Casino

Spiker01

Má to sice skoro tři hodiny, ovšem vyplněné poctivou a technicky dokonalou podívanou, která se stala vrcholem Scorceseovy a De Nirovy kariéry Jak už je u tohoto režiséra zvykem, film má výrazný a líbivý hudební podkres, výborné výkony všech hereckých legend (kromě zmiňovaných hlavně Joe Pesci) prostě to krásně plyne a víceméně nenudí. Co víc si přát. Jeden z těch mnoha legendárních devadesátkových filmů...100% ()

ClintEastwood

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích). ()

dobytek

Jakmile Scorsese točí něco o mafiánech, obvykle je výsledek hodně dobrej. A když se k tomu navíc přidaj herci jako Robert De Niro a Joe Pesci, tak je na světě další 5-hvězdičkovej film. Výhrady bych měl snad jenom k tomu, že jsem se chvílema ztrácel ve vedlejších postavách. Vypravěč každou chvíli někoho dost podrobně představil, jak kdyby se mělo jednat o postavu, která třeba bude hodně důležitá pro další děj a dotyčná postava se pak ve filmu už skoro neukázala. No možná, až se podívám podruhý, tak to ani vnímat nebudu. 90% ()

Radyo

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit. ()

Renton

Scénář: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese .. „When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had“ - Sam Rothstein, Las Vegas, 1983. 95%. ()

• Keď sa Ace (Robert De Niro) a Nicky (Joe Pesci) rozprávajú v reštaurácii 60 míľ od Las Vegas, môžeme vidieť, že jukebox má digitálny displej, ktorý bol predstavený až koncom osemdesiatych rokov. (Arsenal83)
  • Během natáčení byli na place přítomní lidé, kteří měli co dočinění s postavami, podle kterých byly některé role napsané. (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011