Kriminálka Miami

• USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 6
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

TV spot 6

drederik

Oproti Las Vegas barevnější a přesto mi to příde chladnější a to hlavně ze strany herců. Nemůžu si pomoct, ale jakoby hlavní představitelé byli bez emocí a jen strojově řešili jeden případ za druhým se stále stejným přísným výrazem ve tváři. Možná je to tím, že mi tu chybí alespoň letmý pohled do soukromí vyšetřovatelů, čímž mi jsou až příliš vzdálení a bez sympatií. ()

AntonG.

Naprosto mimo realitu... Update: Ani nevím, co je na tom seriálu trapnější - řešené případy (hlavně způsob jejich řešení a těch technických hovadin, např. že čím více zazoomujeme fotku či video, tím bude ostřejší a detailnější:D), chování postav nebo ta "cool"režie. No asi úplně nejhorší je to, že rozřešení případu je téměř pokaždé dosaženo naprosto dementním a na první pohled nereálným získáním rozhodujícího důkazu (např. získání otisku prstu ze zrnivého a vůbec nekvalitního videozáznamu, OMG). Jinak Caruso je jako Horatio přímo otřesný... ()

Shit

V dnešní záplavě krimi sriálů je mezi nimi kriminálka miami rozhodně nadprůměrnej seriál. Příběhy jsou sice vcelku originální a nápaditý, ale ani tak to neni ždánej zázrak, většinou to je takový pomalý vyšetřování s minimální akcí a to pro mě moc neni. Jenže tenhle seriál si mě dostává něčim jiným. A to slušně propracovaným vyšetřováním a vizuálním zpracování úvah vyšetřovatelů, což znamená, že, že když na něco přijdou jak to mohlo být, tak se to takovým flashbackem ukáže a někdy to je opravdu pěkně udělaný, klidně se tam objeví i ukázky jak a kudy vnikla kulka do těla a to přímo zevnitř těla. A dokonce ani hlavní detektiv neni špatnej, žádnej moc belkej chytráček a sympatickej tak akorát. ()

Noviik

Tahle kriminálka mě velmi zaujala hned od začátku. Dokonce mi v určitých chvílích přijde lepší než Las Vegas. Jako největší plus dávám Davida Carusa, který se zde velmi chytl a svoji roli hraje skvěle! Ostatní, od Rodrigueze, na kterém je to velmi často postavené přes Emily Procter, která dodává ženské kouzlo až po Khandi Alexander, která ty mrtvoly vždy okomentuje takovým zajímavým způsobem. Jen mi trochu nesedl Jonathan Togo jako nový vyšetřotel Wolf, mnohem lepší byl Rory Cochrane. ()

rakovnik

Pro mě je to nejlepší Kriminálka (a to jsem pár měsíců žil v New Yorku). Odehrává se v atraktivním prostředí a postavy vyšetřovatelů jsou mi nejbližší. Případy jsou zajímavé, i když často naprosto banální. No řekněte, vy byste nevyřešili zločin, když máte video, DNA, smtící zbraň nebo otisk prstu? Šéf týmu Horatio Cane je sympaťák a na rozdíl od ostatních dává do jednotlivých případů i srdce. Jeho lidský přístup je mi sympatický. ()

Galerie (1 820)

• Ako môžeme vidieť v závere filmu, Tim (Rory Cochrane) sa vezie na motocykli. Motocykle patria medzi jeho záľuby aj v skutočnom živote. (Pat.Ko)
  • V laboratóriu Boa Vista (Eva LaRue) hovorí, že kamera má kartu MicroSD, ale keď ju ukazuje Calleigh (Emily Procter), ide o kartu XD štandardnej veľkosti. (Pat.Ko)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)