Santa je na tom špatně a musí vyrábět náhradní díly pro armádu. Dvanáctiletý pomstychtivý darebák si na něj objedná nájemného vraha. (Netflix)

Sinusiridum

Mě vůbec nevadí zabíjení ve filmech, naopak :) Ale tady se ptám, proč!!!!? Když bude 50 zastřelených v krvi,tak je to zábavnější komedie nebo akčnější  thriller? Nikoho to ani nemůže zajímat, hlavně že je střílečka na max. Jen mě tak napadlo, že bude zas velký divení až nějakej magor vystřílí školu.  Hlavně že máme černou pani Santa Klausovou, na tom nejvíc záleží. Nápad asi fajn, ale je z toho dost rozháraná trapárna, kde nuda vítězí. ()

Mamlas

Začíná to jako pohádka nebo nevtipná komedie. Končí to jako krvavý akční film. Ty prvky pohádky a akce se tam pořád míchají. Takový dost podivně ulítlý film to je. Pro děti to není a pro dospělé taky moc ne. (42%) ()

RigorMortis

Trocha netradičný vianočný film. No dobre, trocha viac. Santa vo finančnej kríze pracujúci pre armádu a záporák, ktorý vyzerá, akoby vzali hlavu Zaca Effrona a namontovali ho na telo dvanásťročného fagana. Inak je fakt absurdné, že Gibsonovi, ktorý bol pred pár rokmi známy svojim otvoreným antisemitizmom  a rasizmom dali za filmovú partnerku černošku. Ale pohľad na životom zdeptaného Santu, ktorý ide na férovku s nájomným vrahom sa len tak nevidí. ()

Blazkowicz

Čekat víc jak hodinu než se něco stane je fakt opruz. Koncept nájemného vraha na Santu není špatný, ale provedení pokulhává. Objednatel jako malý fakan to nechceš a Santa jako civilní týpek z farmy řešící finanční potíže smlouvou s US Army moc nefunguje. 2+* ()

DonBraso

Tak tohle bylo hrozný šajze.Jediný co na tomhle eintopfu je dobrý,je samotný Walton Goggins,který tu byl jediný koukatelný a měl snad jediný napsaný scénář.Inu scénář je tu nejspíš sprostý slovo,ale tohle je vážně film do odpadních vod.Čekáte akční komedii a za celý film nedostane ani jednu hlášku.Film mohl být hláškující bombou a místo toho tu máte rádoby Fatmana,kterýho hraje nevýrazný Mel,ale není se čemu divit,protože vlastně ani on nevěděl co hrát má a jeho škaredná manželka,pro USA frančízu černé pleti.Do toho absolutní "little shit" kluk,který nařídí právě sejmout nájemným vrahem rádoby Santu,kterýmu poslal uhlí:) Do toho dalších deset minut o hovně o jedný holce,aby byl charakter kluka o kterém ten film vůbec nemá být,ještě víc dechberoucí neherectví.Jestli někdo tomuhle dá pět hvězd,tak musí rád zimu a Mela má vylepenýho i na hajzlu,protože tohle je doopravdy příšerný film,který doopravdy nebýt Waltona jako nájemnýho vraha,tak to vypnu z fleku za půl hodiny a udělal bych dobře.Tolik zářezů a krávovin,jakože armáda někde na statku.Proč proboha.Chemie mezi manželama je asi taky jasná všem.20% za Waltona. ()

xxmurphyxx

Vianočný úlet, ktorý smerom hore ťahajú dve Géčka. Gibson v roly zadlženého a životom frustrovaného hotshot Santu a Goggins v roly samotárskeho a Vianoce nenávidiaceho nájomného vraha s traumou z detstva. Dole to zas pre zmenu ťahá nesúrodé tempo, nejasný štýl a smer akým sa chce film uberať. Či chce byť čiernou komédiou, kritikou dnešnej mládeže a spoločnosti celkovo, alebo bizarnou drámou. Po pravde sa tu toho moc neudeje, človeka núti zotrvať hlavne zvedavosť ako táto šialenosť dopadne a kvalitné výkony oboch Géčiek. Kto to nevzdá bude na konci odmenený aspoň parádnym westernovým stand offom, ktorý sa naozaj vydaril na výbornú. Jo a aby som nezabudol, aj keď mi bola po pravde pani Santová naozaj sympatická, tá farba pleti bola naozaj mimo. ()

DILLEN

O film som sa zaujímal iba kvôli Mel Gibsonovi, ktorého mám naozaj veľmi rád a je kvalitný herec no tomuto filmu nepomohol ani sám Mel. Čo sa týka filmu, tak ako taký plus je Mel Gibson, nakoľko si myslím, že väčšina ľudí si pozrelo film iba kvôli nemu a ďalší malý plus je pekné prostredie za ktoré som nechal jednu hviezdu, príbeh je naozaj nezmyselný a čudujem sa že sa to podarilo zrealizovať. Herecké obsadenie mi prišlo celkom nesympatické čo takisto veľa uberá pri filme... Malý rozmaznaný chlapec dá zabiť Santu za to, že Santa mu nechá kúsok uhlia, príbeh v skratke, myslím si že viac netreba dodávať. ()

JuveIt

Úplná blbost to není, jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Je to vcelku zábavné. Trochu akce, trochu černého humoru. Jen škoda, že to nenapsali například bratři Coenové. Film se dlouho táhne od ničeho k ničemu a očekávaný finálový souboj skončí skoro dřív než začne. Mel Gibson je můj oblíbenec, to samé platí o Waltonu Gogginsovi, proto jsem se na film těšil. Nejsem úplně zklamán ani nadšen. Myslím, že tři hvězdy jsou tak akorát. ()

pafka

Tak to je obrovska klika, ze ve filmu hraje Mel. Kdyby tu nebyl, asi bych nedokazal dokoukat. Ktera je cilova skupina filmu? Kdo to vi? Kdopak nam to odpovi? Myslim, ze ani tvurci. Ve skutecnosti je to neskutecnej blabol obalenej hollywoodskou funkcni filmarinou, ktera to dela nejak kouklatelne. Snad mozna cilovka 12-15 let, ale jsitej si fakt nejsem. ()

veverysiak

Občas prebleskla hlbšia myšlienka, občas zaznela podarená replika, občas prebehla humorná scéna, ale ako celok mi to prišlo akési zlátané, ako keby chlapi nevedeli, ako to má vyznieť, škoda, lebo Melovi držím prsty, takže 25%. ()

Kushina

Těžko říct, co si o takovém filmu vlastně myslet. Určitě se tomu nedá vytknout neoriginalita, protože podobný film jsem snad nikdy neviděl. Gibsonovi to v roli Santy vcelku sedlo a i když to působilo jako pohádka, tak se vcelku dost vraždilo a bylo v v takovém tam akčním duchu. 50% ()

Feferonka1

Ja si myslim,že si film zaslouží vyšší ohodnocení než průměr. Take jsem se k tomuto úsudku musel pomalinku dopracovat a po druhém shlédnutí bych se držel mezi 60% a 70%. Jakmile najedete na myšlenku filmu, tak Vám vtipných situací naskočí více.Mel Gibson je frajer stale a roli stíhá. Každy mame rádi jiny humor, me sedí tento způsob. U me 65% ()

sirjohn

Bomba! Kdo chce vidět perfektního Mela, ať neváhá. Četl jsem zahraniční recenze, kde jen navzájem kopírují glosy v negativním duchu. Že prý trailer nebyl jako film?? V traileru je vystižena nálada Mela a přesně ta je vykreslena v každém okamžiku, kdy je zde, začínající veterán filmu, opravdový mistr. Tohle nic nepřekoná ! Myslím negativa zbytku, kdy tam není náš hlavní hrdina, linka zápletky, která je prý nudná, je ale přesně tím primitivně jednoduchým dětským ublížením, které způsobuje další násilí ve světě. Luxusní filmařská řezničina (bez uvozovek s ratingem R) a herecky briliantní vykreslení samotářské nálady Santy. Po shlédnutí mám chuť pustit Wolverina. ()

charles3

Originální mix pohádky, černé komedie a thrilleru s výbornými Gibsonem a Gogginsem v hlavních rolích. Do konce filmu jsem netušil, který žánr vlastně sleduji a jak to celé skončí, ale bavil jsem se dobře. 65 %. ()

Dabing

Vánoční Fargo říznuté posledním Rambem. A hlavně skvělý Mel Gibson. Nekompromisní akce a černý humor. Nic pro slečny ani rozumbrady. Je dobře, že si Netflix může dovolit točit i takovéhle filmy. Já už novou Smrtonosnou zbraň vidět nechci. Chci vidět Fatman 2!!!! ()