Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

(více)

Recenze (620)

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

NC svého jednorožce našel. Já bohužel ne. Mým jednorožcem je film kde zjistím a dopátrám se toho,proč byl Cage v určitý době naprosto áčkovým hercem. Neříkám, že je špatnej to ne. Ale jednoznačně pro mě není tím, kdo by mě na film lákal nebo mě dokonce přesvědčil, abych mu jeho roli sežral. Příklad. Zde se prostě nabízí porovnání s FaF. I když nerad, tak porovnávat musím. A FaF vede ve všech ohledech. Nabízí uvěřitelný herce v uvěřitelný ptákovině. Jedinej komu jsem jeho roli sakra žral byl Vinnie Jones. Ostatní z party byli buď divný nebo k ničemu. Byli tu prostě jen proto, že se to muselo stihnout rychle. Jinak by je Cage nepotřeboval. Kdežto FaFsu jste věřili, že ti klobásnící jsou fakt jak jedna famílie. Akci snad ani porovnávat nemusím. Tolik náhod v jedný automobilový honičce?..Ale tak okej. No ani nvm jak to zakončit. Film fajn, ale jednou stačí. Jedny z těch silnějších tří hvězd a 69 procent. Zvláštní na tom celým je, že 70ce to je šíleně vzdálený. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Takže - Cage jako zloděj-sympaťák, Duvall jako charakterní milovník koní pod kapotou ze staré školy, Angelina jako obvykle;), Vinnie Jones jako ne zrovna ukecaný ranař ve stylu Velkého Chrise ze Sbal Prachy A Vypadni, výborná hudba a hlavně a především bryndák v povinné výbavě pro všechny milovníky, nadšence a / nebo znalce těch krasavců nebo krásek na čtyř kolech, bez rozdílu pohlaví, vyznání, barvy pleti nebo čehokoliv jiného. Ale jinak je to hrozný béčko:) 70% ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

Tak teda, dlouho mi tenhle film unikal a udělal jsem dobře, že jsem si ho dnes pustil. Opravdu skvělý film. Nejsilnějším bodem filmu byl asi příběh, který byl nenáročně, vcelku obyčejně proložen. I tím motivem mi dost připomínal skvělou sérii Rychle a zběsile, nemyslím honičkami, ale provedením týmu, kdy se chystají ukrást 50 aut. Takže příběh je naprosto perfektní bez žádné chyby. Co se týče akce, o to zde vůbec nejde. Asi tak poslední dvacetiminutovka je sběsilá honička s Fordem Mustangem, kterého řídí Nicolas Cage. Dost dobře natočená honička. Takže akce a tak ve filmu moc není, což není velkou chybou, je zajímavé sledovat dění, kdy Nicolas Cage se svojí partou přemýšlí a plánuje ukrást neuvěřitelné množství 50ti aut. Právě to se mi ve filmu líbilo, toto dění, ta pravá atmosféra. Trošku si film hrál na lehkovážnost, což jsem si zezačátku myslel, jako, že vše je v pořádku a nic se nemůže pokazit, ale nevadí. No a herecké obsazení je na tom přímo výborně. Nicolas Cage skvělý sympaťák jako vždy, Delroy Lindo zahrál bravurně poldu, Timothy Olyphant také zaujal, Angelina Jolie splnila svůj klasický, dobrý herecký standart, nebo menší roli zde měl i Vinnie Jones, který sehrál jednu bitku, jinač byl správný drsnák. A tak dále, i zbytek herců bez sebemenšího problému. Hudba byla také povedená, nenáročná a velmi poutavá. Nevím co bych měl vytknout, možná mohlo nýt více akce a více závodů, ale to patří spíše k jiným filmům, v tomto snímku se dalo obejít i bez toho. Kdo čeká akci a ohromné honičky jako ve filmech Rychle a zběsile, bude možná trochu zklamán. Takže ve výsledku velké překvapení, jeden z nejlepších filmů s Nicolasem Cagem. Rozhodování mezi 4 a 5 hvězdou, ale já dávám pátou. Takže celkově hodnotím na rovných 90% = ***** ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Co se asi tak dá stihnout za 60 sekund. Nicolas Cage za tento časový interval ukradne luxusní auto a je v tahu. I s Angelinou Jolie v netradiční blond hřívě. Dobrá herecká sebranka a to je všechno. Na takový film je to žalostně málo, zvláště když se Nicolas Cage, v té době ještě megahvězdný, občas tváří do kamery stylem "v čem to zase hraji". Ten film je opravdu nedívatelný. Za celou dobu v něm není jediný povedený okamžik, nebo něco, co by mně utkvělo v paměti. Scénář je smetená snůška blbosti do jednoho ranku, ze kterého Dominic Sena cosi tahá, ale trumfy to nejsou. Tváří se to děsně akčně, ale jestli jeden skok auta přes druhé měl být vrcholem filmu, tak na mě to nezabralo. Už asi od půlky jsem si moc přál konec. Tak hrozně mě to nebavilo. Nuda, blbě natočené, hrozně zahrané, o ničem. Nechápu, jak někdo tohle může pochválit. Zastaralé a schematické to bylo už v době vzniku. A taky se podepsal na tom fakt, že auta v oblibě nemám. Hvězdička za stylovou Angelinu Jolie. 10% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Spolu s M: I 2 největší akční pecky léta 2000. Jo, byla to dost slabá letní sezóna. Papírově vše sedí, sexy námět, sexy auta, sexy obrázky videoklipaře Seny a k tomu v žánru prověřený Cage, sexy Angelina Jolie a další fajn herci. Ale chtělo by to zatlačit na nevýrazné postavy (detektivové, záporák) a překvapivě i na akci - sice se tu auta kradou ostošest, ale pořádné honičky se dočkáme až v závěru, což mi u takového filmu přijde neodpustitelné. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (52)

  • Při závěrečné honičce stíhá Roland Castlebeck (Delroy Lindo) Shelby GT500 v BMW řady 5. Na pár záběrech je vidět i motorové označení na víku kufru - 540i. (lskala)
  • Při "autařském" kvízu, který přes vysílačky spustí Otto (Robert Duvall), padne otázka na auto poručíka Columba. Kip (Giovanni Ribisi) odpoví Peugeot Cabriolet. Ale přesnější odpověď je Peugeot 403 Cabrio. (lskala)

Související novinky

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (více)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)

Reklama

Reklama