Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bezstarostnému Ryanovi jednoho dne zazvoní telefon, v němž ho neznámá žena prosí o pomoc. Byla údajně unesena, jmenuje se Jessica a jen náhodou se jí podařilo zprovoznit rozbitý telefon. I když je nejdřív Ryan na pochybách, díky telefonu slyší, jak únosci Jessicu bijí. Chystají se zbít i jejího syna, a to se už Ryan rozhodne jednat. Na policii dojde ke rvačce a místní šerifové na něj nemají čas, a tak se rozhodne jednat sám. Sebere auto bezpečnostní služby a únosce pronásleduje. Kvůli baterii v telefonu je však ztratí. Podaří se mu ale zjistit, že únosci se vydali na letiště pro manžela Jessiky, a rozhodne se jejich plán dalšího únosu zmařit. Ryan navíc odhalí i další tajemství - záznam na videokameře, kde se policisté dopouštějí vraždy. Brzy tedy pochopí, že stojí proti zkorumpovaným strážcům zákona... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (411)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To Vy budete potřebovat pomoc, až si ze zadnice budete dolovat obsílku s mojí žalobou." Právník a jeho Porsche mě ve svých třech scénách neskutečně pobavili. O nich to však není. Tohle totiž je o záhadách elektroniky, o reklamě na Nokiu a o zlých poldech. Zní to sice neuvěřitelně, a nikde jinde na světě nic takovýho neexistuje, ale v USA se najdou i poldové, kteří porušují zákon. No fuj. Naštěstí je tu i svědomitej polda seržant Mooney, kterýho chci okamžitě u nás doma za okrskáře. To byl charakter. A pak už je tu floutek Ryan, kterej se poprvé v životě setkal se zodpovědností a jde do záchrany neznámýho hlasu s takovým odhodláním, že já jsem si přitom zavrněl spokojeností. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem se docela vyděsil, co si to na mě debutující Morgan ve scénáři připravil, protože hlavní únos vybafne dřív než se rozkoukám a hned zkraje připraví nesnesitelně (a téměř nesledovatelně) hysterickou Kim Basinger a hejska Chrise Evanse, balícího zpátky svoji expřítelkyni. Nakonec je z toho ve výsledku směska, která střídá výtečně vygradované napětí s logickými lapsy a do toho všeho přidává i středně vysokou horu klišé. Naštěstí se nám z hejska postupně vylíhne sympaťák, takže jsem měl komu fandit a hlavně díky právě Evansovi mám z Cellularu dojem lepšího průměru. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Soudě podle předchozího režisérova snímku Nezvratný osud 2, nedělá Ellisovi žánrové zařazení velké vrásky na čele a podle něj nejspíše thriller=komedie. Cellular je na tom podobně. Je to absolutní hloupost s tunami nelogičností, ale většinu času si udržuje příjemné tempo, což film vytahuje z kategorie "sračka" do kategorie "čistý průměr". Jednoznačným kladem snímku je, že se nebere smrtelně vážně, a až na hystericky přehrávající Kim Basinger, záměr tvůrců "jen se tak pobavit" pochopili i všichni herci (jako vždy roztomilý William H. Macy především). I tak je ale tenhle film vhodný jen pro jedno zhlédnutí, nejlépe v mírně podnapilém stavu. Za takového předpokladu se slušně pobavíte a nebude vás trápit nelogičnost většiny situací ani nepřetržité nastavování děje, aby se dosáhlo alespoň devadesátiminutové stopáže. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Scénarista Telefonní budky nám poněkud zrecykloval svůj předchozí nápad a rutinér Ellis ho zpracoval. Spousta nehorázných klišé, nijaké herecké výkony a antisympatický hlavní hrdina dělají z tohoto snímku skutečně nudnou záležitost. Bohužel ani tradičně výtečný Macy či obyvykle "cool" Statham nemají šanci snímek odtáhnout na svých bedrech, jelikož i oni se zde topí ve vodách průměrnosti. Nezajímavý snímek, který nic nového nepřináší a i to stokrát viděné nabízí ve formě horší než-li konkurence. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Autor příběhu Larry Cohen má asi fóbii z telefonů. Bohužel zatímco v Telefonní budce jsme se dočkali vynikajícího, takřka kultovního thrilleru, Cellular jede na vlně zábavy pro mládež a je to takový mix Pobřežní hlídky s přemírou záběrů na opálená těla s reklamou na výdobytky moderní spojovací techniky nejmenované finské značky ("Víte, dneska už ty mobily uměj..."). Ne že by se na to nedalo dívat, je to prostě takový filmek na nedělní odpoledne mezi dvěma šlofíky. Přitom by stačilo málo, zvláště méně mrkat na nedorostlé publikum a ubrat pár oslích můstků (už jen ten telefon na půdě), naopak přidat na atmosféře a zápletce. Kdo mě ale vyloženě potěšil, byl William H. Macy. I díky němu to zůstává lencakcak ve vlnách průměru. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (16)

  • Pro scenáristu Chrise Morgana to byl v podstatě celovečerní debut, protože do té doby se mu sice dařilo prodat několik scénářů, ale žádná z jeho prací nakonec nebyla použita. (imro)
  • Během úvodního víkendu (8. – 10. 9. 2004) si 25-milionový thriller odnesl z kin 10,1 milionu dolarů. Celkem diváci za lítsky utratili 32 milionů. (imro)

Reklama

Reklama