Reklama

Reklama

VOD (1)

Marc Spector pronásleduje zločince Harrowa a musí vyřešit svoje spory s Laylou a Stevenem Grantem. (Disney+)

Recenze (36)

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na pohodku epizóda kde napríklad začiatočný súboj je fajn a aj súboj na tom ihrisku, kde dokonca príde pár drsnejších zabití, a príde aj už nebohý Gaspard a musím povedať, že podal dobrý výkon, ale najviac sa mi páčil súboj Layli s tým černochom, i keď mohol byť dlhší. Čo však extrémne sklamalo je zasadanie božskej rady, to bolo o prde. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je s podivem, jak rychle klesá kvalita tohohle seriálu :). Tématika Egypta mě osobně nijak neoslovuje, Ethan Hawk je ve své roli tuctový a způsob, jakým je tenhle díl natočený, nedává moc důvodů k vyskakování do stropu (jak je již v Holywoodu zvykem, ve střižně sedí epileptik, takže akční scény jsou totálně nepřehledné). Samotná postava Moonknighta nemá moc čím zaujmout. Hororový nádech prvního dílu je fuč a co se komediální roviny týče, ta neexistuje. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z třetí epizody Moon Knighta byl prozatím nejvíce cítit slibovaný závan Indiana Jonese. Došlo na víc fyzické akce, Oscar Isaac i Ethan Hawke jsou ve svých úlohách nadále skvělí a Moon Knight nadále působí temnějším dojmem než většina ostatních projektů ze světa Marvel Cinematic Universe. Celkově ovšem prozatím třetí epizoda děj posunula nejméně a bylo z ní prozatím cítit nejvíce nataženosti. Což ovšem neznamená, že by třetí epizoda neměla své velmi slibné momenty. Nadále se slibně pracuje s egyptskou mytologií, Oscar Isaac pořád díky skvěle práci s přízvukem dokáže od sebe rozlišit Marca Sceptora i Stephena Granta a pořád se velmi schopně pracuje s tajemnem a všechny trumfy se nevytáhli najednou. Ve své roli Antona Mogarta dokáže zaujmout zesnulý Gaspard Ulliel. May Calamawy jako Layla dostává větší prostor a její postava se zvládne ještě více prokreslit. Epizodu trochu brzdí vysvětlování mnoha věcí, které tak trochu narušují tempo. Ona expozice je možná důležitá, v rámci třetí epizody je jí ovšem až příliš. Na Moon Knightovi je ovšem pořád fascinující ta odlišnost. Nejde o další příběh o muži v pláštěnce, který se snaží zachránit svět, ale je to příběh, který trpí rozpolcenou osobností. A nadále platí, že bude zajímavé sledovat, jak se s tímto hrdinou bude v budoucnosti pracovat. Mohamed Diab třetí epizodou rozhodně odvedl dobrou práci a nadále dokázal našponovat velká očekávání od zbytku seriálu..... ()

lookin328 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát už to bylo slabší. Špatné CGI už mě pomalu (pěkně rychle) začíná vadit. Cěkal bych taky posun ve vztahu Mark X Steven, chybí 3 epizody a furt se jen hádaj jak dva kouhouti na jednom smeťáku. Doufám, že to nedopadne stylem, že v polovině posledního dílu najednou najdou dokonalou symbiózu, viz druhej Venom… Co je stále perfektní, tak to výkon Isaaca, ten prostě jede strop.. ()

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nádherně nahozená atmosféra Egyptu skrz kulisy a velice povedený soundtrack. Až mě chvíli mrzí, že si to nemůžu užít na velkém plátně. Epizoda nám poodhaluje skromně kus příběhu a nabídne nám taky větší akci, na kterou je krása skrz choreo pohledět. Hlavní tahouni Iscaac a Hawke jsou geniální a sledovat jejich protipólné postavy je víc, než boží. Výborná epizoda. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (27)

  • Eset byla poprvé zmíněna v sešitu „Young Allies #19“ z května 1944. Poprvé se v komiksech ale objevila až o více než 30 let později v sešitu „Thor #239“ z června 1975. (Kubaaa97)
  • Tefnut je v egyptské mytologie bohyně vlhkosti, rosy a deště. Její samotné jméno lze přeložit jako „ta voda“ a podle mýtu se zrodila z odplivnutí boha Re („tfn“ ve staroegyptštině znamená plivat). Bývá vyobrazována jako žena s hlavou lvice či čistě jako lvice. (Kubaaa97)
  • Usir je v egyptské mytologii především znám jako bůh plodnosti, úrody a zemřelých, jakožto vítěz nad smrtí. Původně byl spojen výhradně s faraonem jako ideologický kontext královské moci (Kubaaa97)

Reklama

Reklama