Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roku 1193 před naším letopočtem sjednotil mykénský král Agamemnón řecká království. Když však jeho bratr, spartský král Meneláos, oslavoval mír s trójskými princi Hektorem a Paridem, jeho krásná, mladá žena Helena a pohledný Paris se do sebe zamilovali. Když Hektor zjistí, že si bratr veze domů Helenu, která utekla od nenáviděného manžela, je mu jasné, že to znamená válku. Agamemnón využije situace a začne chystat tažení pod záminkou Meneláovy urážky. Nedbá varování svého rádce, že Trója nikdy nebyla dobyta a Hektor je velmi dobrý vojevůdce. Spoléhá na svou armádu a nezranitelného válečníka Achillea. Ten skutečně do boje vyrazí, přestože Agamemnóna nesnáší a jeho matka, bohyně Thetis, mu prorokuje, že pokud odjede bojovat proti Tróji, zemře. Trójané překvapivě v boji zvítězí, protože na straně Řeků nebojuje Achilleus, kterého král urazil, když mu sebral válečnou kořist v podobě krásné Hektorovy sestřenice. Vítězstvím opojení obránci města se přes varování Hektora rozhodnou pro další útok. Když v souboji s Achillem padne Hektor, slíbí bojovník trojskému králi Priamovi, že po dvanáct dnů, kdy budou probíhat smuteční slavnosti, Řekové město nenapadnou. O dva týdny později najdou Trójané řecký tábor prázdný. Jen na břehu stojí obrovská socha koně. Podle kněze je to dar. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 136)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Na film za sto osmdesát milionů to je dost málo. Výprava dobrá, ale příběh klasicky přehnaně patetický, příliš mnoho vznešených vět a málo děje. Orlando Bloom a Diane Krugerová jsou naprostá prkna, jinak ostatní herci ucházející, hlavně můj oblíbenec Sean Bean a B. Pitt ( dobrá role ). Jinak film moc nenabízí právě to, co měl - velké emoce a strhující bitvy. Hrdinové mi byli téměř ukradení a scény, které měly být dojemné, na mě moc nezapůsobily. Závěr nemá žádnou gradaci ( stejně jako tu není žádný pořádný prolog, který by tomu dodal nádech legendy ). Nejdéle si asi zapamatuji souboj Achilla s Hektorem. Slabé; viva Pán Prstenů. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Komerční zpracování jedné bitvičky v dávných dobách se povedlo. Povedlo se digitální vyloďování řeckých válečníků . Eric Bana v roli Hektora je král klaďasů . Pitt sice zde není v nej herecké kondici,ale svou úlohu plní dobře.Kdo je mě silně odporný je Orlando Bloom i když to možná je ta postava co ztvárnil teď vážně nevím.Vrchol filmu jednoznačně fight Achilles /Hektor. Jelikož na podobný druh filmu chodím s cílem :solidní zábava , nějakej ten fight, . Odcházím povětšinou plně uspokojen. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Měl rychlé nohy a nemilosrdnou techniku. A co si zamanul, to získal. Jen ta jeho osudná pata. Začalo to ale někde jinde. U mladšího vladařova potomka, trojského Parida, který odloudil spartskému králi krásnou Helenu. Před branami nedobytné Troje se tak rozhořela bitva, která neměla v mytologických dějinách Řecka obdoby. Jenže když si americká továrna na sny něco usmyslí, ani dvousetmilionový rozpočet tehdy nebyl problém. Sesbírala tucet hollywoodských hvězd, připravila honosné davové scény, velkorysou výpravu, ušila stovky kostýmů a dala divákům přesně to, co chtějí. Romanci, věrnost, oddanost, hrdinství, strhující bitvy. Pokud nebudou brblat skrze prohřešky vůči historii, můžou si tenhle obří epos Wolfganga Petersena dosyta užít. Dejme stranou i selský rozum (útočící vojsko má neustále k dispozici dostatek dřeva, obléhání tady trvalo pár dní, přičemž ve skutečnosti to byly roky), obecně se nám tu rozprostírá solidní biják, který sice postrádá vyloženě osobité scény, ale dá se to zvládnout. Horší je to s absencí krve. A škoda, že scénárista David Benioff (25. hodina, seriál Hra o trůny) napsal místy hodně banální dialogy (a některým postavám vůbec nevdechl nějakou zajímavost) a když je pronášejí „slabší“ herci, je to průšvih (zejména Orlando Bloom nebo začínající Diane Kruger). Vizuálně mnohem vymazlenější Gladiátor je přeci jenom někde jinde. Ale i tak dobré. Tak kritický jako jiní bych nebyl. Jen to chtělo víc energie. Bohové mi vůbec nechyběli. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Tak tohle si Homér vážně nezasloužil. A nezasloužili si to ani olympští bohové, které scenárista úplně vynechal a připravil tak slavný příběh o to pravé koření, o prvek kouzla a mystiky, která tak sluší antickým eposům. Bohové a kouzla se nekonají, co tedy zbylo? Scenáristicky hodně poslepovaný a Iliadou VELMI VZDÁLENĚ inspirovaný příběh plný klišé, patetického žvanění a rádobyhlubokomyslných úvah, příběh který nudí, nechytne za srdce a je nemotorně vyprávěný. Ani pastva pro oči se nekoná. Petersenovým řečem o "nebývale přehledných bojových scénách" se musím jenom smát, je to přesně naopak a jeden vydařený souboj Hector vs. Achilleus to nespasí. Nemile překvapí, že všechny podstatné bojové scény jsou vidět v pouhém traileru. Kdybych měl srovnávat, Scottův Gladiator s téměř dvojnásobně nižším rozpočtem vypadá mnohem výpravněji a ačkoliv scenáristicky byl podobně přihlouplý, byl opravdovou vizuální lahůdkou, což se o Troje říct nedá. Pár počítačově vygenerovaných záběrů na město a připlouvající lodě....Petersenova nevýrazná režie postrádá až na vzácné vyjímky nějaký nápad. Ani hudba se moc nepovedla a k hercům pár slov - Pittovi arogantního Achillea věřím. Bana je neskutečně charismatický, O´Toole stále veliký herec, jenom Bloom se svým nepříliš širokým hereckým rejstříkem to kazí a pravidelně střídá dvě herecké polohy - pohled plaché laně a pohled zarputilý.___Šéf Warnerů prý při projekci proplakal pět kapesníků. Říkám si, jestli to náhodou nebylo za zoufalství z toho, kam vrazil svých 200 melounů. Chudák...... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Horner: 1. 3200 Years Ago [3:37] ,2. Troy [5:01] ,3. Achilles Leads the Myrmidons [8:30] ,4. The Temple of Poseidon [3:28] ,5. The Night Before [3:29] ,6. The Greek Army and Defeat [9:39] ,7. Briseis and Achilles [5:19] ,8. The Trojans Attack [5:01] ,9. Hector's Death [3:28] ,10. The Wooden Horse/The Sacking of Troy [10:02] ,11. Through the Fires, Achilles... and Immortality [13:28] ,12. Remember Me - Josh Groban/Tanja Tzarovska [4:18], ()

Galerie (137)

Zajímavosti (75)

  • Kvůli hlavní bitvě bylo třeba vyrobit spoustu usekaných hlav a končetin či probodnutých hrudníků. Mezi použitými materiály byla např. pryskyřice, pěna, vosk, silikon, ale také kečup nebo vodní meloun. (HappySmile)
  • Film měl premiéru 13. května v nesoutěžní sekci MFF v Cannes a do světové distribuce ve 48 zemích zamířil hned následující den. Jeho rozpočet se vyšplhal přibližně na 175 mil. amerických dolarů a za první víkend promítání celosvětově vydělal 101,7 mil. dolarů (z toho v USA 46,9 mil.). Nakonec jeho severoamerické tržby dosáhly 133,4 milionu, součet těch celosvětových pak 497,4 mil. (imro)

Související novinky

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (více)

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

16.12.2013

Odešla jedna z velkých hereckých osobností. Legendární britský herec byl v pátek hospitalizován v londýnské nemocnici Wellington, kde v noci ze soboty na neděli vydechl naposledy. Dožil se 81 let,… (více)

Reklama

Reklama