Dávná zášť se znovu vynoří a Rhaenys nabádá ke zdrženlivosti, zatímco Daemon přijíždí do Harrenhalu, aby shromáždil armádu. (Max)

tomik99

Zatímco se minulé díly plně soustředily na rod Targeryanů a Hightowerů, tak teď se na scéně objevuje celá řada jiných postav, jenž dostane prostor v dalších dílech. Jen je malinko škoda, že seriál nebudoval i ostatní rody již od začátku seriálu, takhle je to jednak těžší pro orientaci a člověk se nezbaví pocitu, že ty postavy se tam objevily mávnutím kouzelného proutku. ()

FeriusParfax

Opět se chodí kolem horké kaše. Je sice cítit, že je válka na spadnutí. Nic to ale nemění na tom, že kaše začíná chladnout. Tvůrci „budují napětí“ tak dlouho, dokud vás už nezačne srát, že se nic neděje. Pletichy k dosáhnutí moci jsou v plném proudu, ale všechno se mi zdá jaksi jalové. Opět příliš mnoho nicneříkajících scén. Postava Asiatky, která by se ráda vyšplhala pletichařením až do nejvyšších pater a měla se dobře, mi moc nevoní. Nechci být za šovinistu, ale i blbec musí vidět, že ženský na to prostě nemají… Chtělo by to zařadit nějakou pořádnou, bezcharakterní svini, kterou budete fakt nesnášet. Škoda… Musím ale ocenit naprosto perfektní záběry s draky. Za mě jsou jak živí a vždycky mě moc láká se na nich proletět. ()

mvukotic

Mne nevadí, že sa hlavne kecá, veď o tom často boli aj GoT. Ale tam kecali dobre napísané a obľúbené postavy zaujímavo a o niečom! Tu kecajú zameniteľní nímandi v zameniteľných interiéroch o hovne. Bohužiaľ odchodom Viserysa a Otta ostávajú už iba Rheanyra a občas Daemon, ktorí dokážu zaujať a potom záplava no-one figúrok do počtu. A ešte Aemondovo péro, teda...ehm...oko, ale to je šialene málo. Nikto ma nepresvedčí, že HoTD vyzeralo dobre na papieri ale ta realizácia je ledva priemerná. Sériu dopozerám len z donuténia a lásky k predlohe. ()

Lina

Rod Draka doplňuje a rozvíjí poměrně suchou knižní kostru. To je dobře, jenže jinde už si jde svojí vlastní cestou a jestli to tak půjde dál, bude mít co dělat, aby se na ní udržel. Kvůli snaze ukázat Rhaenyru v co nejlepším světle ji scénáristé nechali neuvěřitelně riskovat. Přitom se nikdo nemůže, jako u posledních dílů GOT, schovávat za to, že jim autor neřekl, co a jak. Děj se tentokrát až na pár scén zas vleče. Kdovíproč tu scénáristé jen tak mimochodem a nezajímavým způsobem uvedli postavu, která bude mít svoje místo v ději až později. A pokud jde o spoilery, v téhle epizodě se vlastně objevil jeden dost velký. ()

Petak3

Příšernej díl, nudnej a o ničem. Fakt mě nezajímá negr Velaryon nebo nějaká random no-name špinavá ťamanka, taková wannabe Shae z původního GoT co zachránila Emmu na konci minulého dílu. Spousta nudnýho kecání. Bez Rhyse(Otta) je to fakt ubohý. Jedinej klad asi křivák Larys. Ještě ušla bratrská scéna v bordelu. Tento díl by se vešel do 15-20 minut a bylo by to lepší a záživnější. S přehledem nejhorší díl série, je to na hranici odpadu, ale ten patří jinejm seriálům, takže ušmudlaná jedna hvězda za Laryse a scénku v bordelu. Finále je až parodie. Ale tak pro primitivní m**ary kterým stačí ubohej cgi drak a trocha nahoty to asi bude na 5 hvězd. Nejradši bych zato finále dal odpad, ach jo. ()

Frank2

Je mi líto ale musím citovat pana Bergnera: Tady se kecá, tady se kydá, čvaňhá, klábosí, tlachá, beseduje! Byli byste tak laskaví a dali taky nějakou akci??????!! ()

SimcaJB

Jak se říká, tak dlouho se bude chodit se džbánem pro vodu, až se časem ucho utrhne. Třetí díl je zdárným příkladem, že se umělé prodlužování seriálu, bez akčních části, trocha bitev a draků, moc nevyplatí. Bohužel třetí díl je výplň, nic se v něm nedělo a užili jsme si pouze několika set mrtvol po bitvě, trocha „ptáků“ a královské „setření“. Stále se ale blíží válka, jak Rhaenyra, tak i Alicent postupně vidí, jak se špatné rozhodnutí jejich otce /manžela postupně odhaluje v čiré kráse. Rhaenyra se opravdu snaží o to, aby velká válka s draky vůbec nezačala a Alicent už ztratila svého otce v královské radě a samotný mladý král je pouze šašek toužící po krvi a sexu. Nesmíme zapomenout i na Daemona, který si za svůj trest našel získání nových partnerů, pro ochranu své ženy. Jediné, co ho napadlo, je získávat své spojence v mrtvém Harrenhalu, kde se před časem vyvraždili dva rody. To je celkem všechno, co s tak stalo v třetí epizodě. Epizoda byla nudná a bylo vidět, že režisérka Geeta Vasant Patel sice patří ke zkušeným režisérkám seriálů, ale nedokáže svým svěřencům dopřát herecké koncerty, jak bylo vidět v prvních dílech. Alan Taylor to dokázal dokonale. Clare Kilner v předchozím díle to také nezkazil. A tak černý Petr padl na režisérku, která má za sebou pouze seriálovou tvorbu, i když ve slavných seriálech, jako třeba Ahsoka a Huangovi v Americe. Snad to nebude nejhorší díl druhé sezóny. Sice si ke konci fanoušci užijí znovu prsou, penisů a sexu, ale jak jsem psal u své recenze na 300: Vzestup říše, tak „Sex a krev nedělá dobrý film“. A závěrem, nesmím zapomenout na opravdu dokonalé cameo mladé Rhaenyry (Milly Alcock), která se nám vrátila na nejhororovější scénu. Hodnocení: 40 % ()

vajico4

k jednotlivým dílům se vyjadřuji, jen když jsem výrazně potěšen nebo nasr*n. A u tohoto dílu platí to druhé. Čekal jsem, že posledním dílem první série se to konečně odpálí a začne pořádná bitva o trůn. Úvodní dva díly se ještě daly, ale tento díl je naprosto zbytečný a jsme zpátky u nesmyslného blábolení o ničem a dějem se vlastně tento díl posunul tak maximálně posledními 10 minutami. Po 2 letech k nám byl doručen stále nesmyslně natahovaný seriál a mě to přestává bavit ()

terezanec

Jako u minulýho dílu jsem ještě byla ochotná to nekonečný kecání tolerovat, ale vždyť se tam prakticky nic neděje. Zachránila to scéna s drakem a závěrečná scéna, nicméně ta vlastně byla zároveň trochu wtf. Nějak se mi přestává chtít tolerovat nelogický chování postav. ()

Stozar

Je smutné koľko pseudo recenzentov na tejto stránke má vôbec možnosť komentovať... recenzie tipu - nuda, sexuálne scény fuj... , o ničom žiadna akcia a pod len potvrdzuje to, ze Csfd ako stránka nie je ideálnou volbou pri pozeraní hodnotení filmov a seriálov, keďže tu hodnotit môže očividne hocijaký mongol... Ale teraz späť ku 3. časti 2. serie s názvom - The Burning Mill V tejto epizóde opäť prevládajú dialógy nad akciou čo pre niekoho môže pôsobiť nudne, no z môjho pohľadu je to začiatkom série ideálny spôsob ako diváka vtiahnuť ešte hlbšie do aktuálneho konfliktu sveta HOD. Rozvíjajú sa nám charaktery či už novo predstavených postáv začiatkom 2. série ako je napríklad postava - Hugh Hammer alebo taktiež tých starých ako je -  Mysaria.Zistíme kam Daemon Targaryen letel. Kde sa bude asi odohrávať prvá bitka a taktiež nám seriál ďalej utvára charakter Aegona Targaryena. Na záver nás potom čaká za mna osobne trocha slabšie vyvrcholenie, avšak stále solidné navnadenie na ďalšiu časť, Nedovolím si hodnotit ako moc sa serial s tretou časťou zatiaľ odklonil od knižnej predlohy čo sa týka detailov. Aj keď poznám hrubú kostru daného príbehu, nemôžem povedať ako sa serial líši v detailoch s knižnou predlohou. No a zhrnutie, tým ako seriál dokáźe budovať atmosféru a ako nám predstavuje nove postavy s ktorými následne môźe ďalej pracovat v rámci roviny kedy diváka vie udržat pri pozeraní, na svete nemá obdoby, serial vyniká vo všetkých aspektoch jeho predchodcu GOT a práve preto mi nezostáva nic iné ako Tretej časti dať 5/5 aj keď by sa dala považovať za jednu zo slabších, no ako doplnenie a rozvinutie celku kedy nakoniec po rokoch spoznávania vedľajších postáv nám pomaly všetky zomrú (alebo nie ?), zistite to načo ste zabudli, a to je že základ dobrého seriálu nie je v jednotlivých častiach ale v celku. To robil GOT a hrdo v tom pokračuje aj HOD ()