Reklama

Reklama

Království Planeta opic

  • USA Kingdom of the Planet of the Apes (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

(více)

Videa (20)

Trailer 6

Recenze (202)

fuxoft 

všechny recenze uživatele

Jako reklama trikových studií to funguje perfektně. V žádném jiném ohledu to nefunguje. Doteď netuším, jak vlastně fungoval celý ten svět, ve kterém se to odehrávalo (mnoho generací po poslední "Planetě opic"), co bylo ve kterou chvíli v sázce a co koho motivovalo dělat to, co dělal. Jestli si vzpomínáte na divnou filmovou sérii "Maze Runner", tak tu režíroval stejný člověk a je to vidět. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

Bylo fajn z kina odcházet tak nadšeně! Tak moc, že jsem filmu i odpustila tu závěrečnou rovinku, která má úplně stejný problém jako všechny podobné filmy. U mě to neznamenalo snížení o hvězdu, jako u dost ostatních, protože mě to zase tolik neurazilo, a nezkazilo celkový zážitek z filmu. Protože ten začátek byl prostě neskutečně dobrej! (Takže je to spíš prostředek pěti hvězd, ale ne čtyři a půl. Ale musím si taky držet svůj standard, aby se všichni i nadále mohli smát mému systému hodnocení filmů.) Moc mi sedla celá atmosféra podpořená vizuálním zobrazením světa. Tady by vám ani nikdo nemusel vyprávět o tom, kam se svět dostal, je to dostatečně cítit z každého pohledu na "zarostlé pozůstatky civilizace". Vlastně je celá vizuální stránka na jedničku s hvězdičkou. A ještě s jednou jako bonus. A co příběh? Tak trochu road trip, kde se postupně odhalují věci, aby v cíli cesty přišlo to jedno největší, které zpochybňuje tu hlavní otázku zase ještě o trochu víc. Dokážou žít opice a lidé spolu? Viděla jsem moc fajn film, který je dobře natočený, má super postavy, atmosféru, příjemnou hudbu, akční scény s nábojem a dokáže vyvolat emoce. U podobných věcí víc nepotřebuju k spokojenosti. I když...já to nepotřebuji ani jinde. Stačí mi, aby si na konci řekla, že jsem so to užila a film ve mě zamechal nějakou pozitivní emoci. To mi fakt stáčí  ♡  bylo by moc fajn, kdyby nám byla dodána nová trilogie :) ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Cézar je mrtev, ale jeho odkaz přežívá - byť ve zvrácené podobě! I když jsem neviděl Válku o planetu opic, šel jsem do kina na nejnovější příspěvek z postapokalyptické opičí ságy, jelikož se jedná o čerstvý restart(?) této série. Království Planety opic je po audiovizuální stránce opět podmanivou podívanou, která stojí zejména na úžasných CGI opicích. Příběhově sice nemá film moc čím překvapit, přesto se na něj díky výše zmíněnému líbivému vizuálu a pravidelně dávkované akci velmi dobře dívalo. Zaujala mě postava bodrého Raky(ho) a též linie s chovem orlů (zde jsem si vzpomněl na ikrany z Avatara). Jsem zvědavý, jestli v následujících letech vznikne nějaké pokračování, jemuž bych se určitě nebránil. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Všechno se to ke konci semlelo příliš rychle a v závěru zanechalo relativně dost trhlin a mezer, které měly být buď dořečeny v nějakém širším sestřihu anebo se mají vejít do druhého dílu a ani to není jisté. Království má naštěstí tolik silných chvil a po celou stopáž se drží v kvalitě tak vysoko, že za mě není o čem a potvrzuji, že návštěva kina je kvůli nádherným záběrům, opět uvěřitelným digitálním lidoopům, hudbě a zvuku naprostá povinnost. Potěší i pomrkání panenky a klasické hudební motivy. Producentům mávám a děkuju, že to nepodělali a držím jim palce, ať to s pokračováním funguje stejně tak dobře a ještě líp. Ať je příběh epičtější a akční scény více osudové a ať je čas na to říct toho méně, ale stejně dobře, tudíž fakt pořádně a v klidu. Jako to uměla celá předchozí trilogie. A vůbec, mám pro tuhle franšízu celoživotně slabost a zatím jsem v pohodě úplně se vším, co mi naservírovala, vedle ikonické Planety opic zejména v posledních čtyřech filmech. Malý zázrak mezi blockbustery, které jsou v dnešním světě kompjútrú plné bombastických scén o ničem a pro nic a vlastně ani ne tak efektních jako to umí Planeta opic, kde i jen jízda na koni v otevřené krajině nebo procházka lesem činí radost. A ve finále ani nevím, kdy to bylo a nebylo digitální. Fungovalo to na jedničku. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[90%] Viděno v kině. Od roku r. 2011 je toto čtvrtý film o opicích. Na původní trilogii to skoro vůbec nenavazuje, jen nějaké zmínky okolo opičáka Ceasara a tak. Zde tu máme nové opičí postavy v čele s ústředním opičákem Noem, který mi krásně sedl. Akční scény - tech je opravdu hodně. K tomu ta nádherná vizuální stránka ... Má to i smutné a drsnější scény, ale je to silné a skvěle zahrané. Finále je sice trochu už táhlejší a ne moc překvapující, ale za mě dobré. Herecké obsazení je na tom dobře, lidí je zde méně, spíš zde převažují opice ... Freya Allan mi zde moc neseděla, ale ok. Je to tak na hraně mezi 4 a 5 hvězdy, ale přikláním se k té páté. Přeci jen se dnes točí horší a méně zajímavé filmy s vyšším rozpočtem. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (8)

  • Opice využívajúce pozostatky lode na brehu ako obydlie je odkazom na cintorín lodí použitý ako úkryt vo filme Útek z planéty opíc (1971). (Arsenal83)

Související novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Reklama

Reklama