Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (259)

AdaMM 

všechny recenze uživatele

jedna hvězdička je za pár pěkných bab, které kroutí zadkem jak o život. jinak to beru jako úkladný pokus SA dorazit můj beztak špatný den po cestě domů... nesmyslný děj, nemožné triky (v obou smyslech toho slova), nulové herecké výkony a děsná hudba - to vše bylo korunováno příšernou kvalitou přehrávání, jež jen podtrhla, že je to totální s.ačka... ()

902 10 

všechny recenze uživatele

torque by se dalo smaznout slovem "picovina" a s pocitem dobre vykonane prace a oddusevnelym vyrazem na tvari, ktery nasazuji po kazdem mem skvelem a vsevysvetlujicim komentari se jit realizovat pri chytani motylu, ale radeji se chytim trendu informativnosti a ferove svuj verdikt vysvetlim. reziser se zivi delanim videoklipu a nedela to pro zadne vycichle particky, ale rovnou tezkej kalibr typu u2, eminem apod. pokud si pod pojmem "kvalitni a nabusenej videoklip" predstavite podle mnohych jeden z nejlepsich ceskych klipu voda ziva od anety"koks&kozichy"langerove, tak jste jste hodne vedle a 10 let tomu nazad. proste tempo, dynamika a strih, ktery by mohl zavidet kazdej evropskej reziser. jenze to je tak asi vsechno, co je na tomhle filmu zajimavy, snad krome pekelne nadupanych motorek. v hlavni roli kurvic n°1 martin henderson, ktery se v sympaticnosti deli o vavrin s takovymi velicinami jako je paroubek a gross. a i ostatni by v pohode prehralo osazenstvo ochotnickeho divadla z albanske vesnice. nejvetsi hvezda filmu, ice cube, ma nasazenej porad ten jeden vyraz, ktery nesunda ani pote, co mu oddelaji brachu. takovej je to tvrdak. tenhle film by mohli ocenit snad jen zaprisahli motorkari, ja jakozto milovnik 4 kol jsem asi moc povrchni. ()

Reklama

Vampireman 

všechny recenze uživatele

Torque je vlastně moderně aktualizovaná kovbojka - jsou zde obdobně rozlišeni hodní, zlí a neutrální (především prostřednictvím motorek-koní), děj je rychleji posouván kupředu neustálým cestováním/jízdou a film má řádný spád, nechybí zde souboje na koních (ano, motorkách) a samozřejmě "přepadení" vlaku. Podobně pravidla jsou jasně daná "Nejseš za mnou, nekryješ mi záda, seru na tebe". Svým poměrně kýčovitým vizuálem a klipovitou režií akčních scén Torque sedí ve filmovém světě, ale děj vyvíjí mnohem reálněji, mimo filmový svět, kterýmžtopádem si nemusí vypomáhat stereotypními deus ex machina záchranami (viz. scéna v garáži s blížícím se finále filmu), což je jeho nejpřekvapivější a nejcennější prvek. Navíc parodie, nikoli žánrová návaznost, na Rychle a zběsile je vyznačena už v úvodu ("Proč z vás řízení aut dělá takové debily?"). Torque je dvojaký film poskládaný ze slupek všednosti logických v reálném životě, zatímco se zdánlivě navážno tváří jako tupá akce. Dle nízkého hodnocení bych si představil, že Torque je přesným opakem takových filmů, které se vám líbí než si uvědomíte, jaké to jsou hlouposti. A zároveň je běžný divák sledováním Torque zmatený, neboť nečeká, že se setká s nekonvenčním počinem a jistá všednodennnost filmu ho nestimuluje k zaslouženíhodnějšímu uchopení. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Neskutečná debilita na n-tou. Pro samé zrychlovačky / zpomalovačky či průlety kamery tu nezbylo žádné místo pro postavy, dialogy či snad něco připomínající příběh (o logice a fyzikálních zákonech raději pomlčím úplně). Proto je tedy s podivem, že se na to vlastně dobře kouká. A pokud ne přímo dobře, tak aspoň snesitelně. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Ano, je to neuvěřitelná zhovadilost, ale vymyl jsem si mozek jako snad ještě nikdy předtím. Dokonale zvládnutá audiovizuální forma nejenže přebila obsah, ale dokonce ho rozdrtila na prach, ten zavřela do urny a hodila ji na dno oceánu. Zbyla spousta porušování přírodních zákonů, numetalu a drsných zpomalovaček. Bijte mě, ale po vypjatém pracovním týdnu mi to stačilo. Samozřejmě přiznávám, že vůbec netuším, o čem to bylo ;) ()

Galerie (60)

Zajímavosti (4)

  • Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)
  • Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)
  • O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

Související novinky

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)

Reklama

Reklama