Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

verbal

Jako nenapravitelný romantik mám ty kýčovitě vyvoněné, skvostně vybarvičkované, něžné, citlivé a poetické příběhy z lepší společnosti, v nichž se skvostně snoubí dokonalá estetika se sofistikovanými filosofickými poselstvími, prostě rád, notabene dle skutečných událostí. Tudíž mi nesmírně realisticky podané osudy Bedřicha Hoňky, říšského intelektuála, polyhistora, dobrodruha, filantropa, gurmeta, gurmána, bonviána, nádherného chlapa a milovníka krásných žen jednoznačně učarovaly a naplnily mě až závistí nad tou pestrostí jeho života, tolika možnostmi vychutnávání si jeho krás plnými doušky, hloubkou poznání, dosaženou celoživotním vzděláváním se, a všudypřítomnou čistou a upřímnou láskou, jež jej provázela na každém kroku. A také trochou žárlivostí, samozřejmě, hihi. Ruku na emocemi rozbušené srdíčko, chlapci, vždyť komu z nás se v životě poštěstí milovat tolik oduševnělých, rozkošných, ztepilých mladých a pružných krasavic s oslnivě zářivými úsměvy?! ()

EvilPhoEniX

Německý režisér Fatih Akin ( Odnikud) nám představuje portrét násilnického sériového vraha, který chová nenávist k ženám a řádil v Hamburku v 70. letech. Jonas Dassler je v roli perfektní a ta poměna sympatického mladíka v slizkého magora díky skvělému make upu je úctyhodná. Film je velmi autentický, natočený retro stylem a odehrává se buď v bytě nebo v místním pajzlu, kde Vám nebude sympatický vůbec nikdo, protože se tam vyskutuje tehdejší odpad společnosti. Hlavní hrdina zabil celkem 4 ženy, avšak vraždy jsou mimo záběr, takže spíš než samoúčelné násilí režisér prezentuje psychologický tlak na diváka a jistou syrovost a špinavost si film rozhodně udržuje už jen díky prostředí či uskladňování mrtvol v bytě. Doufal jsem, že to bude o něco odvážnější, ale i tak pro fanoušky sériových vrahů se jedná o povinnost. 65% ()

Enšpígl

Naprosto stylová žánrovka. Hospoda U Zlaté rukavice mě připoměla dvě dnes už bývalé hospody na Žižkově, tam se taky scházely podobné "silné osobnosti" jako tady u rukavice, tedy i když Honk to težce vygradoval na úplně jiný level. Fatih si neskutečně umí hrát se žánry, když si vemu jeho předloňské Odnikud a tento biják, tak opravdu multižánrovost zvládá na výbornou. Já film pojal jako brutálně černý humor s velkým bonusem nechutností v podobě většiny scény i postav, ale bavilo, bavilo a zase bavilo. Jo a hořčici na ptáka nikdy v životě. Tohle z hlavy jentak nevyndám, opravdu v některých chvílich sem na chování hlavního hrdiny jen nevěřícně zíral, takovej magor tu fakt asi ještě nebyl a jako bonus nám z radia zazpívá Karel Gott. Fascinuje mě i to, jak taková odpornost může vypadat realisticky. ()

Joker Punx

Jeden z nejlepších filmů roku 2019. Takhle skvělou atmosféru jsem od toho filmu nečekal, fakt realisticky zpracovaný, režisér Fatih Akin si zaslouží potlesk pro tenhe skvělej filmek. Smekám. No a mladý začínající herec Jonas Dassler podal neuvěřitelnej výkon, to jak ho namaskovali jako vraha Fritze Honku, z toho až mrazí. Zahrál to fakt dobře. Hudba ve filmu dobrá a Karla Gotta jak zpívá v němčině, to jsem tam fakt nečekal, ještě u takovýho magora. Z toho filmu fakt cítíte hnus, brutalitu a pěknej smrad, tak jak to asi v bytě u Fritze Honky bylo fakt cítit :D A to jak to fakt tenkrát v Německu vypadalo, to je prostě skvěle natočený. Místama ve filmu je to i někdy vtipný, hlavně jak furt do sebe leje Fritz Honka kořalu a ještě jak u toho chodí tou podivnou chůzí :D To jak začal pracovat a vysral se na chlast, myslel jsem že už to dá, ale stejně jsem pochyboval, když se tam v práci objevil debilní starej uklízečky a začali tam chlastat, Fritze Honku bohužel přemohl zase démon alkohol. Scéna ke konci filmu mě asi pobavila nejvíc, jak tu hnusnou starou bábu Fritz zmlátil do krve. To byla hrozná hnusná kurva jak se mu pak pomstila a dala mu hořčici na péro :D No Fritz se s ní pak nesral, jak jí začal škrtit, bába se pěkně posrala a to doslova :D Pěkně jí pak rozmrdal lahve o hlavu, skvělá scéna. Jediná postava co mě tam nejvíc srala byl ten nepříjemnej hipík Willi (Tristan Göbel). To byl hroznej kokot. Dobrý jak ho pochcal na hajzlu ten bejval SS voják Norbert (Dirk Böhling) - Zdravíš důstojníka s čůrákem v ruce, ty zkurvenče? Ha ha dobře mu pochcal prdel hipíkovi debilnímu, ještě si pak o něj hezky otřel ruku do bundy. Dobře mu tak. Dobrý hlášky ve filmu a vizuál výborně udělanej. Výborná kamera. Skvělej film kurva (y) ()

oLí

Ta atmosféra, nálada filmu, postavy, chlast, děvky, špína, morální ztroskotání, sedmdesátý léta ( jsem nebyl ), herecký výkony, replika Honkova kvartýru, hnizdečko lásky se špetkou hniloby, veliká odvaha a koule tvůrců ( Asi Akin ? ) natočit dnes něco takovýho.. Nemůžu jít pod plný hodnocení, po filmařské stránce špička veliká, zážitek pro mne jako diváka dosud asi nevídaný a v duchu, který jsem čekal, jako ze zlého snu, neodtrhl jsem od toho oči ani myšlenky, zaslouženě plná palba za 9/10 i když pila mohla být i ostřejší a více zatlačená.. pak by to asi film s distrubucí a zaplacením neměl uplně jednoduchý.. vynikajicí. ()

• Fritz Honka byl třetí z deseti dětí. (pornogrind)
  • K natáčení byla pozvána psycholožka, aby herečkám pomohla natočit scény se znásilněním. (Polgedney)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů