Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (296)

Marze odpad!

všechny recenze uživatele

Tato pohádka je prakticky určena pro děti, ale klidně místo ní mohli dát dětem omalovánky zvířat. Dětský film vyžaduje legraci, akci, přehlednost a doslovnost. Padouch musí být zlý zcela nejlépe s holí v ruce. To Volání divočiny splňuje. Stylizované chování psa hraničí až z parodií, kdy léčí svého pána z alkoholismu.... Zdálo se mi, že ve filmu účinkují plyšáci. Podle tvůrců filmu jsou psí kolegové Bucka vytvoření podle trpaslíků ze Sněhurky. Potud je pro mě všechno OK. Ale film se stal obětí současné fašistické korektnosti. London byl znám svou láskou k přírodě a tvůrci filmu měli strach z protestů ochránců práv zvířat a báli se použít skutečná zvířata. Vytvořili jejich počítačové náhrady. Film také korektně vyškrtl původní motiv indiánů, jejichž krvavá stopa už by asi dneska také nezněla korektně. Výsledkem je příšerná umělost. Zvlášt pro ty z nás, kteří si pamatují starší verze s Clarkem Gablem nebo s Charltonem Hestonem. Divím se, že tvůrci neudělali počítačově také Yukon, peřeje řeky , lesy a celou londonovskou romantiku severu – ovšem až na vánici nebo lavinu, které již jsou opět dílem efektů. Lavina se sněhovou vánicí tedy počítačové jsou. Uvažoval jsem film ocenit alespoň jednou hvězdou za to, že kouzlo Yukonu se tvůrcům zcela nepodařilo zaplašit a pošta se tu stále musí vozit saněmi. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Má to své chvilky, ale je to všechno ták strašně umělé, až je to často fakt nehezké. Digitální zvířata bych neřešil a asi je to i lepší volba než pro účely natočení takto složitého filmu mordovat zvířata skutečná, ale dost mi vadí jejich nerealisticky zidealizované lidské chování. A mimo to je to i tak celkově prostě studiovka, kde je digitální i celé prostředí. A tyhle kýčovité pohádkové omalovánky se krásám skutečného drsného Yukonu nikdy rovnat nemůžou. Něco mi říká, že by Jack London z takovéto adaptace úplně nadšený nebyl. Jako neškodný rodinný film ale budiž, no. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Pravdou je, že to, co předváděj psy v čele s hlavním psím hrdinou by nikdy z živýho psa nedostali.Ty pohybový eskapády,mimika, z který je znát, co má pes na srdci, všechno je na vysoký úrovni.A tak jedinou výtku mám k příběhu,protože ta první část s Omarem je o kus zajímavější, než ta druhá s Fordem.Jako celek dobrý na jedno podívání, víc nic.80%. ()

maxxxim 

všechny recenze uživatele

Na hodnovernosti filmu s určitosťou nepridal ten gumený pes. Keby tvorcovia išli radšej do nanovlákien, prípadne polyuretánov, tak by veru spravili asi lepšie, takto to bolo o nekontrolovanom poskakovaní tu a tam, skoro ako v prípade tej povestnej sovietskej atómovej bomby, btw naposledy ju videli niekde na Urale a stále skáče, takže hip, hap, hop a je tu gumený pes. Ono sa to síce nerýmuje, ale čo na tom vonkoncom alias do paroma (To sme ale fajne vybavení, do dabingu ako vyšité výrazy :)), presne ako ten gumený pes do tohto filmu. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Tentokrát budem pri svojom hodnotení trochu viac zhovievavý a ako správne podotkol aj najväčší filmovy odborník z kategórie do 21 rokov trochu ovplyvnený aj Harrisonom Fordom. Prehliadnem nielen Bucka ale aj ostatných počítačom vytvorených psov aj trochu uponáhľaný dej a na chvíľu sa vrátim do čias leď som ako dieťa hltal knihy ako Volanie divočiny, Poklad na striebernom jazere, Biely tesák či troch patráčov. Úprimne v kine pred korona krízov to mohlo vyzerať ešte o niečo lepšie ale tých cca 70% je relatívne objektívnym zhodnotením kvality tohto filmu. Vlani v tomto čase som mal za sebou už 18 návštev kina, tento rok 3 a aj keď to do istej miery ovplyvnila aj pandémia, už pri prehľade premiér na tento rok som pochyboval či sa dostanem aspoň na úroveň 11 návštev kina. V roku 2020 totižto aj Volanie divočiny bude patriť medzi tie lepšie filmy ()

Galerie (143)

Zajímavosti (6)

  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy od Jacka Londona, která vyšla v roce 1903. (SONY_)
  • V momentě, kdy John (Harrison Ford) pije whisky, má v čase 58:15 ještě čtvrtku skleničky. Poté v čase 58:23 je vidět, že sklenička je úplně prázdná. (mary800)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v kanadských provinciách Yukon a Britská Kolumbia, a taktiež v kalifornských filmových štúdiách. (MikaelSVK)

Související novinky

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama