Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Už celovečerní debut Věry Šimkové - Plívové prozrazuje bezpečné zvládání dětských herců, kteří před kameou působí zcela uvolněně. Příběh zachycuje jeden prázdninový den v hlavním městě: nadšený chovatel si vezme domů všechna zvířátka ze školního koutku živé přírody, avšak nepočítá s tím, že rodiče budou s takovým činem málo nadšení - a ještěže východisko z nouze nabídla podnikavá Káťa, která si zvířata převezme. Jenže ta využijí chvilky nepozornosti a rozutečou se. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Mám stále větší pocit, že paní Věra Plívová - Šimková je vynikající režisérka, ale špatná hledačka námětů. Vždyt nalejme si čistého vína, tohle byla kravina na entou. Když pominu fakt, že některé scény či záběry jsou zbytečně prodlužované (skákající míče ) a určité postavy naprosto zbytečné (asi tak 180 dětí, důchodce lezoucí po střeše, balonář, myši, atd. ), pořád mě zbývá to podstatný, co to všechno mělo vlastně bejt, příběh, pohádka, snová vize ? Jasně lze to matlat dohromady, ale tady to zoufale nefungovalo. Ještě štěstí že konec tomu celýmu dal alespoň trošku smysl. Při hodnocení přihlížím na filmový debut paní režisérky i na fakt, že film funguje jako vzpomínka na dobu kdy na Malý straně nebylo poslanecký ghetto a děti neseděli doma na prdeli u pc a chodili si spolu hrát ven. Nicméně na nádherný návraty do dětských let nás začala paní Věra Plívová - Šimková vozit až od sedmdesátých let. ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Úsměvný film, dnes navíc cenný zachycením reálií poloviny šedesátých let a záběrem na malíře Jana Zrzavého. Pěkné herecké výkony. Oldřich Nový neztratil nic ze svého šarmu ani když lezl s deštníkem po střeše. Ve filmu je vidět hodně dětí, ale v té době byly děti hojnější než dnes. Lidé jich často mívali hned několik. Příjemný filmový zážitek, pro pamětníky i nostalgický. ()

Reklama

evapetra 

všechny recenze uživatele

Kouzelné uličky a zákoutí staré Prahy se mění pod vedením režisérky v jedno velké dětské hřiště. Ve filmu mi přišla nejpovedenější ta část, kdy malá holčička zapojuje do hry doma nečekané objevené zvířecí kamarády. Pozdější honička za za zmizelými zvířaty mě bavila už trochu méně, ale užívala jsem si město a sympatické dětské herce. Bez většinou rádoby vtipného počínání postav v úlohách dospělých bych se klidně obešla, i když to byly excelentními komiky obsazené role. A nejde o tu postavu prodavače balónů, spousta poskakujících a poletujících balónků hravě poetickou atmosféru pěkně dotvořila. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Děti měli vždy rádi zvířátka a s velkou chutí by se o ně ještě radši starali. A to je hlavní motto tohoto rodinného filmu. Věra Plívová-Šimková tu poprvé prokázala své umění vést před kamerou malé děti, které tu zkutečně vystupují jako profesionální herci. Hodinová filmová povídka vyobrazuje dětský svět a jejich chování velice přesně. A doba vzniku, tedy léta šedesátá je značně znát. Ke konci snímku potěší účast hereckých legend, jako je třeba Oldřich Nový či Věra Ferbasová. V děckých rolích tu jsou např. Jan Kraus, Miroslav Vladyka a také Andrea Čunderlíková. Dětem uteče krokodýl a je na něj rozpoután hon. A film se mění v takovou nevinnou grotesku. Jinak má od začátku příběh poetické vyznění, které vlastně ukazuje dětské vidění a snění. A to, že tu společně vystupují děti s důchodcema jasně poukazuje na to, že není v nikým rozdílu a že fantazii a hravost můžou mít všichni bez rozdílu věku. Bohužel, na dnešní dobu je film už dosti těžkopádný a tak ani nepřekvapí, že je televizemi přehlížen. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Bizarní pásmo o dětech, zvířátkách a bandě dědků. Těžko uchopitelné svou snovostí, fantaskní poetikou a ... zvířátky. Nejlepší bezesporu pánové Libíček a Hlinomaz, vždy sví i v té nejabsurdnější roli, že Pepíčku, nebo jak ti říkají? ;-) No a pak samozřejmě dialogy (?) hudebníků, ty nemají chybu. Jinak volovina na entou. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • V roli špunta ve filmu debutoval tehdy šestiletý Miroslav Vladyka. V roli Pepíka Nováka se zde představil pětiletý Marek Vašut, pro kterého to bylo vůbec první filmové představení. (Karlos80)
  • Grigorij B. Jagdfeld a Nina V. Gernet napsali scénář k sovětskému dětskému filmu Děvočka i krokodil (1956), natočenému v roce 1957. Přepracovaný scénář k filmu vyšel jako dětská kniha. V češtině byla vydána pod názvem "Káťa a krokodýl". (lausik)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno