Policie New York

USA, (1993–2005), 194 h (Minutáž: 41–66 min)

Dennis Franz, Mark-Paul Gosselaar, Gordon Clapp, Charlotte Ross, Henry Simmons, Jacqueline Obradors, Garcelle Beauvais, Esai Morales, David Caruso (více)

Policejní jednotka newyorské policie řeší každý den drsné případy, které často přinášejí velmi netradiční situace. Ale osobitý přístup detektiva Andyho Sipowicze a jeho partnera jim jistě pomůže... (oficiální text distributora)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (4) - 51. ročník (za rok) 1993 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - David Caruso, 52. ročník 1994 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Dennis Franz, 53. ročník 1995 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits + nominace (9) - 51. ročník 1993 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dennis Franz, 52. ročník 1994, 53.ročník 1995 - Nejlepší seriál (drama), 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kim Delaney, 56. ročník 1998 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kim Delaney, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Jimmy Smits ()

topi80

Velké překvapení mezi všemi "Kriminálkami Dolní Lhota", "Policiemi Horní Lhota" a dalšími zaměnitelnými seriály se záplavou ještě zaměnitelnějších sterilních manekýnů a modelek. Policie New York je sympatický kolektiv, jehož detektivové vás opravdu zajímají a v táhnou do děje. Řeší realistické případy, v čemž jim překážejí zcela reálné překážky a vše činí i se zcela pochopitelnými lidskými chybami. V době vysílání mi kanál, na kterém běžel, šel naladit velmi mizerně, přesto jsem u tohoto díla ochotně vydržel a nedal se ani na chvíli zlákat věhlasnější konkurencí na dalších stanicích. ()

anderson

Vo svojej dobe prelomová séria. Na Slovensku aj v ČR však boli odvysielané - ak sa nemýlim - len prvé 4. sezóny, takže celkovú kvalitu neviem posúdiť. Tvorcovia zmixovali rodinné vzťahy s dosť drsnými kriminálnymi prípadmi a pohrali sa aj s vizuálnou stránkou - neustále rozlietaná kamera, trhané zábery, vnútorná dynamika obrazu, naturalizmus. Taktiež pridali - na televíziu do tej doby nevídane (predsa len HBO prišlo neskôr) - otvorené sexuálne scény a drsný slovník hlavných protagonistov. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Po "mnohých" rokoch začala sériu opäť vysielať PRIMA (od 12.2.2007) a zo záhadných dôvodov nenadviazala tam kde v roku 2000 skončila ČT (teda pri III. sezóne) ale vhupla rovno do VII. sezóny, navyše s úplne novým dabingom, kde SIPOWITZA nedabuje LADISLAV POTMĚŠIL ale JIŘÍ PRÁGER. (14.2.2007) ()

tron

V čase premiéry obľúbený a „iný“ seriál, ale beh s časom nevyhral a dnes je „len“ solídne drsnou kriminálnou fuškou, hoci je mi rozhodne bližší, ako všetky tie afektované C.S.I. dokopy. Dobré herecké obsadenie, kvalitné scenáre a vôbec, zaujímavý „realistický švih“ tvorcom tohto pomerne ceneného (a pomerne právom) seriálu uprieť nemožno. Nič vyložene nadpriemerné by som v tom však, česť výnimkám a niekoľkým fanúšikovským jedincom, nevidel. ()

lekr

Strhující kriminální seriál, který odhaluje, jak doopravdy vypadá policejní práce a ukazuje mnohdy rozpolcené charaktery policistů a jejich velice nekonvenčí metody. A takovýchto realistických seriálů, které by ukazovaly odvrácenou stranu policejní práce, dnes vskutku moc není. Proto dávám pět hvězdiček. ()

• Postava Andy Sipowicz skončila v anketě TV Guide's list - "50 Greatest TV Dads of All Time" na 31 místě. Anketa se konala v roce 2004. (Pumiiix)
  • Denis Franz (Detective Andy Sipowicz) a Gordon Clapp (Detective Greg Medavoy) jsou jediní dva herci, kteří se objevili ve všech dílech seriálu. (Pumiiix)
  • John F. O'Donohue (Det. Eddie Gibbon) byl ve skutečném životě detektiv NYPD. (Pumiiix)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)