Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

Kaluž

„It was fantastic… like fireworks.“ Když přežijete nekonečnou úvodní půlhodinu točící se okolo Barči Gordonové a padoucha s přezdívkou Paris Franz (neptejte se), dostanete přesně to, na co jste čekali. Tedy velmi ošklivě animovanou adaptaci jednoho z nejlepších komiksů všech dob, přežvýkanou tak, aby ji mohlo spolknout i nenáročné publikum. Nic víc v tom nehledejte. Objektivně za tři, subjektivně odpad! ()

agentmiky

Komiksovou předlohu jsem sice nečetl, ale film se podle mě povedl. Všechny animované filmy podle komiksů o Batmanovi mi přijdou něčím zajímavé a skoro vždy mě zabaví. The Killing Joke se rozdělen na dvě rozdílné příběhové poloviny. První polovina nebyla tak dobrá, neboť zde hlavní roli představovala Batgirl, která mi moc nesedla. A hlavně zde byl představen šílený záporák, který ve druhé půlce zmizel. Teprve ve druhé polovině jsem se dočkal Jokera. A dlouhé čekání stálo za to. Dialogy mezi Batmanem a Jokerem byly výborné. I když je to animovaný film, tak svou brutalitou a drsnými momenty bych to malým dětem moc nedoporučoval. Za mě dávám 75 % ()

Spiker01

Bohužel jsem zatím neměl tu čest číst předlohu, která je podle všeho tak geniálně podaná, že takřka nebylo možné jí "správně" natočit, ovšem příběh dobře znám a strašně jsem se těšil. První půlhodinku jsem ani nedutal a jen čekal až se zjeví ON a jakmile se rozezněl libozvučný hlas Marka Hamilla, běhal mi mráz po zádech. Ono, když se konečně po nějaké době povedlo obsadit i Kevina Conroye, tak je jasné, že po stránce dabingu není absolutně co vytknout. Jediné, s čím můžou mít lidé problémy, zejména ti, kteří nesledují pravidelně tvorbu animované odnože Warner Bros a "Kameňák" shlédli protože znají a mají rádi předlohu je poněkud vágní animace, která se za posledních deset filmů jede jako přes kopírák. Všechno je to o zvyku a hlavní je, že je z tohoto počinu cítit onen respekt k Moorovi a Batman je v rámci možností noir, tajemný, násilí je řádně ospravedlněné (pokud můžeme mluvit v rámci Jokerovy tvorby o špetce racionalismu), krve i nahoty je tak akorát...zkrátka vše je tak, jak má být a působí přesně tak, jak správný animák pro starší publikum působit má. V jedné pasáži trošku drhne tempo, ovšem v konečném důsledku je onen krok oslím můstkem pro naprosto bombový konec, no a bez spoileru...hlavně onen Killing Joke...9/10 ()

MikeZ

Dokonalé zprasení geniální předlohy. Nově přidána úvodní půlhodina s Batgirl je debilita hodná Zacka Snydera: Barbara řeší případ, hádá se s Batmanem (ten vždycky prohlásí moudro, vztahující se k pozdějšímu dějí s Jokerem, *mrk mrk*), pak se spolu vyspí (!!!), on ji ignoruje, ona s batgirlováním sekne (tohle fakt psal Azzarello?). A když se v polovině filmu konečně dohrabeme k titulnímu Kameňáku, mizérie pokračuje. Liuova režie je tak nudná, že se jí povedlo nemožné - dostat z Conroye a Hamilla mizerné výkony. Tenhle špatný vtip může Alan Moore zavrhnout zcela oprávněně. 4/10 ()

JohnnyD

Oproti tým hlučným akčným videoherným filmom, ktoré v posledných rokoch DC vo svojom animovanom univerze produkuje, je to určite silný nadpriemer (aj v rámci filmografie Sama Liu, ktorý nakrúca skôr tie horšie DC animáky). Nemožno ale skryť rozporuplnosť. Chválim minimum samoúčelných akčných scén, skvelú temnú štylizáciu, zopár fajn dialógov a dôraz na príbeh, no práve ten je v konečnom dôsledku dosť jalový a pôsobí skôr dojmom nekorektnej verzie epizódy Batman the Animated Series. Kevin Conroy a Mark Hamill by si skôr zaslúžili v comeback v The Dark Knight Returns, ktorý mal všetko, čo The Killing Joke chýba. Nakoniec najzaujímavejší bol antiklimatický záver - možno by nebolo od veci nakrútiť v podobnej atmosfére celý film. ()

• Bezpečnostní kód pro vstup do Francescova sklad je Fibonacciho sekvence "0, 1": 1, 2, 3, 5, 8 (v matematice je takto označována nekonečná posloupnost přirozených čísel - každé číslo je součtem dvou předchozích). (Caszidy)
  • Číslo Jokerovy cely je 0801. V abecedě odpovídají tato čísla písmmenům "HA." (Caszidy)

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)