Reklama

Reklama

Ženská na vrcholu

  • Česko Vánoce budou! (pracovní název) (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (247)

castor 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl opravdu vrchol: nevkusu. Ne, nezasmál jsem se. Ano, snažil jsem se pochopit, proč to nejde. Česká romantická komedie je v nehorázné křeči. Na bizarním vrcholu je spíš režisérka a scénáristka Lenka Kny, která předvádí zoufalý sled divných scén. Jejich část ještě dává docela smysl. Anna Polívková, majitelka pražské biokavárny, se nechá přemluvit, aby na Vánoce se synem (tatínek samozřejmě chybí) vyrazili do Tater. Doma zůstává její starostlivá matka, otec-psychiatr a teta, která vlastní kliniku plastické chirurgie. Neustále se k téhle trojce – a pak i čtyřce (!) – vracíme, a zatímco oni zdobí stromeček nebo dumají, zda za dcerou (ochranitelsky) nevyrazit, my přemýšlíme, proč tahle linie nikam nesměřuje. Ač jsou Polívka nebo Preissová docela fajn, tahle část je totálně mimo. Ale zpět na hory. Shodou (pitomé) náhody se matka (která se těší na masáže a litry šampaňského) se synkem ocitají v horské chatě Samota, které velí nerudný záchranář Martin Dejdar se svou dcerkou, které pravidelně navštěvuje sukničkářský bratr. No, jak tohle asi dopadne? Slovenské pohoří, které obývají prakticky samí Češi, je krásné, ale tvůrci z něho moc nevyždímají. Raději nám ukazují střet bioveganky s horským křupanem, který raději konzervy a špek, opatrné matky s dobrodruhem (po konfliktu je vždy klid, jakoby se nic nestalo), a když pak Dejdar zničehonic vezme do ruky saxofon a vypálí romantickou melodii, Polívková ztuhne a evidentně zvlhne. A otočí. Vážně! A divák se tak může „těšit“ na momenty, kdy se dosud zahořklý Dejdar snaží působit svůdně. To je další bizár. Polívková hrát umí, ale tady jen drmolí nesmyslné věty nebo se ztrácí v lese, ve kterém panikaří a objímá stromy. Několik momentů ještě aspoň trochu funguje, celek je ovšem k pláči. Něco mezi jednou a dvěma hvězdami. ()

bubun odpad!

všechny recenze uživatele

Odporná nesnesitelná klasická propaganda typu: ve městě je to na hovno, ten opravdový život je jen na horách/na vesnici/v lese/na ostrově/dosaďte si cokoli. "Příběh" bez vtipu, napětí, sympatických postav (nebo aspoň jedný!), vlastně celé bez příběhu. Předvídatelné od prvních pěti minut. K tomu dva příšerní dětští neherci, ta holka naprosto bez talentu, a k tomu neumí mluvit (viz "k čemu mi by to bylo?"), ten chlapec zas s tak uměle předstíraným nadšením, že je z toho člověku blivno. Proti tomuhle jsou Muzzikanti skvělou zábavou, a tímto se jim omlouvám. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tak se nám Anička Polívková přerodila do rolí maminek. Herecké obsazení je výborné a to se týká i dětských herců. Jen bylo trestuhodně nevužito. Bylo moc příjemné zase na obrazovce vidět Janu Krausovou a Janu Preissovou. Alespoň nějaký světlý bod této komedie. S tímto filmem je to bohužel jako na houpačce a přitom tady byl potenciál úplně zadarmo. Njn, rukas paní Poledňákové tady už opravdu chybí. Tohle působí jako náhodný slepenec jednotlivých scén, které měly být vtipné. Tenhle film mě neurazil a ani nenadchnul. Horské scenérie byly krásné. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, který musel na papíře vypadat minimálně dobře. Hlavní nápad není špatný, natáčení se zúčastnila celá řada profíků, ale je vidět, že i přes veškerou snahu toho Lenka Kny ještě nemá moc za sebou. Určité paralely s tvorbou Poledňákové a opětovné obsazení Jany Preissové (tentokrát v babičkovské roli) trochu pomohly, ale celek bohužel neskutečně drhne. ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle snad ani nemělo děj a byly v tom pouze 3 lokace zhruba (barák kde žily , cokoliv venku a barák rodičů). Už dlouho se mě nestalo, abych se u české komedie ani jednou nezasmál a tohle to dokázalo navíc ta romantika spočívá v tom, že Dejdar masíruje Polívkové nohy a chce ji políbit a ona nechtěně spadne což je teda hodně velmi málo kdejaký díl Ulice má v sobě více romantiky a to má jen 30 minut tuším. Kluk je nesympatický , retardovaný, rozmazlený a protivný a celou dobu jsem se těšil, že umrzne což se bohužel nestane holka se během půl hodiny změní z hodné na mrchu aniž by k tomu měla důvod a příčinu navíc bez vysvětlení (přitom stačilo dát tam vsuvku ve stylu nechtěla jsem , aby mě někdo nahradil mámu a chtěla jsem se tě zbavit) a herci jsou příšerní Bolek Polívka asi ať se na to vysere úplně já vím, že je zadlužený , ale v takových ´´perlách,, ty peníze nenajde Dejdar radši ať natáčí dalších Stardance když hovna tančí a paní Polívková ať příště radši zváží v čem hrát nebo ať vyhodí svého agenta co jí role vybírá. Nezachrání to ani hudba jelikož jeden song tam zazní minimálně třikrát druhý zazní kdesi na zábavě zhruba 30 vteřin a ten hlavní zhruba 20 minut před koncem. Humor 0 sympatické postavy 0 (potenciál měla pouze ta malá holka, ale i tu podělaly tady to bohužel nezachrání ani Polívková) prostředí 40 (za to, ale hvězdy nedávám) Hudba 20. Pozitivní na tom je, že je to lepší o cosi jak Špindl 2, který jsem viděl tento týden a měl jsem chuť se přitom zabít tady jsem měl pouze chuť poblít se. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení začalo 23. 11. 2018 v Tatranské Lomnici. V listopadu a prosinci 2018 se točilo v Nízkých Tatrách na Chopku. (KateDanny)
  • Štáb měl možnost točit v reálném prostředí na vrcholku Chopku jak interiéry, tak exteriéry. Když postavy vybíhaly z horské chaty, tak opravdu do mínus sedmnácti, do vichřice a vracely se zpět do chaty, kde se v reálných chodbách a pokojích příběh točil. (ČSFD)

Reklama

Reklama