Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

kajas

3D formát a vůbec ten pocit vidět "Star Wars" v kině, to mi hodně pomohlo si tenhle film pořádně užít. Báječné herecké obsazení v čele s Liamem a Ewanem, bombastická hudba, závody kluzáků a geniální závěrečný souboj. Teď už ságu opravdu uznávám. ()

Tuskík

Když jsem byl malý a žral původní trilogii, líbilo se mi to mnohem více. Želbohu jsem na tom tentokrát nebyl v kině, což jsem si letos napravil. A musím říct, že z toho nyní nejsem tak odvařený, jako zamlada. Logické chyby a stupidity ve scénáři jsem si tenkrát díky své dětské fantazii vykládal po svém, nyní už mi místy vadí. Jar jarovi jsem se smál, jaký je to blbec, nyní brečím nad Lucasem, jaký je to blbec, že něco takového vymýšlel. Skrytá hrozba je jednoduchá akční dětská pohádka bez kapky krve. Staré epizody také byly jednoduché akční pohádky bez kapky krve (kromě useknuté ruky v baru v Mos Eisley), ale nebyla tam zapotřebí neustálá přítomnost klišovitých postaviček, které člověku většinou celý film degradují, když vyroste. V tom bude stará sága pro mě vždycky lepší. Funguje jako pohádka pro děti i pro dospělé. Jinak co se mi líbilo a vždycky líbit bude, je hudba, plejáda kvalitních herců a skvělé trikové scény. Ve 3D to funguje líp, než jsem čekal. Některé rozmazané momenty mi vůbec nevadily, naopak akční scény jsem si v něm užil. Žádný zázrak to ale taky není. U dalších dílů bych čekal vyladění některých detailů. Zajímavý komentář: svist10 (pod to se klidně podepíšu). ()

JohnMiller

Ako decko som túžil vidieť tento film. No nemal som tú možnosť sledoval som každý TV spot ktorý ukazoval čo i len náznak Skrytej hrozby. Bol som fanúšikom starej ságy, a to som dodnes. Po mnohých rokoch som si to nakoniec pozrel, a veru sklamanie. Nieje to úplný prepadák, ale čakal som niečo iné. P.S Plagát filmu som mal na stene vyvesení skoro 3 roky. ()

Derek

jar jar, maly anakin, zbytocna komplikovanost (staci si precitat uvodne titulky kde sa dozvieme o danovych problemoch a nekonecnych debatach v senate, wow to znie neskutocne zabavne) a lucasova reziserska a scenaristicka bezradnost to su hlavne slabiny uvodu do novej trilogie. navyse lucasovsky bullshit o tom ze cely pribeh mal v hlave viac ako 40 rokov je usmevny, lebo prve dve epizody su svojou zbytocnostou a dejovou bezradnostou az smutne. este ze to ma vynikajuceho zaporaka v podobe darth maula a charismatickych rytierov jedi neesona a mcgregora... ()

runner85

Bohužiaľ.Mal som z toho filmu rovnaké pocity ako keď som bol decko a videl som to prvý krát. Nebolo to síce zlé, na zoznámenie z hlavnými hrdinami to obstojí ale príde mi to v celku prázdne. Navyše je tu plno politických kecov. Za povšimnutie tu ale je záverečný súboj. Ten bol skvelý. ()

L_O_U_S

Pokud se podíváte na neuvěřitelně geniální Plinkettovu recenzi, už nikdy se na novou trilogii Hvězdných válek nebudete dívat stejnýma očima. "Star Wars: Skrytá hrozba je ta nejpříšernější věc, která se stala od narození mého syna. Asi takhle - dal se ten příběh ještě víc posrat? Zatímco můj syn se naštěstí oběsil na záchodě na benzínové pumpě, tyhle prequely tady bohužel s námi budou dál. Navždy. Nikdy nás neopustí. Nedají se vrátit." (115.) ()

higuain

Stejně jako Nová naděje je i Skrytá hrozba prvním a zároveň nejhorším dílem vznikající trilogie. Podobně jako v případě její starší sestry to ale v žádném případě neznamená špatný film. ()

Aleee89

Tak kdysi dávno jsem v televizi viděla dvojku. Teď jsem měla konečně tu možnost podívat se i na jedničku, protože chci tuhle sérii vidět celou. Musím říct, že ač svět Star Wars mě nikdy neuchvátil tak jako Pán prstenů nebo Harryho Pottera, zaslouží si uznání. Film je to pěkný, dobře natočený, efekty taky dobré. V mém srdci sice nebude asi nikdy mít místo mezi těmi nej filmy, ale i tak mu musím dát docela vysokou známku. ()

Anglie

Začínat na zelené louce je vždy těžké - Lucas to nezvládl na 100 %. Zatím asi nejslabší díl, ale je možné, že bude doceněn postupem času - a to se opravdu stalo - po druhém zhlédnutí zvyšuji o jednu hvězdičku na čtverku. Výborný je závod. Jar Jar Binks je ale opravdu otravný charakter. ()

Fanucci

Ten Jar-Jar:-/ Slovy klasika: Musí to beeet pane Lucas?:-) Celkově nic moc - staré SW byly lepší (atmosféra, výkony herců, napětí atd.) i když jim chyběly triky. Ale další díly můžou být lepší! ()

Sheldra

Kdyby před Skrytou hrozbou nebylo napsáno "Star Wars" a neblýskaly se tu světelné meče, asi bych starou dobrou sérii ani nepoznala - ta sice byla roztomile naivní (s výjimkou debilních Ewoků), ale tohle je vyloženě infantilní. Jako když srovnáte dřívější děti, co si museli vyrobit luk a šípy z větví, když si chtěli hrát na indiány, a dnešní fakany, kteří dostanou komplet obleček a výbavu od rodičů, aby je to za chvíli přestalo bavit a dřepli si k počítači - na co jsou dokonalé efekty, když ubírají na fantazii, vynalézavosti a dobrodružství, které z Epizod IV-VI přímo sálalo? Za řeč stojí jen závody kluzáků a Qui-Gon. Zbytek je taková hezká sci-fi pro děti. ()

GILLWANDER

Nie je to pôvodný George Lucas to ani v najmenšom, triky solídne, chýba mi tu väčší protivník, miestami nuda, ktorá by sa dala už aj krájať. Dosť rozpačité, žiaden náznak fenomenálnej práci, postavy zbrklé, lineárne, dej priemerný. Lucas bohužiaľ nenadviazal na úspešnú sériu, ktorá prepisovala filmové dejiny. Komerčná záležitosť, ktorá má od geniálity strašne ďaleko. 75% ()

SonG

Sice jsem Skrytou hrozbu viděl už asi tak pětkrát, ale na csfd jsem hodnocení tak nějka vypustil, takže napravuji tuto chybu. Star wars by nebylo tím, čím je, bez tohoto bezkonkurenčně nejlepšího dílu ,,nové série,,. Lucas vytvořil svět, který já prostě zbožňuju, doslova hltám očima pohyby světelných mečů a lasery svištící vzduchem. Ano, mám doma i plastové postavičky Obi-wana a Darth Maula. Právě díky Darth Maulovi dáváím tomuto filmečku 5 hvězd, protože kdo kdy viděl tak dokonale hnusného a zároveň sympatického záporáka???? ()

StrYke

Konečně jsem se odhodlal shlédnout celou sérii Star Warsu (a Star Treku) a první díl nevypadal vůbec špatně. Sice jsou některé masky úsměvné, jinak jsou ale digitální efekty velmi pěkné a co se týče hereckých výkonů, akce, napětí a hudby... To všechno je na nejlepší úrovni. ()

BoredSeal

Nezajímavá přehlídka CGI efektů. Obsazení některých rolí sice potěší, ale vlažný scénář toho moc nepředvede a viditelná orientace na děti je příšerná - tam, kde stará trilogie baví všechny věkové kategorie bizarními rozhovory robotů, přichází ve Phantom Menace zdegenerovaný úchyl Jar Jar a podivná kopie útoku na Hvězdu smrti v podání malého otravného parchanta Anakina. Doporučuji pro klid duše předstírat, že tento díl, potažmo celá nová trilogie neexistuje, podobně se část občanů poměrně úspěšně vypořádává např. s člověkem vykonávajícím zaměstnání prezidenta. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)