S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Blackadder

Bez diskuze v TOP5 českých pohádek - a nevypadá to, že by o pozice přišla :-). A těch hlášek, které zlidověly??? Který jiný film (než z “tandemu” Smoljak-Cimrman-Svěrák) to má? Pelíšky, Joe,... ()

heavy66

Geniální pohádka plná sympatických postav a skvělých hlášek, musím na ni koukat pořád dokola. Pro připomenutí - "Je to rebel!" "Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!" "Na doživotí, to jako do konce života?" "Pojď ke mě, ty sirotečku!" "Spadlo ti to, Máchale, asi vítr!" ()

Pitryx

Velice hezká pohádka s kradeným námětem. Již po několikáté objevený „Čertů švagr.“ Skvělí herci, mimo hlavní role a několik hlášek, které i já občas použiji. Tedy hlavně tu o rebelovi. Dávám celých sedmdesát procent a zcela jistě kouknu na Vánoce znova. ()

Lilith03

Tuhle pohádku nemám ráda až tak moc, jako ostatní, třeba přítel ji má z těch starších asi nejraději, ale mně se třeba princezna se zlatou hvězdou líbila více. Každopádně to je asi tím, že já v pohádkách miluji romantické linky a tady mi to chybí. Je to vlastně jen navíc a mezi hlavními postavami to nejiskří. Taky jak by mohlo, když Petr celou dobu kouká jinam. Je to ovšem vtipné a po zhlédnutí člověk nelituje. Jinak celkem mě irituje to, že tam je vražda, to se mi do pohádky nehodí, je to moc brutální a pro děti ne, což je škoda. A teda herci jsou super, k tomu nemám výhrady a písničky krásné. ()

kubilov

Nadprůměrná pohádka, která mě ale nikdy úplně neuchvátila, byť z velké části totálně zlidověla. Jedna z mála inscenací, kdy jsem schopen tolerovat Ondřeje Vetchého. Životní role a dokonalý Lucifer Karla Heřmánka. ()

Simako

Musím se opět vrátit k tomuto počinu!!!Fakt nevím jak se vyjádřit!!Tohle měl být oskar jak vyšitý!!! Né, fakt né, vždyť oni by to nepochopili!! Tohle je asi opravdu ta nejlepší pohádka jakou jsem kdy viděl a to jsem jí fakt asi videl tisíckrát!!! Nezapomenutelné herecké výkony, hlavně Viktor Preiss v roli správce nebo Petr Nárožný jako kaprál!! Pan Kemr zahrál svoji roli též bravůrně!!! Výroky typu:"Spadlo ti to, seber to, ...asi vítr nééé!!!" nebo "Máchale, Máchale vrať se, tebe čeká šibenice,.....jéé, já si zlomil šavli!!" Pane Bočane nikdy jsem neviděl hezčí peklo!! Nikdy už asi neuvidím lepší pohádku!! za pět!!! ()

freeeeedom

asi najlepšia česká rozprávka s "čertovskou" tematikou. Už keď som bol malý na mňa veľmi zaposobila a dodnes si ju vždy rád pozriem, proste klasika ktorá nezostarne. Úžasná atmosféra o ktorej sa pánovi Troškovi može len snívať. ()

Skeevee

Absolutne nejlepsi pohadka =)) klasika klasik ;) to se cituje dnes a denne - "Neco Ti upadlo, Machale, asi vitr." =)) apod. Narozny je naprosto uchvatnej a nejen on... tohle je pohadka, ktera se neokouka a pokazdy se na ni clovek rad podiva =) ()

Petriver

Tahle pohádková komedie patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Určitě bych těžko hledal někoho, kdo ji neviděl minimálně jednou. Když pominu naprosto dokonalé herecké výkony většiny představitelů a nadčasovost gegů, tak mě těší, že ve svých 28-mi letech se u ní bavím neméně, snad i více, než když mi bylo deset. Scény s panem Nárožným, coby generálem vojska, nebo s panem Heřmánkem, přestavitelem knížete pekel, a hlavně panem Preissem, jako správcem zámku, jsou pro mne nezapomenutelné. Možná jsem moc sentimentální, ale pokaždé, když tuto pohádku znovu vidím, je mi o trochu líp. Pro mne určitě nejlépe natočená a zahraná pohádka vůbec. ()

ekap

Možno to nie je najlepšia česká rozprávka, ale určite jedna z najlepších! Skvelé herecké výkony a nezabudnuteľné hlášky! ()

Karotka

Podle mě nejlepší pohádka. Skvělí herci, vtip, akce, výborná hudba. Nepodbízí se, je to zábava i pro ( inteligentní ) dospělé. Narozdíl od Troškových "hitů". ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček