Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňovaného amerického Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

EvilPhoEniX

Empty Man to dotáhl do Amerických kin, takže o levný film se naštěstí nejedná, ale jsem z toho spíš v rozpacích. Film má výborný prolog v úvodu, který dokáže hezky navnadit, ale potom se už nic moc zajímavého bohužél nestane. Kámenem úrazu je délka. 137 minut pro Horor je naprosto nesnesitelná, tady nějakomu ujela s minutami ruka a hodně se to prokáže na tempu filmu, které je nejpomalejší z nejpomalejších. Je sice zajímavé, že se film ubírá jiným směrem, než se zpočátku může zdát, ale raději bych viděl nadpřirozenou entitu zabíjet teenagery nějakým zajímavým způsobem, než sledovat hlavního hrdinu chodícího tam a sem. Trochu se to zlepší ve finále, kde dojde na zajímavé rozuzlení, ale nutno uznat, že je film spíš mysteriózním krimi Thrillerem, jelikož těch hororových prvků zde bylo pramálo. Za sebe spíš nedoporučuji, ale kdo rád mysteriózní filmy, tak může dát šanci. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 5/10. ()

eraserhead666

"Vesmír se obžalovat nedá." A přesně celý vesmír se spikne proti hlavnímu hrdinovi v tomhle trochu zdlouhavém výcucu všech možných duchařsko-mládežnicko-urban legend-spirituálních kýčů posledních horrorových let. Ono to teda jako není úplně špatné, má to své příjemné okamžiky (úvodní horská část, pár dalších úseků, hlavní hrdina, kamera, částečně nápad) ale jakmile začne mysterium zapadat (škoda, že těmi nejkýčovitějšími a až směšnými proklamacemi), brodit se v bahně klišovitého pozlátka a dlouhé stopáže, původně dobrý nápad hodně ztrácí. ()

Gilmour93

Existují městské legendy, u kterých jsou některá povolání nečekaně nebezpečná. Třeba dělat se Zdeňkem Svěrákem u vratných lahví.. Zvláštní film, který se odmítá zařadit. Mytologie není úplný zázrak, ale design zvukových vjemů a missourský Chain of Rocks Bridge pomůžou atmosféře, aby vás vtáhla dovnitř a následně krapet podusila v surreálnu a zírání do propasti. Astrální Aster je nepřenosný, ale zkusit jít v jeho botách aPriori zakázáno není.. ()

Pilda17

Ač se horor tváří obyčejně, tak není a originalitou jen srší. Jenže udržet pozornost takovou délku je hodně těžký úkol. David Prior si vzal velké sousto na svou prvotinu, ale už jsem viděl horší nástupy. Po kouskách snímek funguje, ale jako celek pokulhává a k dokonalosti chybí hodně. Atmosféra či napětí nechybí, jde o velké klady, ale to celé horor neudělá. S hodnocením jsem hodně na hranici 3-4*, ale jelikož umím ocenit originalitu, tak .. 7/10 = 70% ()

• Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)