Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

AppleCore

Každej by chtěl dobrej horor, ale když pak jeden přijde, sypete tomu po jedný hvězdě. A tak pokleslej žánr proplouvá skrze světová hodnocení dál v nížinách filmovýho vkusu, přestože je zrovna Empty Man výborná záležitost z podobný sorty jako A cure for wellness, Midsommar nebo Hereditary. Tady se navíc pohybujeme ve vodách s prvky cosmic hororu (Annihilation, Wounds, In the Mouth of Madness) s filmovými rysy Davida Finchera, byť režijně o třídu níž. Schopnost přemýšlet a umět si spojit řadu vizuálních, ale i zvukových vjemů (například láhve a zvuk jejich prázdnoty) je tady důležitější, než se snažit hledat strach, napětí nebo brutalitu - to všechno přichází s tím, jak kdo film pochopí (stejně jako u výše zmíněných). Dle názvu divák čeká pubertální oddechovej nesmysl, dostává ale dospělej investigativní psycho thriller, kterej se s divákem moc nemaže. Skvělá kamera, hutná atmosféra, super soundtrack, slušná režie a zajímavej příběh. ()

Astaroth12

Celkom som myslel, že idem pozerať niečo ako Candymana, či aspoň niečo veľmi podobne. Lebo obsah mi nebol cudzí a pri jeho čítaní som si predstavil viacero hororov. Lenže on ide svojou cestou, nie hororovou, ale mysterióznou s krimi prvkami. Začiatok v hore je dokonalý, tá ponurosť miesta a nevedomosť, čo bude ďalej bola ohromujúca. No, ale potom sa príbeh presunul do mesta k partičke, ktorá sa hrala s nadprirodzenom. A vzápätí bolo dobojované. To všetko mi je veľmi známe, videl som to x-krát. Tak som čakal, že príde nejaký killer, ktorý bude prenasledovať partičku a tí zomrú bolestne, ale hlavne efektne. Teraz neviem, či mám byt rad, že som sa v príbehu mýlil alebo nie. Lebo žiadna vyvraždovacka sa nekonala, zato prišiel rozťahaný príbeh o hľadaní pravdy s dosť zvláštnou pointou. Po remeselnej stránke je film ukážkový a kamera je tiež skvelá. Lenže 137 minút je na takýto film neúnosné, keby sa to skrátilo o cca 30 minút, tak by to už bolo niečo úplne iné, svižnejšie i dramatickejšie. Ale nestalo sa tak i keď snaha tu určite bola. Silne 3*. ()

JASON_X

Bhútánské entrée mě přikovalo k obrazovce a následné scény z maloměsta kdesi na Missouri, obsahově ve stylu teenagerských urban legends, mě přikovaného ještě spolehlivě udržely. První hodina je prostě parádní jízda. Ale pak to jde už s tempem i záživností trochu z kopce, respektive nebyl jsem z toho všeho kultu okolo Empty Mana příliš moudrý a přepálená stopáž záživnosti nepřidala. Finále je pak vcelku zajímavé a rozuzlení působivé, svou energií mi trochu připomnělo geniální kousek Angel Heart s Rourkem, ale ani potom jsem tomu všemu emptymanovskému humbuku mnoho neporozuměl. O co se onen Empty Man a jeho vyznavači vlastně snaží? Byl celý tenhle film jen předehra k dalším dílům? Možná je chyba na mojí straně, v mojí nepozornosti. Každopádně prozatím (do případné druhé projekce) zaokrouhluju nahoru, za celkovou neotřelost a za tu první polovinu. ()

*CARNIFEX*

Dejovo pomalá, časovo extrémne zdĺhavá záležitosť, čo bude pre mnohého diváka doslova smrteľná kombinácia. Samotný námet je originálny, no rozhodne nie je zábavne podaný. Pokiaľ niekto očakáva strhujúce momenty, nech ide k zubárovi, lebo “Empty Man” je vskutku tak nejak “prázdnou nádobou”. Je tu dosť negatívnych názorov, s ktorými sa dá súhlasiť, no trošku ich “obmäkčím”. Áno, je to na dlho, nie je to extra záživná záležitosť, no je to v prvom rade krimi dráma, nie horor v pravom slova zmysle. Čiže “porucha” je v prvom rade na strane poslucháča, než vysielača. Na prvotinu z “Priora” to vyslovené sklamanie nie je, len treba očakávať to, čo očakávať treba, nie to, čo si divák tvrdohlavo vysníva. ()

BoPo

Snežný začiatok pôsobil nádejne. Následne sa prehupnete do klasickej duchárskej vyvražďovačky mladých, okolo ktorých pobehuje 40 ročný týpek. Potom sa príbeh pokúša o akýsi Kruh rozmer. Dlhé jak sviňa, neustále striedanie zaujímavých a nezaujímavých momentov, a predovšetkým s pointou, ktorá túto nevyváženú cestu vôbec nikam nepovýšila, skôr bola vyšepkaná do stratena. ()

• Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)