Království Planeta opic

• USA Kingdom of the Planet of the Apes (více)

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

darkchipmunk

Divácky velmi vstřícný pojetí, který vychází z příběhu předchozí série, ale svým prostředím a dobrodružným podáním odkazuje spíš na původní Planetu opic. Bavilo mě to, Freya Allan fajn, ale nevidím v tom žádnej kreativní posun, spíš jde o lehký krok zpátky.___ Vlastně mi film hodně připomínal Burtonovu Planetu opic, která mi ale připadá podceňovaná, protože byla (s ohledem na kontext) inovativnější, a i přesto zábavná. ()

Estadra

Nečekala jsem od tohoto filmu nic ale nakonec mě film překvapil. Bylo to úžasné be všech směrech a napínavé... Jsem ráda že se až na konci ukázalo kdo je Mae ...Ten konec naznačuje ... Že by další díl? Nejsem proti... 5* ()

Polux

7/10 | Dobrá věc se podařila a kvalita i na počtvrté zvítězila, ale tentokrát ne tak přesvědčivě jako v předchozích případech. Kouskování obsahu není ve filmech nic nového, bohužel tomu nakonec podlehla i tahle značka. Jako (dvouapůlhodinový) pilot k televizní minisérii, ve kterém se primárně představí postavy, načne se příběhová linka a na konci se ukáže titulek "pokračování příště", to funguje výborně. Jako samostatný film bez případného "pokračování příště" už o něco méně. | Samotná příběhová linka je ve své podstatě dost jednoduchá (to samo o sobě není na závadu - podobně přímočarých putování post-apo světem byly v minulosti spousty), ovšem trpí pomalým rozjezdem (povinná expozice - než se na scéně objeví Allan a dojde na pátrání po MacGuffinu - trvá zbytečně dlouho) a nedostatkem výraznějších diváckých atrakcí (mimo vlastních opic), což v kombinaci s nadstandardní stopáží způsobuje, že tempo v průběhu celého filmu s výjimkou úplného finále nepatří k nejsvižnějším (minimálně čtvrthodina děje mohla bez problémů skončit na podlaze střižny). | Palec nahoru za překvapení stran identity Allan a její agendy ve filmu, jelikož většina fanouškovských teorií o jejím původu s ohledem na předchozí díly, respektive Schaffnerův originál, se netrefila. Současně ale palec dolů za nakonec použitou variantu, protože pointa filmu je mnohem triviálnější, než by se na sérii s takhle propracovaným kánonem slušelo. Trilogie si s napojením narativu na původní filmy dokázala vyhrát a retcony navíc dávaly smysl (úpadek lidstva skrze vir a nikoliv atomovky, inteligence opic pomocí experimentálního léku namísto evoluce, atd.). Čtyřka na podobnou snahu bohužel rezignuje a vyjma stejného světa a pár odkazů na Serkisovu postavu si jde vlastní cestou. | Potěšila nejednoznačnost postav (jak Allan, tak Durand nejsou vyloženě kladné/záporné figury), herecké výkony opičích aktérů (Allan je fajn, ale moc příležitostí se předvést nedostane) a přízemní, přesto napínavé, finále, nekončící obligátní bitvou, ale potopou a nápaditou likvidací hlavního záporáka. Pochvala za působivou post-apo výpravu, v některých scénách připomínající TLOU (pozůstatky lidské civilizace zarostlé přírodou), v jiných pro změnu Waterworld (základna ve ztroskotaném tankeru) a v dalších zase nedávný Fallout (podzemní bunkr) a v neposlední řadě za trikovou stránku v čele se samotnými opicemi, které na poli digitálních charakterů, schopných uvěřitelných hereckých výkonů, opět nemají konkurenci (na rozdíl od ptáků, kteří obecně nepůsobí moc realisticky a v mnoha scénách z nich cgi přímo křičí). | PeZet ()

555borac555

Přijde mi, že z hlediska CGI je to je to ještě pokročilejší než minulý díl. Opravdová nádhera. Nebal bych se to postavit z hlediska efektu k nejlepším filmům současnosti. Je tu dobrý scénář a i dobře napsané postavy. Film je plný pěkných scenérií a záběrů. Upřímně jsem po posledním díle trochu bal, toho jak chtějí příběhově pokračovat. Čekal jsem, že se tu trochu bude vařit bez vody. Ale všechno tu dobře funguje. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Skvělý zážitek. Dávám královských 8/10. ()

Mikey_Silver

Přesto že tenhle film nedosahuje stejné kvality jako Cézarova trilogie, tak jde pořád o úžasný film. Režisér Wes Ball na ní úžasně navazuje a zároveň dává do filmu něco nového a to co se po trilogii dělo a s překvapením to funguje. Jediné co už tak moc nefungovalo tak byla druhá polovina filmu. Bylo to jako kdyby film nevěděl jak dál a čemu se má věnovat, což zároveň platí i pro postavy Mae a Proximuse, nejsou špatní ale působí dost nevyužitě. Jinak je tenhle film parádní. Podobně jako v Cézarově trilogii tak i tady jsou silné a napínavé momenty, úžasně napsané postavy nebo památné scény. K technické stránce nemám co říct, opět dokonalost. Království Planeta opic je úžasná, poctivá podívaná, která dokáže vyvolat emoce a nedělá Cézarově trilogii žádnou ostudu. ()

jimik13

Po Ceasarově konci v předchozím dílu jsem měl trochu strach co očekávat, přece jen celá obnovená série byla na něm postavená. Výsledek za mě ale parádní. Žádný dlouhý úvod, rychle do akce, ale zároveň s temnějším nádechem, tak jak tomu bylo u předchozích dílů. Žádnou pohádku pro děti s opičkama rozhodně nečekejte. Wes Ball se vůbec nebojí se odvázat a občas tu a tam do toho říznout což skvěle dokresluje temnější atmosféru filmu. Opět jsme lehce i psychologické drama což celému filmu pomáhá. Film vás vtáhne, Noah si vás podmaní a vy s ním prožíváte všechny emoce a tak je vám smutno, jste naštvaní, je vám zle, prostě tak jak by to mělo být. K tomu všemu se přidává Freya Allan, která dostává po Zaklínači prostor v áčkovém blockbusteru a a rozhodně to není naposledy. Už jen z akčních scén a jejího pohybu či běhu jde poznat, že ji toto není cizí a můžeme ji brzo očekávat v nějakém akčním filmu a v budoucnu klidně třeba i jako Bondgirl. Kolem a kolem excelentní pokračování už tak skvělé série ()

Montiseus

Nečekal jsem, že to řeknu, ale Království je plnohodnotným nástupcem předchozí trilogie. Svět už mnohem více připomíná původní předlohu, ve které opice vládly světu, přesto se tvůrci rozhodli vydat trochu jiným, optimističtějším směrem. Vizuálně je film nádherný, a teď nemluvím jen o dokonalém motion capture, ale také o prostředí, konkrétně o zobrazení symbiózy zničených lidských staveb a vynálezů a přírody, která je postupně pohlcuje a přetváří (fanoušci The Last of Us budou v tomto směru nadšeni). Přestože děj staví na klasických filmových tropech a ničím nepřekvapí, je dostatečně atraktivní na to, aby vás po celou dobu bavil, a postavy jsou dostatečně zajímavé na to, aby vám na nich záleželo. Nebýt druhé Duny, byl by to pro mě blockbuster roku. ()

Simonro

Daleko uspokojivější než třeba druhý Avatar. Má to emoce, šťávu, střídání žánrů a výbornej příběh. Vše co si přeje divák vidět s popcornem v ruce. Každý ze 4 dílů má úplně jinej nádech a opice pořád lákají k dalším příběhů! ()

flyer.nick

Rozhodně je to z toho nejlepšího, co nám žánr sci-fi poslední dobou nabízí. Dokonce i efekty jsou super. Má to v příběhu pár mezer a nevím, jestli to má být začátek nové trilogie, kde bude příběh dovyprávěn. Každopádně ale super podívaná a vlastně je to i docela originální. Já se bavil a jsem rád, že si filmy už od Zrození planety opic drží určitou laťku. ()

redsparrow

Hloupoučká naivní bajka pro pětileté děti, kterým se líbí pohyblivé obrázky a zvířátka, jenom obstojně namalovaná. Nechápu, koho tohle ještě dneska ohromuje. Scénář psalo dítě podobně staré, potom co vidělo v kině Pocahontas. ()

Werrona

Genericke postapo, které ničím nepřekvapí. Takové hezké prázdné omalovánky. Starší díly s Cesarem byly výrazně lepší. ()

Petak3

No, nejhorší na tom je pomalej začátek. Pak to není úplně blbý, od setkání s orangutanem hitla nostalgie a už jsem byl spoko. Na novou trilogii to ale nemá. Zatím ale film roku a sračky jako avatar se na tohle nechytají. Finále hodně slabý. Zase je pravda že laťka je vysoko. 80%. ()

milujuparno

Předvídatelný jak zmrd tak do půlky, pak už tolik ne nastěstí, jinak dobrej film. Opice vypadaj realisticky, to je na filmu věc, co si všimne človek hned. Takže skvelý vizuál a hudba. Samotný příběh za mě dobrý, ale nadchlo mě to až v druhé půlce, (jak už jsem zmínil) to byl fakt nářez. Dávam takovou špinavou 4/5 bych to nazval. ()

Orion12

Celou opičí sérii mám hodně rád. Nikdy jsem neviděl starou planetu opic ale novou trilogii od Reevse miluju a je to pro mě peak akčního, scifi žánru. Od vlády Ceasare jdeme spoustu generací dopředu. Moc pěkná zmíńka o Ceasarovi na startu, jak vládnul, jak sjednotil opice, prostě tam, kde skončila Válka planety opic a Království otevírá novou kapitolu a jestliže to bude úspěšné tak snad novou trilogii. Režisér Wes Ball na to jde o něco jiným způsobem. A mě to baví! Bavil mě každý záběr na planetu opic, bavila mě linka na začátku s Orlím klanem, kde zjištujeme, že každé opice si udělaly vlastní klany a žijou si tak nějak po svém, každá tlupa si i jinak vykláda Ceasarovy slova. Bavily mě záběry na přírodu, zarostlé města, záběry na opice, prostě bomba jako koukat na staré opičí filmy jen v novém kabátku. Hlavní herečka v čele v Freyou Alan mě dost překvapila. Studio šetřilo kde se dalo tak místo zvučného jména vzali filmového nováčka. Skvělá kamera, záběry. A Freya byla příjemné překvapení, jen do budoucího dílu bych ji dal k asistování jestě jedno nějaké známé jméno, jako v  Caesarově trilogii. Příbeh za mně perfektní krásný otvírák, otevřelo si to cestu pro budoucí díly a zároveň se linky uzavřely pro případný nezdar. Já se bavil 8/10 ()

Dodagrad

Za mě měl film docela dost nelogických scén. Navíc oproti ostatním dílům, které hráli nějakou roli ve vývoji opičí kolonie je tohle nejzbytečnější díl nové série. (Tento dojem jsem měl z předchozího dílu. Jako kdyby tvůrcům došli nápady, kam sérii posouvat.) Nicméně akční podívaná je to pěkná. Ale na konci filmu jsem si řekl, že to bylo zbytečně dlouhý a vlastně nám to neřeklo nic nového. ()

Mukade

"Z neznámych dôvodov" samce "ľudoopov" nemali vonkajšie pohlavné orgány ((: , boli kleštenci x''DD ..................... To museli natočiť tak že toho dobráka Mae zabila? Zbytočné a nesympatické. Aspoň ho mali vykresliť ako nedobráka, napr že chcel "niečo" nasilu po Mae... xD Ale takto mi bol celkom sympatický a ona ho zabila. Tss. ..................... Btw geniálny plán, otvoríme ráno velikánske dvere, s hrmotom a húkaním a dúfame že si nikto okolo nič nevšimne. x'D Chápem že ináč sa to akože nedalo, resp na nič lepšie neprišli, ale ... A toto nebola jediný prípad, cela posledná polhodina  dosť trápna a najviac asi tie orly. ............... Freya Allan, taká peknučká a roztomilá. Za ňu 1* naviac, ináč by to bolo za dve. (: Ona je asi jediné nezanedbateľné pozitívum filmu. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

24.12.2023

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá