Reklama

Reklama

Русалка: Озеро мёртвых

  • Rusko Rusalka: Ozero myortvykh (více)

Obsahy(1)

Rusalka, která představuje samotné zlo, se zamiluje do Marinina snoubence a chce ho od ní odlákat do svého Mrtvého království pod vodou. Rusalka je mladá žena, která byla před mnoha staletími v daném jezeře utopena. Marina má pouze týden na to, aby překonala svůj strach z hluboké vody a postavila se Rusalce v boji o svého snoubence. (Miseet)

(více)

Recenze (28)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ruský horor „Rusalka: Ozero myortvykh“ se až příliš snaží přiblížit americkému stylu natáčení hororu, což je prostě škoda. Takových filmů v Americe vznikne mnoho, ale dobrý ruský horor... no, těch moc není. A bohužel ani tenhle film se k nim nepřidává. Je to průměrný horor, který v konečném důsledku nenabídne nic nového. Mytologický potenciál postavy zůstal nevyužit. A to jsem s 50 % celkem hodný. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V starej Rusi sa hovorilo, aby si v noci nechodil ku jazeru, pretože tam čaká rusalka. Zmätie tvoju myseľ a keď jej potom povieš, že ju miluješ, stiahne ťa na dno do chladných, temných hlbín. Jej kúzlu sa nedá odolať. Ona nepozná zľutovanie. Odlúči ťa od sveta živých. Bude ťa trápiť a trízniť. Možno ťa pustí, keď jej dáš to najcennejšie, čo máš. To sa však stáva len veľmi zriedka. Kvôli nešťastnej láske si vzala život a ty budeš zdieľať jej osud. Toto bolo moje druhé stretnutie s tvorbou ruského režiséra Svjatoslava Podgajevskijho. Ako prvý som videl jeho snímok "Nevesta" (Невеста) z roku 2017. Zapôsobil na mňa svojou zvláštne temnou, mrazivou atmosférou. Tie isté nepríjemno príjemné pocity som mal aj pri sledovaní romantického horroru "Rusalka" (Русалка: Озеро мёртвых), ktorý natočil v roku 2018. Originálny rukopis pána Podgajevskijho sa mi začína naozaj páčiť. **** ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ono se tedy nejedná o rusalku v pravém slova smyslu, ale spíš o pomstychtivé jezerní strašidlo, které dokáže ke svým rejdům využívat vodu i mimo své teritorium, ale to vůbec nevadí. Co se samotné zlé víly týče, tak ta byla fajn a nepříjemný pocit dokázala vzbudit jak s maskou, tak bez masky. Celkové uchopení příběhu mě také nijak neuráželo a to samé se dá říct o romantické lince. A sympatičtí mi byli i herci. Na druhou stranu je fakt, že Podgajevskij si mohl trochu víc pohrát s napětím a první půlhodina byla trochu utahaná. Nicméně i tak se jedná z mého pohledu o zatím nejlepší režisérův film a docela se začínám těšit na Jagu. 75% ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Mladý nádejný plavec Romo zdedí po otcovi dom pri jazere. Jeho priateľka Marina by sa tam chcela usadiť, kým Romo je rozhodnutý usadlosť predať, pretože s otcom sa nestýka už 20 rokov od doby, keď sa jeho matka utopila práve v jazere pri ich dome a otec sa po udalosti uzavrel do seba. Romovi chcú priatelia v dome, kam sa vyberie iba s kamarátom pripraviť rozlúčku zo slobodou. Romo však nemá na oslavu náladu a zamieri tak k molu pri jazere, kde stretne záhadné dievča...Musím povedať, že film ruského režiséra Svjatoslava Podgajevskijského ma celkom zaujal najmä v úvodnej polhodine, pretože svojou atmosférou pripomenul prácu Del Tora. Škoda že druhá časť nie je zvládnutá o čosi lepšie. Ako vidieť, ostatní užívatelia poznajú jeho tvorbu o čosi lepšie ako ja (jedná sa o jeho prvý film, ktorý som videl) a podľa ich komentárov vidieť že dokáže filmy zvládnuť aj lepšie. Rusalka sa pozrieť dá, rezonovať v mysli však príliš dlho po svojom konci nebude. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Vůbec se Kitajevovi nedivím, že se zblbnul do rusalky. Tedy ne že by byla tolik chic, ale určitě to byla podstatně víc zajímavá a osobitá baba, než jeho unylá bezduchá pizda snoubenka, která furt nyvě vejrala jak bluma... Slušné spotřební béčko na jedno použití, ale Rusové to kapánek přeťápli se snahou být "in". Jejich popkulturní verze rusalky je dost příšerná a dá se hodit do jednoho pytle se všemi obdobnými bubáky z obdobných amerických nebo asijských softhorrorů. Nejvíc mě namíchly ty její nesmyslné (a digitální) zuby. Škoda, že rusalku nepojali tradičněji, po slovanském/ruském způsobu, namísto toho, aby se opičili po soudobých západních i východních trendech. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama