Reklama

Reklama

Hilda

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(3) / Epizody(34)

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Davered 

všechny recenze uživatele

Roztomile a srsici napady, ale mnohdy az neopodstatnene divne. Vyssimu hodnoceni brani predevsim pochybne jednani postav, ktere casto lzou nebo se chovaji egoisticky (uklizeni parku a sprateleni s novou clenkou skautskeho klubu jsou podminena ziskanim skautskeho odznaku). Takto negativni chovani dost narusuje prave tu zasnenou detskou fantazii, na ktere serial jinak stavi.___ A kam se podel Helmut? ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, za časů kdy se po Zemi procházeli obři, kraj obývali kamenní trollové a lidé se přátelili s elfy a kouzelnými bytostmi, žila byla jedna malá dívka. A pokud 'kdysi dávno' pro vás mohou znamenat nějaká osmdesátá-devadesátá léta, máte šanci se s Hildou poměrně rychle skamarádit. Nejlepší epizoda? Samozřejmě ta s Morriconem. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem neviděl seriál (hraný nebo animovaný), který by byl až takhle feel good. Komiksovou předlohu samozřejmě znám (bez ní bych nepřišel na to, že existuje i seriál), je, taky samozřejmě, ještě tak o dva levely lepší, ale to nic nemění na tom, že se přidávám do Hildina fandomu a budu se těšit na všechno nové, co tuhle dobrodružnou holku čeká, ať už v komiksové, knižní nebo seriálové podobě. Btw ta animace je neskutečně cool, stejně tak hudba nebo i dabing Hildy. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hilda se z fleku řadí vedle Mikuláše, Pipi, Calvina a jim podobným raubířům s nepřekonatelnou fantazií, kteří oslovují každého s byť jen ždibíčkem dětské duše v těle bez rozdílu věku. To platí o komiksové předloze stejně jako tomto doslovném převedení/překreslení do podoby animovaného seriálu, který adaptuje úvodní čtyři příběhy (u nás vyšly ve dvou albech), obohacené o několik málo nových linií. Specifičnost světa na pomezí dětské fantazie a severských pohádek je zachována, skautská dobrodružství též. Oproti předlohám absentuje větší důraz na vysvětlení a plné vykreslení pravidel Hildina světa, není to však nahrazeno větším množstvím eskapád a zlobišáckých vychytralých nápadů. Stejně jako v předlohách platí, že o co je Pearson lepší ilustrátor, o co lépe mu jde vykreslení situací a dialogy, o to více mu to mnohdy dře v celkovém orámování příběhu a jeho uzavření. Umí skvostně pracovat s pravidly a specifiky svého světa, staví na nich, umně drobí zdánlivě nesouvisející informace a tvoří z nich uzavřený jednotný příběh a… A být hnidopich, tak si povzdechnu, že navzdory vší dospělácké sofistikovanosti skryté v dětské hravosti a šibalství, se opakovaně dopouští do očí bijících deus ex machin v závěrech. Největší problém adaptace však paradoxně je (samo o sobě skvostné) rozanimování, kvůli kterému se smazává asi vůbec největší Pearsonova přednost; nenapodobitelné umění vést a pointovat situace čistě obrazem z okénka na okénko. | S1: 4/5 | ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někdy jsem to s tímhle seriálem měl na hraně, ale vždycky jsem si dokázal najít důvod, proč v něm pokračovat a proč s Hildou a jejími přáteli zažívat další dobrodružství. Má to pár vyloženě slabších epizod, ale většina z nich je milá, příjemná na sledování, se zajímavým použitím severské mytologie a občas i (aspoň myslím) vlastních originálních nápadů. Do toho je tu sem tam jemný, nenucený humor a občas se to snaží celistvě budovat svůj svět, i když je to hlavně tak, že co epizoda, to jiné dobrodružství, které v ní začne i skončí. Málokdy tu je něco na pokračování, ale takové epizody mi přišly nejlepší. A přiznávám, že jsem se v tom trochu i našel, jelikož mám pocit, že povahově jsem jako děcko byl něco mezi Hildou a Davidem, tudíž mě na tom oslovilo i něco osobního. Jen jsem pořád čekal na moment, kdy tomu úplně propadnu, jelikož ten seriál na to měl dost předpokladů, ale jaksi se to nestalo. Seriál jsem ale dokoukal, závěrečný film už mám připravený, takže si myslím, že úspěch to tak jako tak byl. Slabé 4* ()

Galerie (253)

Reklama

Reklama