Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

majo25 

všechny recenze uživatele

Svižný triler z obdobia studenej vojny, v ktorom ruský agent de facto zachraňuje zadky Američanom. Charizmatický Bronson stále vo forme je skvelým ťahúňom filmu, aj keď od sovietskeho majora má na hony ďaleko. Na druhej strane, Pleasence v zápornej roli je slabší odvar a príliš toho nepredvedie. Ruské prostredie fajn zvládnuté - natáčalo sa však vo Fínsku. Podarené sú aj niektoré hlášky. Zápletka pôsobí aj po rokoch atraktívne a ktovie, či sa niečo podobné, aspoň experimentálne aj reálne neuskutočnilo. Ale že by agent s vymytým či s zhypnotizovaným mozgom bol schopný takéto komplikované činnosti, silne pochybujem. Jednoduché možno, ale naprogramovať súbor zložitejších a komplexnejších mozgových operácií by bol sci-fi. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Don Siegel si v pětašedesáti letech vyzkoušel natočit špionážní film a povedlo se. Bronsonovi role padne jako ušitá (dobře, že Gregorije nehraje Clint - ten by se na Rusáka opravdu nehodil:-)), stejně tak jeho protivníkovi Pleasencovi, kterého jsem si oblíbil už dávno. Scénář je téměř bez hluchých míst (někomu by mohl vadit pomalejší úvod) a Schifrinova hudba je tradičně kvalitní. Spokojenost. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Filmy Dona Siegela většinou řadím do dvou skupin. První je velmi dobrá a napínavá zábava viz Útěk z Alcatrazu, která bývá na rozhraní čtyř a pět hvězd. Druhá je slušná ale nepříliš záživná podívaná viz Okamžik vyzrazení, která je na lepší tři hvězdy. Telefon bych zařadil právě do té druhé. Je to snímek se zajímavým námětem, ale nic, co by si člověk za měsíc po zhlédnutí ještě pamatoval. Charlesu Bronsonovi jsem nikdy nepřišel na chuť, i když si ho jako herce vážím. Jeho fandům by se Telefon mohl klidně líbit. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Špionážní thriller natočený stylem "představuji si to jako Hurvínek válku". Přestože se mu nedá upřít napínavost a zábavnost, námět je od A do Z úplná hovadina. O vypointované zápletce jsem si mohl nechat jen zdát a nedočkal jsem se ani náznaku sofistikovanosti. Parádní atmosféra tento nedostatek trochu zakryla, jenže ve výsledku film táhne jen lahůdkový vizuál a Charles Bronson. A navzdory nepopiratelným kvalitám obojího, je to málo. V samotném závěru jsem rozhořčeně umazal jednu hvězdičku za naivní pointu. Asi jsem neměl, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pomerne neznámy film so zaujímavou, i keď veľmi nepravdepodobnou zápletkou. Politické čachre machre sú podané v takzvanom komerčnom štýle, čo je ale skôr pochvala, pretože vieme, čo sa deje a komu o čo ide, namiesto toho, aby sme mali dojem, že si budeme musieť film pozrieť trikrát, kým nám dajú všetky intrigy zmysel. Nesmie chýbať ani milostná linka, ale tá sa rozbehne pomaly až so záverečnými titulkami. Nejde tak o dielo dosahujúceho kvalít podobne koncipovaného Mandžuského kandidáta, avšak svoj účel Telefón plní. 70% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (18)

  • Na natáčanie v Helsinkách sa prišiel pozrieť aj mladý Renny Harlin. Keď uvidel Siegela a Bronsona pri práci, povedal svojim kamarátom, že aj on raz bude režisér. (m.a.t.o.)
  • Charles Bronson dostal za účinkovanie vo filme 1,5 milióna dolárov. (m.a.t.o.)
  • Keď sa Borzova (Charles Bronson) pýta agent na kanadskej hranici na jeho občianstvo a miesto narodenia, odpovie: "Američan, z Pensylvánie." Bronson sa v Pensylvánii skutočne narodil. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama