré som vyššie spomínal ako kritickú nôtu, v žánrových pravidlách často vyskytujú. Ako nejaká rakovina. ()

Desperado

Klasický akčný štandard, kde pri výbornej prvej dvadsaťminútovke nasleduje klišovitá a neoriginálna akčná jazda. Clooney je v postave machovského Toma Devoa trefný, no rumunský filmový internacionál Marcel Iures je v rozporuplnej, avšak ľudskej zápornej postave vynikajúci. No a za tú Bratislavu dávam hviezdičku navyše :-). ()

MATADOR

Atomové hlavice vždy vydají na nějaký slušný akční thriller. A Peacemaker k tomu nepřistupuje jinak. Dechberoucí začátek, který na kolejích začíná je jednoduše úchvatný, už dlouho jsem neměl tu možnost vidět, něco tak precizního a možná omletého zároveň. Ovšem po slušném začátku jsme hozeni na politickou scénu, jelikož se jedná o politický thriller, musí divák snést to, že po celou dobu sledování se mýsí slušné akční chvilky s těmi opravdu nudnými politicko - kecajícími. Což ne každého bude bavit. Ale ve výsledku se jedná o slušný film, kterému svědčí noční hodiny a nic víc, než průměr se z něj nevykřeše. Politický thriller se světlými politckými prupovídkami. ()

Anglie

U tohodle filmu nevím, zda některé scény jsou míněny vážně nebo parodicky - každopádně já se jim smál a tak nemůžu říct, že by mne tohle nepobavilo. Taková "správná blbost". ()

Fanucci

Za ten všudypřítomný sebevědomý úsměšek bych Clooneyho nejraději inzultoval a nechal za trest hrát v Pohotovosti celý život. Nesnáším ho! ()

dyfur

...v čase kinopremiery písali kritici v časopisoch Premiere a Cinema niečo v zmysle,že herci sú nevýrazní a dej priemerný - suhlasil som vtedy ....a po čase (som si zasa pozrel) i dnes.... ()