Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Mikino00

Slibný bournovský úvod rychle zmizí a zůstane jen pachuť. Komiksový příběh je vždy přitažený za vlasy, ale tohle bylo přespříliš. A co více, že by to nějak dávalo smysl nebo oslnilo akčními scénami se rozhodně říci nedá. Kvalitativně tak na úrovni prvních dvou marvelovských seriálů, kam také tento příběh o girl power měl zamířit. ()

Marys

Popri Thorovi 2 asi najnudnejšia z Marveloviek. Úplne zbytočná. Dlhé čakanie na jej vypustenie do kín takisto nepridalo na bodoch. Pár lacných vtipov a príbeh, ktorý sme až tak dovysvetliť nepotrebovali. Reálna pocta postave mohla vyzerať trochu inšpiratívnejšie. ()

mira007

Nemám nakoukanou sérii Avengers, takže jsem se trochu ztrácel, úvod mne hodně zaujal, pak lokace střídá lokaci, akce akci a pár hlubokomyslných dialogů a musím přiznat, že scény "rodinky" mne hodně pobavily, ale ve výsledku je to takový holčičí film, kde jsou doslova asi jen dva chlapi, ale já po delší době dal nějakej pořádnej americkej blockbuster a kochal se současnými velkorozpočtovými možnostmi Hollywoodu. ()

aLPaC

Jsem poměrně zvědavý, kam se Marvel bude po heroickém finále v Endgame dále ubírat. Black Widow samozřejmě vzhledem k okolnostem příběhově spadá ještě před Endgame. Jedná se v začátku o zajímavý a poměrně i temný snímek se špionskou tématikou, což mi bylo blízké, nicméně poté, co je z vězení osvobozen Alexej se začne hrát hlavně na komickou a především feministickou notu a to mi už rozhodně tak blízké nebylo. Bohužel si Hollywood dnes už nedokáže odpustit všechny ty Me too a neomarxistické žvásty a tím trpím. ()

Yardie

Asi poctivých 60%, hodnocení odpovídá. Čekal jsem trošku více. Bylo to takové nějaké divné, působilo levně a obyčejně, triky mnohdy směšné, akce přepálená, spousta infantilních vtípků, které působily spíše trapně než vtipně. Když to tak píšu, divím se, že jsem tomu dal 3*. :-) Ale i přes to to mělo něco do sebe, byly tam dobré momenty, nějaká ta hláška. Ale pořád to patří do mého oblíbeného "vesmíru", takže budiž. Možná to ale nebude těch poctivých 60%... Howgh! ()

Martinius

v podstate to bolo cosi ako sex v meste. len s akciou a bez sexu. slepacie dialogy miestami privolavali tuzbu po kome. uz som cakal, kedy sa tema zvrtne na kabelky, lesky na pery a laky na nechty. co vlastne ani neslo, kedze film tocila uvedomela feministicka reziserka a v takom emancipovane zeny nepotrebuju holt ani len maternicu. pribeh v celku picovina, zaporak random evil guy. co chlap, to bud zmrd alebo na smiech. hodnotenie by slo o dost nizsie, nebyt sympatickych hereckych vykonov a kvalitnej volby hercov. bez nich by bola black widow instantna ceckova sracka. tri hviezdicky s odrenymi usami a respektom k scarlett a marvelu. ()

Brejlil

Film, který začne docela dobře, relativně temně, a kupodivu způsobuje zvědavost, co formovalo Natashu. A pak následuje komická postava, digitální bordel, budování rodiny a další digitální bordel. Nebýt Scarlett a Florence a taky trochu Rachel, asi by film vůbec nefungoval. Takhle relativně funguje a některé scény nakonec stojí za shlédnutí. ()

winetach

Asi sa mi to páčilo viac ako som čakal alebo je to akútnym nedostatkom poriadnych blockbusterov tento rok. Celá Budapeštianska pasáž bola lahôdková.. ()

maty39

Black Widow jede na hraně průměrnosti Marvelovského vesmíru. Herecké výkony, režie, scénář a akce jsou průměrné. Nenudil jsem se a ani jsem se nebavil. Pokud tohle je směřování Marvelu, tak už mě do kina nikdo nedostane. Má očekávání byla velká. Čekal jsem umírněnější akčňák. Ten jsem dostal zhruba první polovinu. Ale pořád to nebylo ono. Pak přišla druhá polovina s lavinou digibordelu, mizerným záporákem a nenaplněnými očekáváními. Celý film dokonale reprezentuje poskok hlavního záporáka. Na začátku slibuje, že bude důstojný protivník a pak totálně vyšumí. ()

ddf76

Scenar spatnej, nic noveho pod sluncem. Girl power az hruza. Jediny kdo bavil byl David Harbour - Alexej Sostakov alias Red Guardian. Slaby tri hvezdy. ()

Greg25

Na sólovku Black Widow jsem se těšila, je to skvělá postava. Jen to asi mělo přijít dřív, protože Black Widow není scénaristicky moc podařený kousek a hýří nelogičnostmi i v akčních scénách. A celé to je takové hraní si na humor s trochou patosu a takovým drhnoucím dějem (jakoby se tu fackovala ta vážná část se snahou o humor, namísto, aby to splynulo v celek). Scarlett a Florence jsou skvělé, každá zvlášť i dohromady. Ale celé jako by to nebyl ten Marvel, na který jsme z posledních let zvyklý. Celé to tak vyznívá vlastně jako zbytečně natočený film série, což je škoda, protože Scarlett i Black Widow si sólovku jednoznačně zasloužily. Na Florence se těším do Hawkeyeho a snad i v budoucnu ve filmové marvelovce. 65% ()

DavidHolub

Možná spoilery? Žádná sláva. Všichni píší, že jim přišla lepší první polovina, než druhá, ale já to mám přesně naopak. První polovina mě vůbec nebavila.. fakt, že vůbec, už jsem to chtěl pomalu vzdát. Ale po scéně s lavinou mě to začalo docela bavit. Konec byl podle mě docela povedený, i když už to bylo trochu moc. No nebylo to špatné, ale celkově docela zbytečné. Black Panter má 67% (hodnocen jen o procento více) a přišel mi třeba o dost lepší. Celkově tedy tak 60% ()

Muel

| Marvel Studios | Dostal som vlastne presne to, čo som čakal. Prológ je super a efektívne vtiahne diváka do deja. Následné spomalenie tempa na marvelovku nezvyčajné, dialógy medzi členmi rodiny nie sú klišoidné a nové postavy pekne zapadnú, najmä David Harbour ako Red Guardian. Zato ale Taskmaster je záporák, ktorého sme už videli miliónkrát a je vo filme neskutočne nevyužitý. Celkovo ale ma to ako tak bavilo, len to jednoducho pôsobí ako taký filler medzi tým, čo bude v MCU nasledovať. | Hodnotenie: 6/10 | ()

TheSpearCZ

Black Widow je další doplňující Marvelovkou, která díru do světa rozhodně neudělala a podle mě nepříliš potěší ani samotné fanoušky, protože tu není moc oč stát. První polovina filmu přitom vypadala velmi slibně, fighty jsou tu dobře udělané, až si člověk ani neuvědomí, že se jedná o komiksovku, ale poté se to samozřejmě mění na ten dobře známý nezáživný a typicky nalajnovaný Marvel, kterých už tu bylo několik. Celkově se na to dá koukat a našla se tu i pozitiva v podobě mé oblíbené Florence Pugh, již zmíněných fightů a nebo nástupu Taskmastera, který byl cool, ale jinak je to jeden z nejzbytečnějších filmů tohoto roku. Čisté 3* ()

Flopik

Tak po Avengers End Game a rozlúčke s Nat, je tento film ako čerešnička na torte a nakoľko Scarlet s rolou končí, som za túto bonusovú rozlúčku nadmieru spokojný. Jedna akcia striedala druhú, natočené to je výborne, choreografia súbojov taktiež potešila. Záporák Taskmaster skvelý a proti komu inému by mala byť rozlúčka ako proti Red room, organizácii, ktorá z Nat spravila zabijaka. Nové postavy sa podarili na výbornú. Chémia Florence s Nat bola úžasná a dúfam, že novú "Widow" ešte uvidíme. No a čo sa týka Red Guardiana, tak David si túto postavu znamenite užil, hláškoval jedna radosť a ja som sa kvalitne nasmial, tiež dúfam, že ešte niekedy príde na scénu. Rachel v malej roličke ale potešila. Finále je akčný náraz podobne ako zvyšok filmu, ja som sa proste skvelo bavil. Soundtrack tiež podarený. Odkazy na Marvel universe hriali pri srdci. Za mňa za 5*, nemám čo vytknúť. No a podtitulková scéna láka teda ohromne a na tento stret som teda zvedavý. ()

majec4

Mam divne pocity. Prva polka mi prisla fakt super. Malo to taky iny smrnc. Nebolo to vtipne, riesili sa tam dost tazke veci, prislo mi to take dospele, akoby to nebol ani Marvel film. Potom, to tazke z filmu nejako vyprchalo, resp. ustupilo do uzadia a uz to bola taka klasicka komixovka. Cca od polky som sa miestami aj uskrnal, lebo ked som videl tie vdovicky, tak ma napadlo, ze general bol asi nieco ako slovensky "macho" Boris "Dollar", ktory sa tiez rad ovesava mladymi pavucikmi. Neviem, prislo mi to poriadne neuveritelne. Takze som kus sklamany, cakal som trochu nieco ine od tejto Marvel veci. Ten film akoby zrkadli Natashine emocie pocas tych rokov co ju vydavame na platne - take o nicom. ()

Jaroslaf

Všechno, co bylo k vidění v Black Widow jsem už viděl někde jinde. Film se ani nezmůže na pořádného záporáka, takže tu máme kopii Cap. Americy jako super Villaina. Že Vám nestačí jedna kopie? Nevadí, to tu máme ještě nevlastního fotra Scarle-pardon-Natashy, kterej téměř celý film mluví o tom, že ON měl být cap. America a navíc je mimořádně otravnej. Efekty vypadají mimořádně levně, američani mluvící rusky jsou taktéž otravní. Helikoptérový útek? Hmm, dobrý, to už tu bylo v 99 v Matrixu. Koukal jsem se hlavně z důvodu tria hlavních hereček, bohužel ani ty neoslnily. Florence Pugh se na roli nehodila, dívky v nesnázích z Midsommaru jí jdou líp, Scarlett je v každém filmu stejná, a jediná žena kteréžto ruský akcent netahá za uši, je samozřejmě Rachel Weisz. Celkově jsem měl pocit, že ten film mi krade můj životní čas. ()

Azurovydrak

Hodně divný, vážně divný film, s částmi kvalitativně odlišnými jako den a noc. Největší problém vidím ve scénáři, jelikož dialogy mě řezaly. Snad i ty herečky musely vnímat, co za nesmyslné repliky to musejí odříkávat. Úvod obecně působil neskutečně amatérsky, jakoby ho psal začínající ňoumes, co v půlce náhle odjel na Kanáry a přebral to zkušený veterán. Střídala se jedna praštěná scéna za druhou, film se nezdržoval nějakým vysvětlováním (sestry se porvou na smrt, načež střih a už jsme besties) a já jen v duchu litoval, že bravurní výkon Florence Pugh v roli Yeleny, jejíž casting se ukázal trefou do černého a již bych v budoucnu vídal velmi rád, byl téměř utopen vinou těžké nekompetence písařů oněch prokletých dialogů. Natašina proměna na emoční citlivku mi též na náladě nepřidala (vzpomínáte na dobu, kdy byla ještě cool?), jelikož tento charakterový nešvar v nedávné době předvedl už seriálový Loki a na velkoleposti mu to zrovna nepřidalo. Tak jako tak jsem aspoň rád, že úplný finiš, aneb destrukce Rudé komnaty a zvraty s ní spojené, se relativně podařilo prodat a potitulkový závěr, ač bohužel vyzrazen v rámci mého půlročního čekání na dabing, navnadil na Hawkeyeovo řádění. Mohlo, mělo to být lepší, ale na to, že jsem podle první reakcí očekával hrůznou hrůzu, se to dalo vstřebat i bez žaludečních potíží - 50% ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)