Ve filmu Zlatokopky vede Ramona (Jennifer Lopez) tým protřelých striptérek, které se rozhodnou svým klientům z Wall Street ukázat, zač je toho loket. (Vertical Entertainment)

filmfanouch

Jsem už poslední dobou unaven ze všech těch filmů, které se hrozně snaží propagovat girl-power. A ne proto, že bych byl hrozný sexista a viděl ženy ideálně jen za plotnou ale jednoduše proto, že mám pocit, že nikdo pořádně neví jak s onou girl-power pracovat a především ty filmy následně krom snahy ukázat girl-power nemají nic. Naposledy mi takhle strašně nesedli Šprtky to chtěj taky (Booksmart pro nesnášlivce tohoto debilního českého překladu) a vše co jsem zmínil nahoře k tomu filmu sedí. Špatný film to za mně není, kdovíjak dobrý ale taky ne. A já se pak nemohl dočkat kdy dorazí další pokus o prosazení girl-power. Ale od tohohle filmu bych fakt pracování s girl-power nečekal. A už vůbec bych nečekal, že strčí většinu girl-power filmů do kapsy! Pamatuji si jak vlastně vyšel trailer a hned jak jsem zaznamenal jména v obsazení jako Jennifer Lopez nebo Cardi B (!) říkal jsem si, že se mi do toho kina nějak extra chtít nebude a pravděpodobně mě to úplně mine. Tyhle dojmy ještě více utvrdil trailer. Byl sice fajn sestříhán, zápletka nezněla nezajímavé, obsahoval ale vše co mě utvrdilo v tom, že u mně funguje nálepka nezájem. A pak dorazí první recenze, většina jich začne strkat palce nahoru a dokonce začnou padat přirovnání k Vlku z Wall Street pro ženy. A hned tam ta motivace vidět ten film je. Hned napíšu, že ono přirovnání k Vlku z Wall Street je přehnané. A to hodně! A trailery navíc tak trochu lžou- Trailer se snaží tvrdit, že se naše hrdinky pokusí okrádat především makléře na Wall Street a oplatit jim tak to jak nějakou dobu okrádali lidi a prošlo jim to. A na ty makléře přece jen dojde, hlavním hrdinkám ale nejde jen o ně a pokusí se okrást i někoho kdo akcie na Wall Street neviděl ani z rychlíku. Není to film o makléřích, není to ani film o Wall Street. Je to film o striptérkách, kteří se prostě rozhodnou, že už je nebaví sbírat podíly a dýška ale vydělávat peníze. Fungují jako vlastně takoví Robin Hoodové, tedy ,,okrademe bohaté a následně obohatíme chudé´´. S tím rozdílem, že ta pasáž ,,obohatíme chudé´´ neplatí a naše striptérky obohatí jen sebe. Srovnání s Vlkem z Wall Street také bolí v tom smyslu, že Zlatokopky rozhodně nemají tak výborného vypravěče- Lorene Scafaria totiž opravdu není Martin Scorsese. Z Vlka z Wall Street je přímo cítit ta radost z vyprávění a fakt, že je ten film neskutečnej živej, vlastně vůbec nebrzdí a hází do diváka jednu věc za druhou (podobně fungují i Scorseseho Mafiáni). Podobné vypravěčské postupy jako u Vlka nebo Mafiánů jsou přitom ve Zlatokopkách cítit, Scafaria ale prostě není tak výborný vypravěč jako Scorsese. Rozhodně ale napsala zajímavý scénář, který se určitě musel hezky číst a na plátně v akci taky funguje. Zlatokopky vydařeně střídají žánry mezi komedií, dramatem i krimi. Fungují ve všech třech žánrových rovinách, skvěle se balancují a je snadné se v průběhu filmu uchechtnout i dojímat nad tím, že to ty hrdinky vlastně fakt nemají lehké a fakt, že se pokusí svůj vzhled a přednosti využít pro své obohacení je vlastně pochopitelný. Je to dlouhý skoro 2 hodiny a utíká to hodně slušně. Na nějaké ty podfuky a okrádání poprvé dojde až po necelé hodině, i předtím je ale uvedení do příběhu dost fajn. Scafaria dokáže hlavní striptérky udělat sympatické, trochu vykreslit prostředí v jakém se pohybují a především z nich udělat silné osoby i přesto, že jsou to striptérky. A právě v tomhle ohledu girl-power ten film funguje hodně solidně. Možná by to šlo ještě líp ale funguje to o hodně více než ve většině filmů, které se o girl-power pokouší. A to je na jednu stranu pozitivní věc, na druhou stranu ale i celkem smutná. Nikdy jsem jinak nebyl fanda Jennifer Lopez, tady mě ale bavila neskutečně. Dokonce bych její herecký výkon popsal jako ,, opravdový herecký výkon´´. Označení životní výkon asi v případě Jennifer Lopez neznamená zase tak moc, jsem ale stejně nucen ho použít. Nevím jestli se v brzké době Lopez opět dočká podobně velmi dobře napsané postavy, rozhodně bych jí to ale přál. Tady totiž ukázala, že hrát umí. Jenom lezla do věcí kde to zase tak moc předvést nemohla. Hrozně mě jinak baví Constance Wu. Tahle čínská herečka už se loni předvedla v komedii Šíleně bohatí Asiati a byla tam super. Tady opět získala hlavní roli a společně s Jennifer Lopez táhnou celý příběh. Wu je neskutečně super, především jí scénář dává příležitost se herecky vyblbnout ještě o trochu víc než Lopez a ona toho náležitě využila. Wu má zatím na dobře napsané postavy štěstí, myslím, že jí ještě nějakou dobu neopustí. Je to chytře napsaný, důstojně zrežírovaný a především to fakt silně propaguje girl-power. Neskákal bych do nebes z toho, že se nám tu objevil nový boží filmařský vypravěč, Jennifer Lopez je najednou herecká extratřída a objevila se nám tu nová klasika, která by si měla dojít pro nějaké to ocenění. Je to ale fajn věc, která stojí na silných hrdinkách, které nejen dobře vypadají ale mají i něco v sobě. Nějakou duši. Někde mezi 3 a 4 hvězdami, za podivné cameo Ushera (a svým způsobem i Cardi B) a za to, že nezazněli Zlatokopky od Rytmuse (hehe) jdu zatím spíš níž...... () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Ale jo fajn zábava. J.Lo je v 50 letech neskutečná kočka a její úvodní tanec u tyče je krásou až halucinogenní. Film se neotřele podívá do zákulísí striptérek a krom hezkých polonahých žen, mě bavilo také sledovat jak okrádají ,chlapy z Wall Street, především pomocí drog :D. Milá svůdná zlodějská zábava. 7/10. ()

Streeper

U téhe komedie jsme si opravdu odpočinula. Jennifer Lopez je ksarku nádherná ženská, kéž bych v jejích letech vypadala jako ona a věřím, že tuhle větu si musí říkat každá ženská, co se na film podívá! Překvapilo mě, že je to podle skutečné události, neumím si představit, že to takhle opravdu fungovalo a procházelo jim to po celé ty roky. Ale business je business a když ty prachy potřebuješ a nechcš s nikým spat za prachy, tak proč ne tohle? Líbila se mi ta gradace u postav, hlavně u Ramony, jak z obyčejné talentované tanečnice a starostlivé matky začínla růst ta chamtivá businessmenka, která chtěla stale víc a víc a udělala by pro to cokoliv, svěle zahrané. Ale snímek bohužel není úplně dokonalý, pár věcí mi tam vadilo, občas to bylo zbytečné a zdlouhavé, nicméně se jedná o film, na který se ráda občas podívám. ()

Arsenal83

Seminárnu prácu užívateľa filmfanouch som nestihol dočítať (dostal som sa k slovu girl-power). Ja neviem, ale myslel som si, že tu je priestor na komentáre k filmom a nie obhajoba doktorátu. Ale k tomu girl power. Áno, je to ďalší z tých filmov, ktorý vtĺka ženám alebo skôr mladým dievčatám, že je cool byť prostitútkou, striptérkou či kurvou, ale hlavne treba mať na to hrdosť. A ak by to náhodou nie celkom dobre vyšlo, tak na vine sú predsa muži, od ktorých si vždy tak rady brali peniaze. Takže podstata celej tej "krimi" zápletky je úplne mimo a zlodejským kurvám nefandím, nech majú podobu Jennifer Lopez alebo našich politikov. ()

Kaka

Film který pulzuje díky charizmatu a sexappealu Jennifer Lopez, která zcela dominuje nejen v tanečních scénách, ale i svým strhujícím drajvem a tahem na branku v podstatě v jakékoliv situaci. Je z ní cítit nezměrná vitalita, chuť do života a radost z toho co dělá - tedy z trojlístku hudba, film, tanec. Lze snadno polemizovat nad šťavnatostí scénáře a nad některými zbytečnými pasážemi (asijská babička, Cardi B), ale Hustlers zároveň kromě hlavní hvězdy velmi nevtíravě a s absencí základních klišé popisují chod strip clubu a občas až dokumentaristickou kamerou prolétají kolem hlavních hrdinek. Nemá to extra výpovědní hodnotu, vyjma fungujícího sloganu "krást se nemá", ale těžko se můžou tyhle vcelku sympatické kočandy nelíbit a exkurze do baru je s nimi vlastně docela fajn. A u televize je i ta kreditka v suchu, takže naprosto koukatelné. ()

• V rozhovoru Jennifer Lopez řekla, že náhodou zasáhla do nosu Constance Wu při natáčení bojové scény. Když Wu začal nos krvácet, Jennifer se bála, že jí ho zlomila, nakonec se ukázalo, že zlomený není. (ČSFD)
  • Pes v obchoďáku je pojmenován podle vlastního psa Lorene Scafaria, pana Bruce. (ČSFD)
  • Film se inspiroval skutečným příběhem. Článek „The Hustlers at Scores“, který napsala Jessica Pressler, vyšel v New York Magazine 28. prosince 2015. (Rominator)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)