Reklama

Reklama

Policie New York

(seriál)
USA, (1993–2005), 194 h (Minutáž: 41–66 min)

Hrají:

Dennis Franz, Mark-Paul Gosselaar, Gordon Clapp, Charlotte Ross, Henry Simmons, Jacqueline Obradors, Garcelle Beauvais, Esai Morales, David Caruso (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(261)

Obsahy(1)

Policejní jednotka newyorské policie řeší každý den drsné případy, které často přinášejí velmi netradiční situace. Ale osobitý přístup detektiva Andyho Sipowicze a jeho partnera jim jistě pomůže... (oficiální text distributora)

Recenze (38)

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (4) - 51. ročník (za rok) 1993 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - David Caruso, 52. ročník 1994 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Dennis Franz, 53. ročník 1995 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits + nominace (9) - 51. ročník 1993 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dennis Franz, 52. ročník 1994, 53.ročník 1995 - Nejlepší seriál (drama), 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kim Delaney, 56. ročník 1998 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kim Delaney, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení mezi všemi "Kriminálkami Dolní Lhota", "Policiemi Horní Lhota" a dalšími zaměnitelnými seriály se záplavou ještě zaměnitelnějších sterilních manekýnů a modelek. Policie New York je sympatický kolektiv, jehož detektivové vás opravdu zajímají a v táhnou do děje. Řeší realistické případy, v čemž jim překážejí zcela reálné překážky a vše činí i se zcela pochopitelnými lidskými chybami. V době vysílání mi kanál, na kterém běžel, šel naladit velmi mizerně, přesto jsem u tohoto díla ochotně vydržel a nedal se ani na chvíli zlákat věhlasnější konkurencí na dalších stanicích. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Vo svojej dobe prelomová séria. Na Slovensku aj v ČR však boli odvysielané - ak sa nemýlim - len prvé 4. sezóny, takže celkovú kvalitu neviem posúdiť. Tvorcovia zmixovali rodinné vzťahy s dosť drsnými kriminálnymi prípadmi a pohrali sa aj s vizuálnou stránkou - neustále rozlietaná kamera, trhané zábery, vnútorná dynamika obrazu, naturalizmus. Taktiež pridali - na televíziu do tej doby nevídane (predsa len HBO prišlo neskôr) - otvorené sexuálne scény a drsný slovník hlavných protagonistov. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Po "mnohých" rokoch začala sériu opäť vysielať PRIMA (od 12.2.2007) a zo záhadných dôvodov nenadviazala tam kde v roku 2000 skončila ČT (teda pri III. sezóne) ale vhupla rovno do VII. sezóny, navyše s úplne novým dabingom, kde SIPOWITZA nedabuje LADISLAV POTMĚŠIL ale JIŘÍ PRÁGER. (14.2.2007) ()

tron 

všechny recenze uživatele

V čase premiéry obľúbený a „iný“ seriál, ale beh s časom nevyhral a dnes je „len“ solídne drsnou kriminálnou fuškou, hoci je mi rozhodne bližší, ako všetky tie afektované C.S.I. dokopy. Dobré herecké obsadenie, kvalitné scenáre a vôbec, zaujímavý „realistický švih“ tvorcom tohto pomerne ceneného (a pomerne právom) seriálu uprieť nemožno. Nič vyložene nadpriemerné by som v tom však, česť výnimkám a niekoľkým fanúšikovským jedincom, nevidel. ()

lekr 

všechny recenze uživatele

Strhující kriminální seriál, který odhaluje, jak doopravdy vypadá policejní práce a ukazuje mnohdy rozpolcené charaktery policistů a jejich velice nekonvenčí metody. A takovýchto realistických seriálů, které by ukazovaly odvrácenou stranu policejní práce, dnes vskutku moc není. Proto dávám pět hvězdiček. ()

Galerie (188)

Zajímavosti (12)

  • Postava Andy Sipowicz skončila v anketě TV Guide's list - "50 Greatest TV Dads of All Time" na 31 místě. Anketa se konala v roce 2004. (Pumiiix)
  • Denis Franz (Detective Andy Sipowicz) a Gordon Clapp (Detective Greg Medavoy) jsou jediní dva herci, kteří se objevili ve všech dílech seriálu. (Pumiiix)
  • John F. O'Donohue (Det. Eddie Gibbon) byl ve skutečném životě detektiv NYPD. (Pumiiix)

Související novinky

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)

Reklama

Reklama